SON YAZILAR
2 dakikada okuyabilirsiniz

Britanya Turu ile Göreceğiniz Rüya Gibi 10 Şehir

love
Britanya Turu ile Göreceğiniz Rüya Gibi 10 Şehir

10 gün boyunca 5 ülke ve 15 şehir ziyaret edebileceğiniz Britanya Rüyası, İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İrlanda seyahatini tek bir rota altında toplayan harika bir Büyük Britanya turu güzergahı. Türkiye’deki tüm İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip Britanya Rüyası’nda İngiltere, İskoçya, Galler, İrlanda, Kuzey İrlanda rotasında, otobüs, gemi ve uçak yolculuğunu bir arada yaşıyor, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda ise lüks otobüsleri kullanıyorsunuz. İstanbul-Londra ve Londra-İstanbul uçuşunu British Airways farkı ile gerçekleştiriyor.

Avrupa Kıtası’nı tek seferde gezmenin en kısa yolu olan Avrupa Rüyası’nın İngiltere durağı olan Britanya Rüyası’nda en popüler şehirlerin merkezlerindeki 4 yıldızlı otellerde, 2 kişilik odalarda ve single farkı ödemeden konaklama şansınız var. Kuzey Denizi ve İrlanda Denizi’nde feribot yolcuğu olmak üzere iki de gemi yolculuğunun bulunduğu turda, Cairnryan-Belfast arasında İrlanda Denizi’nde konaklamasız gemi yolculuğu ve Rosslare-Fishguard arasında Celtic Denizi’nde konaklamasız gemi yolculuğu bulunuyor.

Profesyonel rehberler eşliğinde, 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden gönlünüzce gezebileceğiniz turda, İngiltere (Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, New Castle, Stratford-upon-Avon, Oxford), İskoçya (Edinburgh, Glasgow, Cairnryan), Kuzey İrlanda (Belfast), İrlanda (Dublin, Rosslare) ve Galler’i (Cardiff, Swansea) ziyaret etmeniz mümkün.

avrupa rüyası britanya turu londra

1 Londra, İngiltere

Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden, İngiltere’nin başkenti Londra, yılın dört mevsimi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Londra aynı zamanda, yalnızca İngiltere’yi ziyaret etmek için en iyi şehirlerden biri değil kesinlikle keşfedilmesi gereken şehirlerden biri. Ana turistik yerler olan British Museum, London Eye, Big Ben, Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra, Londra’yı bu kadar özel kılan şehrin diğer bazı noktalarını da keşfetmek gerekiyor. Örneğin, Covent Garden gibi bazı epik alışveriş noktaları var.

avrupa rüyası iskoçya edinburgh

2 Edinburgh, İskoçya

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, günümüzün genç ve modern yaşam dinamizmini tarihi ve dramatik bir atmosferle birleştiriyor. Dünyanın en büyük sahne sanatları festivali, 1000 yıllık bir kale olan Arthur’s Seat ve harika manzaralara sahip. Her yıl en az 13 milyon kişi ziyaret ediyor. Ana festival zamanı olan ağustos ayı boyunca, artan nüfusuyla Birleşik Krallık’ın ikinci büyük şehri haline gelen Edinburgh birbiri ardına düzenlenen festivalleriyle gönülleri fethediyor.

avrupa rüyası irlanda dublin

3 Dublin, İrlanda

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri Dublin, bir köy kadar samimi ve modern. Mükemmel sosyal ortamı, festivalleri, pub’ları, Dublin Körfezi’nin ve Dublin Dağları’nın müthiş manzarası ile herkese hitap eden kendi içinde bir maceraya davet ediyor. Dost canlısı bir şehir olan Dublin’de gezilecek yerleri bitirdiğinizde şehrin Howth veya Dalkey gibi büyüleyici sahil köylerine doğru keşfe çıkabilirsiniz.

avrupa rüyası britanya turu cardiff

4 Cardiff, Galler

Galler’in başkenti ve en büyük şehri Cardiff, son on yıl içerisinde ziyaretçi sayısını %50’den fazla artırmayı başaran bir Britanya Rüyası durağı. Cardiff Koyu, Senedd, Galler Millennium Centre, 2000 yıllık Cardiff Castle ve daha pek çok gezilecek yere sahip. Şehir, Galler milli ragbisi ve Galler milli futbol takımının da evi. Cardiff, Fransız ve İrlandalı ragbi hayranları başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanından 15 milyona yakın ziyaretçi ağırlıyor.

avrupa rüyası britanya turu manchester

5 Manchester, İngiltere

Manchester genellikle ilk modern şehir olarak adlandırılır. 18. yüzyılda, bu kuzeybatı şehri, Liverpool’dan 30 mil uzakta, dünyanın pamuk üreten başkenti ve sanayi devriminin üreme alanlarından biriydi. Girişimciler ve sanayi meslektaşları, müzeleri, galerileri, tiyatroları, kütüphaneleri ve olağanüstü sivil mimarisiyle donattı. Bugün ise, Britanya’nın en heyecan verici mimarileri Manchester ve yakındaki Salford Quays bölgesinde yer alıyor. İngiltere’nin Göller Bölgesi’ne açılan kapılardan biri olan Manchester, açık hava aktivitelerini kentsel gece hayatıyla birleştiren iki ana tatil için iyi bir çapa haline getiriyor.

