SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Cardiff Gezilecek Müzeler

love
Cardiff Gezilecek Müzeler

Britanya Turu’nun bir diğer durağı olan Galler’in başkenti Cardiff sizler birçok seçenek sunmakta. Hem tarihiyle hem sanatıyla hem mimarisiyle bu şehir size istediğiniz her şeyi sunabilmekte. Eğer zamanınız varsa mutlaka Cardiff’te yer alan müzelere sanat galerilerine bir göz atın ne de olsa çok gezen bilir : )

Avrupa Rüyası ile Cardiff’te müze avına çıkın!

1. National Museum

Hem Galler’in hem de Cardiff’in önemli müzelerinden olan National Museum, şehrin merkezinde etkileyici bir yapının içinde yer almaktadır. Oldukça geniş bir seçkiye ev sahipliği yapan müzede Galler’in kültürel hayatlarına dair şeyler bulabilirsiniz. Prestijli sanat ürünlerinin yanı sıra jeoloji ve doğal tarih koleksiyonlarını da görebilirsiniz.

avrupa rüyası cardiff St Fagans National Museum Of History

2. St Fagans National Museum Of History

100 dönümlük bir alan üzerine kurulu bu açık müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Bu müzede geleneksel Galler yaşamını deneyimleyebilirsiniz. Tarihinin farklı dönemlerinden yapıların yer aldığı eski tarzda mağazalarından geleneksel tatları da alabilirsiniz. Bu açık müzede St. Fagan Kalesi, cennet bahçeleri, göletler, çeşmeler ve 16. yüzyıldan kalma bir malikâne de yer almaktadır. Eğer yolunuz düşerse Galler’e dair oldukça faydalı ve keyifli bir gezi olacaktır.

avrupa rüyası cardiff Martin Tinney Gallery

3. Martin Tinney Gallery

19.yüzyıldan kalma bir yapıda yer alan bu galeride Galler’li sanatçıların eserleri sergilenmektedir. Harry Holland, Sally Moore, Shani Rhys James ve Kevin Sinnott’un yanı sıra 20. yüzyıl Galli sanatçılar Gwen John, Augustus John, Ceri Richards, David Jones, Sir Cedric Morris ve daha fazlası dâhil olmak üzere önemli Galli sanatçıların eserleri burada sergilenmektedir. Aylık gösterilen sergilerin yanı sıra sürekli değişen resim, baskı ve heykel sergileri de mevcuttur.

avrupa rüyası cardiff The Kooywood Art Gallery

4. The Kooywood Art Gallery

Bu galeri Galli sanatında uzmanlaşmış önemli galerilerdendir. Yerleşik ve gelişmekte olan Galli sanatçıların koleksiyonlarını bulabilirsiniz. Galeri, yeni resim sergileri, heykeller, seramikler ve sınırlı baskılar ile düzenli solo ve karma sergileri bir araya getiriyor.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Haziran 2018, 08:22

Mutlaka Uğramanız Gereken Londra Kitapçıları

Son yıllarda sokak sanatları inanılmaz bir ilgi görmekte. Aslında hak ettiği ilgiyi görmekte diyebiliriz gerçekten bu eserler muazzam güzellikte. Eğer meraklıysanız işte sizin için sokak sanatında iddialı 10 Avrupa şehri. Berlin, Almanya Sokak sanatı deyince hemen ilk akla gelen, sokak sanatının başkenti Berlin. Şehri saran pembe borular ve her borunun...

Devamını Görüntüle