SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Avrupa Rüyası ile İngiltere Turunda Göreceğiniz Rüya Şehirler

love
Avrupa Rüyası ile İngiltere Turunda Göreceğiniz Rüya Şehirler

Britanya coğrafyasını tek seferde gezmek gibi bir hayaliniz varsa Avrupa Rüyası’nın İngiltere Turu’na katılabilirsiniz. Tek seferde İngiltere, İrlanda, İskoçya, K.İrlanda ve Galler ülkelerini gezeceğiniz Avrupa Rüyası turu ile İngiltere’de birçok şehir göreceksiniz. İngiltere turu ile kültürüyle, tarihiyle, mimarisiyle, müzeleriyle, parklarıyla, kraliyet ailesiyle keşfedeceğiniz İngiltere tam bir harikalar diyarı.

avrupa rüyası ingiltere turu londra

Avrupa Rüyası ile Britanya’yı Keşfet!

İlk Durak Başkent Londra

Londra’da yapabilecek görülebilecek birçok yer var. Nereden başlamak istediğinize karar verin ve başlayın. Son yıllarda sıkça gördüğümüz kraliyet ailesinin yaşam alanı Buckingham Sarayı’nı görmek hiç de fena olmaz. Bir diğer tarihi ve etkileyici yapı olan Big Ben saat kulesi de görülmeyi önünde bir fotoğraf çekilmeyi hak ediyor. Ve mutlaka British Museum ve National Gallery’i ziyaret edin her ikisine de girişler ücretsizdir.  Baştan söylemek lazım oldukça geniş bir koleksiyona sahipler yani planlı ve seçerek gezmek daha faydalı olacaktır.

avrupa rüyası ingiltere turu manchester

İngiltere’de Futbolun Merkezi Manchester

Manchester ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında Manchester Katedrali, Chetham Hastanesi ve Kütüphanesi, John Rynalds Kütüphanesi, National Football Museum yer almaktadır. Kültürel açıdan diğer İngiltere şehirleri gibi oldukça köklü bir yapıya sahiptir. Manchester’ı gördüğünüze pişman olmayacaksınız ama görmezseniz olabilirsiniz.

avrupa rüyası ingiltere oxford

Kolej ve Kültür Şehri Oxford

Her tarafı müzelerle, kütüphanelerle, dil okullarıyla, sanat galerileri ile çevrili bu Orta çağ şehrinde harika yerler görebilirsiniz. Orta çağın hem kardinal koleji hem manastırı olan Christ Church, ihtişamlı mimarisiyle ve tarihiyle Oxford’un en turistik yerlerinden biridir. Şehrin kolejleriyle ve tarihi yapılarıyla ünlü ana caddesi High Street boyunca ilerlediğinizde Orta çağda bir zamanda yürüyormuş gibi hissedeceksiniz ve Oxford’dan etkilenmemek pek mümkün değil.

Kuzey’de Keşfedilmeyi Bekleyen Asi Şehir York

Tipik birçok İngiliz şehri gibi York’ta da tarihi yapıyı çok rahat görebilirsiniz. York Minster Katedrali, Kuzey İngiltere’nin Sembolü Clifford Kulesi, Uluslararası Demiryolu Müzesi, York Kalesi Müzesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

İngiliz Müziğinin Kalbi Liverpool

Unesco tarafından ‘Ortaçağ Ticari Liman Şehri’ adı altında korumaya alınan Liverpool’u görmek size çok şey katacaktır. “Never Walk Alone” şarkısı eşliğinde adımlayacağınız Liverpool sokakları tam bir İngiliz müzik grubu cenneti. The Beatles gibi bir gruba ev sahipliği yapmış şehirde Albert Dock Meydanı ilk olarak görmeniz gereken yer diyebiliriz. Burada Liverpool’un simgesi olan birçok şeyi görebileceksiniz. Yine fırsatını bulup Liverpool Katedrali’ni, Merseyside Maritime Müzesi’ni, Dünya Müzesi’ni görmelisiniz.  

Başlıklar: , , , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Temmuz 2020, 09:22

Gezgin Dünyasında Seyahat Terimleri

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle çocuğunuzla birlikte yurtdışına seyahat etme planları yapıyorsunuz. Rotanızı İngiltere’ye çevirdiyseniz eğer bu yazı tam sizlik! İngiltere’de en eğlenceli, en yenilikçi ve en efsanevi yerlerin bir listesini hazırladık. Çocukla seyahat edecekler için İngiltere‘de birbirinden eğlenceli alternatifler bulunuyor. Beyinleri ve koordinasyonu test etmeye ve eğlenirken...

Devamını Görüntüle