SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Britanya Turu ile İskoçya’da Göreceğiniz Şehirler

haha
Britanya Turu ile İskoçya’da Göreceğiniz Şehirler

Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile görebileceğiniz gerçekten bir efsanevi ülke İskoçya. Kendine has olan bu ülkede oldukça farklı şeylerle karşılaşabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Brave Heart filmiyle kafamıza kazınan belli bir yer tutan bu ülkeyi daha da yakından tanıdıkça iyice sevdik. İskoçya’da sizi tarihsel bir doku, kaleler, korunmuş caddeler, William Wallece, bazen korkutucu efsaneler ve daha birçok şey bekliyor olacak.

Britanya turu ile İskoçya’da göreceğiniz şehirlerden biri başkent Edinburgh’dur. Tarihsel yapısını oldukça iyi korumuş olan Edinburgh 1437’den beri ülkenin başkentidir. Fazla büyük bir şehir olmamakla birlikte oldukça sessiz ve sakin yapısının yanı sıra oldukça hareketli bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Birçok festivale, etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bir diğer önemli ve İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’dur. Burada artık direkt İskoçya ile özdeşleşmiş gayda seslerini duymanız mümkün.

avrupa rüyası britanya turu iskoçya edinburgh

Başkent Edinburgh

Başkent Edinburgh, oldukça zengin bir kültüre sahip. Şehrinde içinde herkes kendi için bir şey bulabilir. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri, festivalleri aklınıza gelebilecek her şey Edinburgh’ta var.  Edinburgh’un merkezinde yer alan ve şehri temsil eden Edinburgh Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Oldukça köklü bir geçmişi olan bu kalenin girişinde İskoçların efsanesi William Wallace sizleri karşılıyor. Edinburgh çok canlı bir şehir burada sanatın birçok alanına dair festival görebilirsiniz. Ayrıca bu şehirde İskoçya Ulusal Müzesi’ni mutlaka görmeye çalışın. Girişlerin ücretsiz olduğu bu müzede bu topraklara ait şeyler bulacaksınız.  Edinburgh hakkında bir şey daha var ki o da efsaneleri. Sir Mackenzie Mezarlığı, Mary King’s Close, Karga Yüzü Maskeler sayabileceğimiz efsaneler arasında. Eğer biraz bakınırsanız bunlara belki bilgisayar başından korkutucu gelmez ama oraya gittiğinizde bir kez daha düşünün derim.

avrupa rüyası britanya turu iskoçya glasgow

Gotik Mimarinin Şehri Glasgow

İskoçya’nın bir diğer önemli ve en büyük şehri Glasgow. Bu şehir elbette eşsiz doğal güzelliklere sahip. Bunun yanı sıra da tarihsel olarak eski ve uzun bir geçmişe sahip olduğu için özellikle mimari yapılarını koruyabilmiştir. Glasgow’da gotik İskoç mimari örneği olan ve Ortaçağ’dan kalan Glasgow Katedrali mutlaka görülmesi gereken bir yapı. Bir diğer ilgi çekici yer için Glasgow Nekropolü diyebiliriz. Viktorya dönemi mezarlığı olan bu yere yaklaşık olarak elli bin kişinin gömüldüğü söylenmektedir. Ufak bir tepede yer Glasgow Nekropolü’nde 3500 anıt bulunmaktadır. Tıpkı Edinburgh gibi burada çeşitli müzeler ya da galeriler görebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın Britanya Turu ile sizlerde bu eşsiz ülkenin farklı şehirlerinde yer alan heyecan uyandırıcı çeşitli güzelliklerini değerlerini görebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Britanya Rüyası ile İskoçya'da Hangi Şehirleri Göreceksiniz? - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 31, 2018
  2. Geri bildirim: Edinburgh Old Town Bölgesinde Gezilecek En İyi 5 Yer - Britanya TuruBritanya Turu on Ekim 15, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Şubat 2019, 09:16

Avrupa Rüyası Büyük Britanya Turu | 11 Gün 5 Ülke 20 Şehir

İngiltere’nin yemek ve alışveriş dünyasına dair başka tatları ve renkleri keşfedeceğiniz bir yer, Bermondsey Caddesi. Ev sahipliği yaptığı barlar, restoranlar ve müzeler ile Londra’nın renkli köşelerinden olan caddede yürüyüşe çıkabilir, gurme edasıyla İngiliz lezzetlerini tadabilir; kültürel etkinlik olarak müzeleri gezebilirsiniz. Londra gecesini ise barlara takılarak taçlandırabilirsiniz. İşte, Londra Bermondsey Caddesi’nde...

Devamını Görüntüle