SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Birmingham Gezilecek Yerler

haha
Birmingham Gezilecek Yerler

İngiltereninen büyük ikinci şehri olan Birmingham, Ortaçağ’da önemli bir şehirken Sanayi Devrimi’nin merkezi olmasıyla daha da önemli bir şehir haline gelmiştir. Şehirde görmekten zevk alacağınız birçok yer olduğunu şimdiden söylemeliyim. Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile Birmingham’ı keşfedebilirsiniz!

avrupa rüyası ingiltere birmingham kanalları

Birmingham’da görmeniz gereken en güzel 6 yer!

Birmingham Kanalları

Her ne kadar Venedik’ten uzun kanallara da sahip olsa onun kadar duyulmamıştır Birmingham’da yer alan kanallar. Birmingham Kanalları ile şehri bir açıdan izleyebilirsiniz. Şehir merkezini ve Black Country’i bu kanallarda yapacağınız turlarla görebilirsiniz. Hem şehri görmek hem de kanalları görmek keyifli bir rota olacaktır.

avrupa rüyası ingiltere birmingham sanat galerisi

Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi

Ünlü Chamberlain Square’nın merkezinde yer alan Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi 40’dan fazla sanat galerisine ev sahipliği yapıyor. 1885 yılında açılan müzede Raphael öncesi dönemden pek çok eser yer almaktadır. Ayrıca Avrupa ve Dünya tarihine ve İngiliz kültürüne ait eserleri görmek de mümkün. Müzenin 2012’de açılan ve Birmingham tarihine ayrılan bölümü de ilgi çekici bir diğer kısımdır.    

avrupa rüyası ingiltere birmingham kütüphanesi

Birmingham Kütüphanesi

İngiltere çok fazla büyük halk kütüphaneleri bulabilirisiniz. Bunlardan biri de Avrupa’nın en büyük halk kütüphanelerinden olan Birmingham Kütüphanesi. Bu kütüphane Centenary Meydanı’nda şehrin merkezinde yer almaktadır. Büyük bir kitap koleksiyonunun yanı sıra kütüphane ayrıca İngiliz Film Enstitüsü Ulusal Arşivi, uluslararası bir Fotoğraf Koleksiyonuna ve Tarihsel Arşiv ve Koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

avrupa rüyası ingiltere birmingham Winterbourne House

Winterbourne House and Garden

Tipik bir Edward dönemi yapısı olan Winterbourne House and Garden, Birmingham Üniversite’sinin yakınlarında Edgbaston’da yer almaktadır. Burada çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sanat sergileri, tiyatro, el sanatları atölyeleri ve canlı müzik gibi seçenekler barındırmaktadır. Ana bina, 1903’te John ve Margaret Nettlefold için Sanat ve El Sanatları tarzında inşa edilmiş olup, kendi rüstik müştemilatı, büyük bahçeleri ve hatta 19. yüzyıldan kalma bir dizi baskı makinesine sahiptir.

avrupa rüyası ingiltere birmingham viktorya meydanı

Viktorya Meydanı

Şehrin merkezindeki ünlü Viktorya Meydanı pek sanat eserinin sergilendiği bir alana ev sahipliği yapmaktadır. 1901 yılında Thomas Brock tarafından yapılmış Viktorya’nın heykelini hemen görebilirsiniz. Meydanda bulunan havuzun etrafında T. S. Eliot‘ın Burnt Norton şiirinden bir alıntı oyulmuştur. Nehir heykeli ya da diğer adıyla Jakuzide Floozie ev sahipliği de yapmaktadır. Ayrıca bu meydandan birçok yere yürüme mesafesiyle gidebilirsiniz.

avrupa rüyası ingiltere birmingham Cannon Hill Park

Cannon Hill Park

Mac Tiyatrosu ve Birmingham Yaban Hayatı Koruma Merkezi‘ne ev sahipliği yapan Cannon Hill Park, 80 dönümlük resmi park alanı ve 120 dönümlük koruma ve ormanlık alan plantasyonundan oluşur. Çeştli aktivitelerin yapılabildiği bu parkta aynı zamanda Mac tiyatrosunu da görebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Temmuz 2018, 09:14

İskoçya Alışveriş Rehberi

Büyüleyici güzelliği ve eşsiz atmosferi ile Chester unutulmaz bir kısa mola için İngiltere’nin en popüler yerlerinden birisidir. İşte Chester kasabası gezi rehberi bu yazıda! “Chester’ı Avrupa Rüyası Büyük Britanya turu ile gezebilirsiniz.” Cheshire ilçesinin kasabası olan Chester, görkemli ortaçağ şehir surları da dahil olmak üzere çok çeşitli tarihi eserleriyle dikkat...

Devamını Görüntüle