SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Beatles’dan Köleliğe Etkileyici Liverpool Müzeleri

cool
Beatles’dan Köleliğe Etkileyici Liverpool Müzeleri

Avrupa‘daki en etkileyici müzelerin koleksiyonlarından birini barındıran Liverpool, Londra dışındaki diğer Birleşik Krallık şehirlerinden daha fazla müze ve galerisiyle, kültür ve sanatın tadını çıkarmak isteyenler için muazzam olanaklara sahip bir kent. Müzelerin yanı sıra uluslararası sergi ve etkinlikleriyle de Avrupa’nın en önemli şehirlerinden olup bir kere ile yetinmeyip tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz, İngiltere‘nin en büyük şehirlerinden biri. Farklı tarih, büyüleyici kültür ve çarpıcı mimariyle parlayan şehirde Beatles’dan Köleliğe etkileyici Liverpool müzelerini keyifle gezebilirsiniz.

avrupa rüyası liverpool International Slavery Museum

Beatles’dan Köleliğe Etkileyici Liverpool Müzeleri

International Slavery Museum (Uluslararası Kölelik Müzesi)

Denizcilik Müzesi’nin üçüncü katında bulunan International Slavery Museum (Uluslararası Kölelik Müzesi), 18. Yüzyılda köle tüccarlarının gemilerinin yanaştığı ve bakımlarının yapıldığı limanın birkaç metre ilerisinde yer alıyor. Burada görebileceğiniz sergilerde köleliğin tarihi ve çağdaş çerçeve içerisinde ne kadar önemli olduğu vurgulanıyor. Üç ana galeride “Batı Afrika’da Yaşam”, “Esaret ve Köle Yolu” ve “Miras” konularına ağırlık veriliyor. Ayrıca bu müze insan hakları ile ilgili kaynaklara ulaşabileceğiniz en büyük uluslararası noktalardan da biri.

Adres: Albert Dock, Liverpool, Merseyside, L3 4AQ
Web-site: http://www.liverpoolmuseums.org.uk/ism/

avrupa rüyası liverpool merseyside maritime museum

Merseyside Maritime Museum (Merseyside Denizcilik Müzesi)

İsminden de tahmin edilebileceği gibi Merseyside Maritime Museum (Merseyside Denizcilik Müzesi), şehrin denize bakan tarafında yer alıyor. Şehrin dünya denizcilik tarihindeki öneminin vurgulandığı sergilerde birçok orijinal tarihi eserler, gemiler, gemi modelleri yer alıyor.

Adres: Albert Dock, Liverpool Waterfront, Merseyside, L3 4AQ
Web-site: http://www.liverpoolmuseums.org.uk/maritime/

avrupa rüyası liverpool The Beatles Story

The Beatles Story (The Beatles Müzesi)

Liverpool’un en önemli müzelerinden biri olan The Beatles Story (Beatles Öyküsü) tamamen meşhur dörtlü için yapılmış. Müzede bulunan zaman tünelinde şehirden çıkan bu dörtlünün nasıl dünyayı kasıp kavuran bir çılgınlığa dönüştüğü, sonra ayrıldığı ve John Lennon ile George Harrison’un ölümüne kadar olan yolculukları anlatılıyor. Tek başınıza, rehbersiz de dolaşabileceğiniz müzede şarkılarının bazılarının yazıldığı mağara, Mathew Caddesi, kayıt stüdyolarının bire bir kopyaları da bulunuyor. Beatles fanatiğiyseniz veya az da olsa merakınız varsa kaçırılmaması gereken bir yer!

Adres: Britannia Pavilion, Albert Dock, Merseyside, L3 4AA
Web-site: http://www.beatlesstory.com/

avrupa rüyası liverpool Museum of Liverpool

Museum of Liverpool (Liverpool Müzesi)

Birçok ödüle sahip Museum of Liverpool şehrin insanları, kültürü ve spor tarihi ile nasıl günümüzdeki şekli aldığını gözler önüne seriyor. Her yaştan ziyaretçiler için sergilerin bulunduğu müzede etrafta görebileceğiniz yönergeler özellikle küçüklerin kaybolmaması için tasarlanmış. Ücretsiz film gösterileri arasında Beatles, Futbol ve şehrin tarihi anlatılıyor. Müzenin arkeolojiye de olan eğiliminden dolayı birçok tarihi bulgular da ziyaretçilerini bekliyor.

Adres: Pier Head, Liverpool Waterfront, L3 1DG
Web-site: http://www.liverpoolmuseums.org.uk/mol/

avrupa rüyası liverpool World Museum

World Museum (Dünya Müzesi)

Planetaryumu ile meşhur World Museum (Dünya Müzesi) tarih meraklıları için muhteşem koleksiyonlarını sergiliyor. Bilimin dünya üzerindeki yaşam ile ilgili çalışmaları ve eserlerini görebileceğiniz müze hemen hemen herkesi fazlasıyla memnun edebilecek özelliklere sahip.

Adres: William Brown Street, Merseyside, L3 8EN
Web-site: http://www.liverpoolmuseums.org.uk/wml/

Avrupa Rüyası’nın en iyi rotaya sahip Britanya Rüyası Turu ile ziyaret edebileceğiniz Liverpool seyahatinin ve etkileyici müzelerini gezmenin keyfini çıkarın!

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Mart 2019, 08:22

Kuzey İrlanda’nın Nefes Kesen 7 Doğa Harikası

Kuzey asla unutmaz! Birleşik Krallığın kanlı çatışmalara ev sahipliği yapmış York şehri, İngiltere’nin kuzeyinde yer alıyor. Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile İngiltere’de gezeceğiniz bir diğer etkileyici şehir York, mimari açıdan oldukça iyi bir şekilde muhafaza edilmiş tarihi dokuya sahip. İngiltere’ye kadar gitmişken York’ta gitmeniz gereken 4 yeri sizler için yazdık. 1. York Minster Katedrali...

Devamını Görüntüle