avrupa rüyası iskoçya glasgow

6 Glasgow, İskoçya

İskoçya’nın en büyük şehri ve İngiltere’nin üçüncü büyük şehri olan Glasgow, çoğunlukla Viktorya dönemindeki şehir merkezinin 19. yüzyılın New York’una benzerliği ile öne çıkıyor. Ancak Glasgow’un ihtişamı kendine ait. Bugün, çağdaş sanat, caz, kulüp, komedi, tasarım ve moda gibi alanlarıyla oldukça ziyaretçi ağırlayan şehir, Loch Lomond ve Trossachs Milli Parklarına yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunuyor. 

avrupa rüyası galler swansea

7 Swansea, Galler

Galler’in güneyinde, kendi ismini taşıyan kontluğa bağlı Swansea, Atlantik Okyanusu kıyısında bir büyük liman kenti. Avrupa’da oldukça ünlü bir kırsal tabiat alanı olan Gower Yarımadası ile Lliw Tepelerini de içerisine alan Swansea’de şehir merkezinde bulunan Marina, Glynn Vivia Sanat Galerisi, Swansea Müzesi, Dylan Thomas Merkezi, Çevre Merkezi ve Avrupa’daki kapalı pazardan en büyüklerinden biri olan Kapalı Pazar başlıca gezilecek yerler. St. David Merkezi, BT Kulesi, Alexandra House ve Ulusal Sahil Müzesi ise mutlaka görülmeli.

8 Liverpool, İngiltere

Beatles ve Merseybeat döneminden gelen diğer grupların popülaritesi, Liverpool‘u bir turist destinasyonu statüsüne çıkardı. Liverpool aynı zamanda iki Premier League futbol takımının, Liverpool ve Everton’un, Merseyside derbisi olarak bilinen iki maç arasındaki ev sahipliği yapıyor. Liverpool’un Albert Docks bölgesi, İngiltere’nin denizcilik tarihindeki rolüyle UNESCO Dünya Mirası Alanı oldu. Liverpool aynı zamanda, dünyadaki tek uluslararası kölelik müzesini de barındırıyor.

avrupa rüyası britanya turu bristol

9 Bristol, İngiltere

Bristol’un en görülmeye değer yerleri arasında tam 30 sanat galerisi ve birbirinden güzel pek çok şehir parkı bulunuyor. Aileler için ise hayvanat bahçesi özellikle çocukları mutlu etmek için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Ashton Court Estate’de yapılabilecek birçok aktivitenin yanı sıra şehir dışındaki Cheddar Gorge’a günü birlik bir gezi yapabilirsiniz. 

avrupa rüyası ingiltere newcastle

10 Newcastle, İngiltere

Newcastle tüm İngiltere’de ziyaret edebileceğiniz en hareketli ve en dostane şehir. Güne Quay Ingredient’da bir kahvaltı ile başlamak çok iyi bir seçenek olacaktır ancak hafta sonuna denk geldiyseniz erken kalkmaya çalışın çünkü çok uzun sıralara denk gelebilirsiniz. Nehir kenarında bir yürüyüş yaptıktan sonra Milenyum Köprüsü’nü geçerek ücretsiz olarak Çağdaş Sanat Merkezi’ni gezebilirsiniz.

Britanya Rüyası’nın haricinde Avrupa Rüyası EKO ve PLUS olmak üzere iki farklı Avrupa turu seçeneği bulunuyor. Avrupa Rüyası’nın, bunların yanında Balkan Rüyası ile Kuzey Avrupa ve İskandinavya Rüyası rotaları da bulunuyor. Avrupa Kıtası ile birlikte Güney Afrika’da safari yapmak isteyenlerin tercihi olan Afrika Rüyası ve Küba Rüyası da Avrupa Rüyası’nın hayallerin ötesine geçen rotaları arasında.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Londra Gece Hayatı Rehberi - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 26, 2018
  2. Geri bildirim: Britanya Rüyası ile İskoçya'da Hangi Şehirleri Göreceksiniz? - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 31, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Mayıs 2018, 08:25

Avrupa Rüyası ile İngiltere Turunda Göreceğiniz Rüya Şehirler

Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile görebileceğiniz gerçekten bir efsanevi ülke İskoçya. Kendine has olan bu ülkede oldukça farklı şeylerle karşılaşabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Brave Heart filmiyle kafamıza kazınan belli bir yer tutan bu ülkeyi daha da yakından tanıdıkça iyice sevdik. İskoçya’da sizi tarihsel bir doku, kaleler, korunmuş caddeler, William Wallece, bazen...

Devamını Görüntüle