SON YAZILAR

Doğa Tutkunları için İngiltere’nin En Güzel Sahilleri

Doğa Tutkunları için İngiltere’nin En Güzel Sahilleri

Deniz, martılar, yosun kokusu, dalgaların çıkardığı sesler ve eşsiz güzellikteki İngiliz sahilleri… Deniz tutkunuysanız gizli koylarıyla, dramatik okyanus manzaralarıyla keşfedilmeyi bekleyen İngiltere’nin en güzel sahilleri listesine bakmadan İngiltere tatil planı yapmayın! Sahil boyunca yürüyebilir, güneşlenebilir, hatta güzel havalarda mayolarınızı giyerek yüzebilirsiniz.

Porthcurno, Cornwall

İngiltere’nin en eşsiz koylarından olan Porthcurno, mükemmel bir plaja ev sahipliği yapıyor. İngiltere’nin Cornwall kentinde, güney kıyısında küçük bir vadi ve plaja ev sahipliği yapan Porthcurno, ülkenin en çarpıcı noktalarından. Adanın en güneyinde uç noktasında yer alan plajda, ailenizle kalabalıktan uzak, birlikte denizin ve kumun keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca, alçak gelgitleri gözlemleyebileceğiniz sahilde, fotoğraf tutkunları için eşsiz manzaralar sizi bekliyor.  

Nortfolk,İngiltere

Holkham, Norfolk

Çam ormanında yaptığınız kısa bir yürüyüşün ardından kum tepeleri ardı sıra uzanan Holkham plajı sizi bekliyor. İngiltere’nin Norfolk bölgesinde bulunan plaj, Kuzey Denizi’nin eşsiz güzelliğini sizle buluşturuyor. Holkham Ulusal Doğa Koruma alanı içerisinde yer alan plajda, düşük ölçekteki gelgitlere dikkat ederek sahil boyunca yürüyüş yapabilir, deniz kuşlarının eşsiz dansını izleyebilirsiniz.

West Wittering, Sussex

West Wittering, Sussex

İngiltere’nin Manş Denizi’ne kucak açan Chichester bölgesindeki Batı Sussex eyaletinin mavi bayraklı plajı eşsiz güzelliği ile sizi bekliyor. Londra’ya yakınlığı, bembeyaz kumlarıyla tertemiz kumsalıyla doğa tutkunlarını büyüleyecek bir plaj. Sahil boyunca yürüyüşe çıkabilir, kürek çekebilir, az gelgit olduğu dönemlerde yüzebilirsiniz.

Studland Körfezi, Dorset

Studland Körfezi, Dorset

İngiltere’nin Dorset’e bağlı Purbeck Adası’ndaki bir köy ve sivil bölge olan Studland, plajları ve doğa rezervi ile ünlü. Bozulmamış güzeliyle bembeyaz kumsalları, sessiz sakin atmosferiyle İngiltere’de alıştığınız tüm her şeyi burada unutabilirsiniz. Çimlerle kaplı kum tepelerine çıkabilir, manzaranın tadını çıkarabilir; sahil boyunca eşsiz güzellikte manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Formby, Merseyside

Formby, Merseyside

İngiltere’de Lancashire denilince akla hemen sahil beldeleri ve plajları geliyor. Bu bölgede alışılmışın dışında bozulmamış bir plaj arıyorsanız, Formby’i ziyaret edebilirsiniz. Sahile çıkan yol boyunca çam ağaçlarındaki kırmızı sincapları görebilir, sahilde yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Man O’War Plajı, Dorset

Man O’War Plajı, Dorset

İngiltere’de, Jurassic Coast’taki bu muhteşem yarım ay körfezini görmeden İngiltere’den dönmeyin. Kalabalık plajlardan kaçmak isterseniz sizin için bu eşsiz güzellikteki plajı önerebiliriz. Sahile uzanan dik yamaçtan patika yolu izleyerek sahile inebilirsiniz. Gün batımını ve gün doğumunu bu eşsiz yerde izleyebilirsiniz.

İngiltere’de eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenlere, doğa tutkunlarına, İngiltere’nin en güzel plajlarını inceleyebilir; planlarınıza bu sahillerden birini ekleyebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Mayıs 2019, 08:28

Britanya’da Manzarasıyla Büyüleyen Doğa Harikaları

Sanırım en önemli olan gelirimize göre harcama yapmamız. Gelirimiz az iken daha az harcarız daha çok kazanıyorsak ise harcamalarımız artar.  Ne kadar harcadığınızı bilmeden, tasarruf edemezsiniz. Dolayısıyla öncelikle aylık harcamalarınızı hatta belki de günlük harcamalarınızı bir süre not edin. Yazmaya başlayınca gereksiz harcamalarınızın ne kadar fazla olduğu dikkatinizi çekmeye başlayacak....

Devamını Görüntüle