SON YAZILAR

Birmingham’da Gezilecek 5 Yer

haha
Birmingham’da Gezilecek 5 Yer

İngiltere’nin en büyük ikinci şehri olan Birmingham Ortaçağ’da önemli bir şehirken Sanayi Devrimi’nin merkezi olmasıyla daha da önemli bir şehir haline gelmiştir. Bu şehirde yapabileceğiniz bir sürü şey, gezebileceğiniz bir sürü yer bulunmaktadır. Kültürel anlamda da hayli önemli bir şehir olan Birmingham’ı Büyük Britanya Turu’yla yerel bir rehber eşliğinde çok daha kaliteli bir şekilde gezebilirsiniz. İşte mutlaka görmeniz gereken 5 yer.

Birmingham Kanalları

Her ne kadar Venedik’ten uzun kanallara da sahip olsa onun kadar duyulmamıştır Birmingham’da yer alan kanallar. Birmingham Kanalları ile şehri bir açıdan izleyebilirsiniz. Şehir merkezini ve Black Country’i bu kanallarda yapacağınız turlarla görebilirsiniz. Hem şehri görmek hem de kanalları görmek keyifli bir rota olacaktır.

Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi

Ünlü Chamberlain Square’nın merkezinde yer alan Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi 40’dan fazla sanat galerisine ev sahipliği yapıyor. 1885 yılında açılan müzede Raphael öncesi dönemden pek çok eser yer almaktadır. Ayrıca Avrupa ve Dünya tarihine ve İngiliz kültürüne ait eserleri görmek de mümkün. Müzenin 2012’de açılan ve Birmingham tarihine ayrılan bölümü de ilgi çekici bir diğer kısımdır.  

 

Birmingham Kütüphanesi

İngiltere çok fazla büyük halk kütüphaneleri bulabilirisiniz. Bunlardan biri de Avrupa’nın en büyük halk kütüphanelerinden olan Birmingham Kütüphanesi. Bu kütüphane Centenary Meydanı’nda şehrin merkezinde yer almaktadır. Büyük bir kitap koleksiyonunun yanı sıra kütüphane ayrıca İngiliz Film Enstitüsü Ulusal Arşivi, uluslararası bir Fotoğraf Koleksiyonuna ve Tarihsel Arşiv ve Koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Winterbourne Evi ve Bahçesi

Tipik bir Edward dönemi yapısı olan Winterbourne House and Garden, Birmingham Üniversite’sinin yakınlarında Edgbaston’da yer almaktadır. Burada çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sanat sergileri, tiyatro, el sanatları atölyeleri ve canlı müzik gibi seçenekler barındırmaktadır. Ana bina, 1903’te John ve Margaret Nettlefold için Sanat ve El Sanatları tarzında inşa edilmiş olup, kendi rüstik müştemilatı, büyük bahçeleri ve hatta 19. yüzyıldan kalma bir dizi baskı makinesine sahiptir.

Victoria Meydanı

Şehrin merkezindeki ünlü Viktorya Meydanı pek sanat eserinin sergilendiği bir alana ev sahipliği yapmaktadır. 1901 yılında Thomas Brock tarafından yapılmış Viktorya’nın heykelini hemen görebilirsiniz. Meydanda bulunan havuzun etrafında T. S. Eliot‘ın Burnt Norton şiirinden bir alıntı oyulmuştur. Nehir heykeli ya da diğer adıyla Jakuzide Floozie ev sahipliği de yapmaktadır. Ayrıca bu meydandan birçok yere yürüme mesafesiyle gidebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

3 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Shakespeare'in Doğduğu Şehir Stratford-Upon-AvonBüyük Britanya Turu on Mayıs 7, 2018
  2. Geri bildirim: Stratford-Upon-Avon Gezilecek Yerler - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 24, 2018
  3. Geri bildirim: Birmingham Gezilecek Yerler - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 28, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Nisan 2019, 09:38

İskoçya’da Manzarasıyla Büyüleyen Yerler | 1. Bölüm

Büyük Britanya turu ile keşfedilmeyi bekleyen deniz manzaralı kayalıklar üzerinde yer alan Edinburgh, Avrupa Rüyası‘nın İngiltere turu ile göreceğiniz en güzel, en ilgi çekici şehirlerinden. Edinburgh, Birleşik Krallık’taki en önemli tarihi ve kültürel cazibe merkezi ve aynı zamanda en popüler turizm kenti. Edinburgh (Auld Reekie), her yıl bir milyondan fazla denizaşırı ziyaretçi ağırlıyor. Glasgow‘dan...

Devamını Görüntüle