SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dublin Katılabileceğiniz En İyi 5 Festival

love
Dublin Katılabileceğiniz En İyi 5 Festival

Avrupa Rüyası’nın düzenlemiş olduğu Büyük Britanya Turu’nda yer alan İrlanda‘nın başkenti Dublin sizin için inanılmaz keyifli bir durak olacaktır. Oldukça sıcakkanlı olan Dublin’liler orada kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Dublin’de yapabileceğiniz çok fazla şey var eğlenceli bir şehir burası.

avrupa rüyası irlanda dublin tiyatro festivali

Dublin’de katılmak isteyeceğiniz en iyi 5 festival!

1. Dublin Tiyatro Festivali

Birçoğumuz tiyatroyu çok sever hatta bayılır. Ve tiyatro sevenler için katılabilecekleri bu Dublin Tiyatro Festivali Eylül-Ekim aylarında arasında yapılmaktadır. 1957 yılından beri devam eden bu festivalde birçok oyun sahnelenmektedir. Farklı ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına da olanak sağlayan festivalde ayrıca çeşitli sunumlar, atölyeler, konuşmalar gibi etkinliklerde yer almaktadır.

avrupa rüyası irlanda dublin Bloomsday Festival

2. Bloomsday Festivali

Elbette Dublin’deysek James Joyce olmadan olmaz. İrlanda’nın en önemli edebiyat etkinliği olan festival, James Joyce’un Ulysses romanından esinlenerek düzenlenmiştir. Romanda geçen mekânlarda yapılan bisiklet ve otobüs turları ayrıca okuma etkinlikleriyle 16 Haziran’da yapılan Bloomsday Festivali benim gibi okuma tutkunuysanız mutlaka deneyimlemelisiniz.

avrupa rüyası irlanda dublin Skerries Soundwaves Festival

3. Skerries Soundwaves Festivali

Skerries Sondwaves Festivali oldukça çeşitli müzik türlerini dinlemeniz mümkün. Caz, klasik müzik ya da rock tarzlarına ait İrlandalı birçok sanatçıyı dinleyebilirsiniz. Ayrıca festival yazarlara, çağdaş dansçılara, canlı performanslara da yer vermektedir.

avrupa rüyası irlanda dublin aziz partick günü

4. Aziz Patrick Günü

İrlanda’nın koruyucu azizi olan Aziz Patrick adına her yıl 17 Mart’ta düzenlenen Aziz Patrick Günü İrlanda’lıların ulusal günü olarak yer almaktadır. Tüm İrlandalıların bu festivalde halk dans ederek, içerek kutlar. Ayrıca bugün etraf olduğundan daha da yeşil olmaktadır.

avrupa rüyası irlanda dublin Mountains to Sea dlr Book Festival

5. Mountains to Sea dlr Book Festivali

Bu festivalde roman, şiir gibi edebiyat dallarına ait etkinliklere, atölyelere katılabilirsiniz ayrıca piknik de yapabilirsiniz. Eğer zamanınız varsa Mountains to Sea dlr Book Festivali‘ne mutlaka uğrayın hem piknik yapın hem müzik dinleyin hem de edebiyata dair bir şeyler okuyun.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Haziran 2018, 08:22

Mutlaka Uğramanız Gereken Londra Kitapçıları

Daha Dublin’e gitmeden bildiğimiz ya da duyduğumuz bir şey varsa o da Dublin gece hayatı. Dublin’de gece hayatı oldukça renkli ve hareketli. Elbette Dublin pubları hemen aklımıza geliyor. Dünyaca üne sahip bu publar aynı zamanda canlı bir kültür örneğidir. İçkili ve müzikli eğlenceleri, sokakların enerjisi ve buradaki yaşam kültürü adıan...

Devamını Görüntüle