SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Britanya Rüyası ile Hangi Ülkeleri Göreceksiniz?

love
Britanya Rüyası ile Hangi Ülkeleri Göreceksiniz?

Britanya Rüyası demek çok doğru bu tura çünkü rüya gibi uyanmak istemeyeceğiniz bir seyahat sizi bekliyor olacak. Bu tur boyunca 5 ülkeyi görebileceksiniz. Birleşik Krallığı oluşturan İngiltere, Galler, İskoçya, İrlanda ve Kuzey İrlanda’yı göreceksiniz. Ufak bir göz atalım bizi bu ülkelerde neler bekliyor.

britanya turu ingiltere

Britanya Rüyası’nda Göreceğiniz Ülkeler

İlk durak olan İngiltere’de Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, New Castle, Stratford-upon-Avon, Oxford şehirlerini görebileceksiniz. Shakespeare’nin doğup büyüdüğü Stratford-upon-Avon, yalnızca İngiltere’nin değil dünyanın başkentleri arasında yer alan London Eye’ı Thames Nehri’ni, Big Ben’i barındıran ayrıca National Gallery ve British Museum’da bulunduğu Kraliçe’nin kenti Londra’yı, son dönemde futboluyla ön planı çıkan ama efsanevi bir liman kenti olan Liverpool’u, muhteşem mimari yapılarıyla kolejlerin yer aldığı ve filmlerde gördüğümüz o görkemli yapıların kenti Oxford’u ve diğer harika kentleri görme şansınız olacak.

britanya turu iskoçya

İskoçya’da; Edinburgh, Glasgow, Cairnryan, şehirlerini ziyaret edebileceksiniz. Edinburgh ve Glasgow bu iki şehirde aklınız kalacak. Hem tarihi dokusuyla hem doğa güzellikleriyle hem festivalleriyle sizi bırakmayacaktır ya da siz onları. Söylemeden olmaz kendinizi hazırlayın çünkü İskoçların oldukça güçlü etki altına alıcı efsaneleri de sizleri bekliyor olacak.

britanya turu kuzey irlanda

Kuzey İrlanda’da Belfast şehrini görebileceksiniz. Game of Thrones’un birçok sahnesinin çekildiği bu ülkenin nasıl muazzam bir doğa güzelliğine anlatmaya gerek yok sanırım. Bir diğer noktası ise müzeler eğer kendinizi doğasından alabilirseniz mutlaka müzelerine uğrayın pişman olmayacaksınız.

britanya turu irlanda

İrlanda’da, Dublin ve Rosslare kentlerini görme fırsatınız olacak. İrlanda’yı özellikle de Dublin birçok kişiyi heyecanlandıracak bir uğrak. Kentin hem edebiyatla ilişkisi hem halkının oldukça sıcakkanlı olması, kendine özel biraları ve efsanevi Irish pub’ları ile bu yeşilin kentini görülmeyi fazlasıyla hak ediyor.

britanya turu galler

Galler’de; Cardiff, Swansea şehirlerini ziyaret edebilecekseniz. Bu iki şehrin biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. Cardiff özellikle son yıllarda plajlarıyla öne çıkmaktadır ve festivalleriyle. Elbette tarihi yapıları mevcut görür görmez etkileneceksiniz. Swansea ise galeriyle ünlü bir kent diyebiliriz. Burada oldukça çeşitli galerileri bulabilirsiniz ve farklı türlerdeki koleksiyonları görebilirsiniz.

Çantaları hazırlamaya başlayın bence. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu ile görülecek çok ülke var!

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

4 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite - Britanya TuruBritanya Turu on Kasım 19, 2018
  2. Geri bildirim: Westminster Sarayı Hakkında Bilgiler - Britanya TuruBritanya Turu on Ocak 7, 2019
  3. Geri bildirim: Trafalgar Meydanı Görülmesi Gereken Yerler - Britanya TuruBritanya Turu on Ocak 14, 2019
  4. Geri bildirim: V for Vendetta Filmi Eşliğinde Londra Turu - Britanya TuruBritanya Turu on Şubat 11, 2019

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Şubat 2020, 10:52

Gezgin Zirvesi 2020 | Seyahat Trendleri ve Yol Maceraları Bu Etkinlikte!

Son aylarda sıklıkla haberlerde karşımıza çıkmakta bu harç. Çünkü zam geldi. Yurtdışı çıkış harcı zammı onaylandı. 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yurtdışına çıkmak için 50 TL haraç ödeyeceğiz. Bu tarihten itibaren eski pullar geçersiz olacak ve iade alınmayacakmış. Yurtdışı Çıkış Harcı Nedir? Yurtdışı çıkış harcı, pul olarak verilmesi nedeniyle halk...

Devamını Görüntüle