SON YAZILAR

Çocukla Seyahat Edeceklere 5 Eğlenceli Yer

Çocukla Seyahat Edeceklere 5 Eğlenceli Yer

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle çocuğunuzla birlikte yurtdışına seyahat etme planları yapıyorsunuz. Rotanızı İngiltere’ye çevirdiyseniz eğer bu yazı tam sizlik! İngiltere’de en eğlenceli, en yenilikçi ve en efsanevi yerlerin bir listesini hazırladık. Çocukla seyahat edecekler için İngiltere‘de birbirinden eğlenceli alternatifler bulunuyor.

Beyinleri ve koordinasyonu test etmeye ve eğlenirken çocukların gelişmesine yardımcı olan yerlerden tutun, film ve dizi kahramanlarının konu olduğu mekanlara ve film stüdyolarını dahil ettiğimiz bu listeyle seyahatinizi planlamak oldukça kolay olacak. O kadar muhteşem ve hayranlık uyandıran yerler var ki ebeveynlerin de büyüleneceğine eminiz.

İşte çocukla seyahat edecek ailelerimize ziyaret etmek için en iyi yerler listemiz!

Warner Bros Stüdyoları – Harry Potter Turu

Harry Potter’ın büyülü dünyasına hoş geldiniz! Harry Potter hayranı olmayan var mı sorusunu sormak istiyoruz. Bu özel kitaptan uyarlama film serisinin tüm dünyada hayranları burayı gezmek için can atıyor. Özel gösterimler, filmlerin çekildiği mekanlar, özel makyajlara dair bilgiler, kostümler, eşyalar ve daha fazlasını içeren bu eğlenceli ve büyüleyici yere hayran kalacaksınız. Yarım gün kadar süren bu tur çocuğunuzla birlikte hayatınızda yaşayacağınız en özel deneyimler arasına bile girebilir.

Victor And Albert Museum Of Chıldhood (Çocukluk Çağı Müzesi)

Müzenin misyonu “Özellikle çocuklar olmak üzere herkesin dünyayı ve nesneleri keşfetmesini ve tadını çıkarmasını sağlamak.” Oyuncakların, çocukluk eşyalarının ve kostümlerinin oluştuğu geniş bir koleksiyona sahip olan müzede aynı zamanda önceden belirlenen geçici süreli sergiler de bulunmaktadır.

Çocuklarınızla birlikte sizin de çocukluğunuza dönmenizi sağlayacak bu müzede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Londra Legoland

Kaç yaşınızda olduğunuz umurumuz da bile değil. Biliyoruz ki burada her yaştan insan inanılmaz eğlenceli vakit geçirebilir. Seyahat planınıza Legoland’ı koymayı düşünüyorsanız en az 2 gününüzü burası için ayırmayı unutmayın. İnanılmaz eğlenceli olmasının yanında inanılmaz büyük bir tema park olan bu yerin mevsimsel olarak bazı etkinliklerin kapalı olabileceğini söylemeden geçemeyeceğiz. Belli dönemlerde çeşitli temaların da uygulandığını belirtmeliyiz. Çocuklar için her şeyin düşünüldüğü bu yerde siz de oldukça eğlenecek ve seyahatinizin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz.

Sherwood Ormanı

Efsanevi kahraman Robin Hood’un evi olan Sherwood Ormanı, 450 dönümlük ormanlık alan, doğa parkurları ve keşfetmek için yürüyüşler içeren bir park haline gelmiştir. Bir macera oyun alanı bile olan ormanı, her yaştan çocukla ziyaret etmek için harika bir yer haline getirmiştir.

Robin Hood birçok masal ve birkaç Hollywood gişe rekorları kıran bir karakter olsa da, gerçek bir insan olması bizce pek olası değil! Ancak hikâyenin gerçekçi olan tarafı ise popüler bir kraliyet av alanı olduğu ve ormanın içinden geçen York’tan Londra’ya giden yolun soyguncular için bir uğrak yeri olduğudur.

Bilim Müzesi

En sona çocuklarınızla yapmak için en iyi şeylerden birini sakladık. Bilim müzesine neden gitmelisin? Fiziksel dünya ve anlayışımızı geliştiren insanlar hakkında merak uyandırıcı bilgileri hem yetişkinler hem de çocuklar için eğlenceli hale getiren bir yer.

Müze 1857 yılında kurulmuş olup, günümüzde müzede 300.000’den fazla parça sergilendiği bilinmektedir. Müzede Bilim Gecesi adı verilen etkinlikle 8-11 yaş arası çocuklar ebeveynleri ile birlikte bir akşamı bilimsel aktiviteler ile geçirme fırsatını da yakalayabilmektedir. Geceyi müzede geçiren ziyaretçiler sabah kahvaltısında bilimsel kaynaklı filmler izleyerek aktiviteyi sona erdirmektedirler.

Çocuklarınızla birlikte yapacağınız Büyük Britanya Turu ile eğlenebilir Avrupa Rüyası fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Şimdiden bol kahkahalı ve huzurlu bir tatil dileriz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Şubat 2019, 09:16

Avrupa Rüyası Büyük Britanya Turu | 11 Gün 5 Ülke 20 Şehir

Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile görebileceğiniz gerçekten bir efsanevi ülke İskoçya. Kendine has olan bu ülkede oldukça farklı şeylerle karşılaşabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Brave Heart filmiyle kafamıza kazınan belli bir yer tutan bu ülkeyi daha da yakından tanıdıkça iyice sevdik. İskoçya’da sizi tarihsel bir doku, kaleler, korunmuş caddeler, William Wallece, bazen...

Devamını Görüntüle