SON YAZILAR

Harry Potter Filmi Eşliğinde Oxford Turu

Harry Potter Filmi Eşliğinde Oxford Turu

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisi birçok turisti Britanya’ya çekmektedir. Bu kadar etkileyici sahnelerin çekildiği yerleri görmek elbette büyük bir heyecan ve haz verir. Şimdi sizin için Harry Potter filmi eşliğinde gezebileceğin yerlere bir göz atalım.

Warner Bros’un Londra’daki Harry Potter Stüdyosu

Sanırım ilk olarak bu filmlerin çekildiği stüdyodan başlasak çok iyi olur.

Oxford’a geçmeden önce Londra’daki bu stüdyoyu gezmek eğer bu filmleri seviyorsanız mükemmel bir fırsat olacaktır. En önemli detayı şimdiden belirteyim gezmek için biletleri internet sitesinden önceden almanız gerekiyor aksi halde içeri giremezsiniz.

Harry Potter Filmi Eşliğinde Oxford Turu

Stüdyoya ulaştığınızda sizi giriş holünde Harry Potter müzikleri eşliğinde uçan araba, filmde oynayan karakterlerin portreleri ve Harry Potter’ın minik merdiven altı odası karşılıyor. Filmde sıkça gördüğümüz Hogwarts’ın Yemek Salonu oluyor. Burada aynı zamanda oyuncuların filmde giydikleri orijinal kıyafetler yer alıyor. Buraya kadar olan bölümü stüdyo rehberinin eşliğinde geziyorsunuz, bu bölümde rehber anlatımlarını bitiriyor ve diğer bölümlere kendiniz devam ediyorsunuz. Daha sonra filmde kullanılan eşyaları, dekoru, Harry Potter’ın yurt odasını, Gryffindor’un dinlenme odasını, Dumbledore’un çalışma ofisini, iksir sınıfını, hareket eden merdivenleri, Hagrid’in evini, Weasley’lerin mutfağını ve daha sayamadığım birçok ayrıntıyı görebilirsiniz.

Harry Potter Filmi Eşliğinde Oxford Turu

Şimdi Oxford’a geçersek eğer, Hogwarts’ın en ünlü koridorlarından, Ginny’nin ikinci filmde duvarına “Sırlar Odası açıldı” yazdığı koridor, Oxford Üniversitesi’nin Gloucester Katedrali’ne ait. Seride belki de en çok gördüğümüz, en büyüleyici mekânlardan biri olan Büyük Salon sahnelerinin çekildiği yer. Christ Church’ü gerçekten çok turist çekiyor, burayı ziyaret ettiğinizde kesinlikle görmeniz gereken bir yer, emin olun.

Harry Potter Filmi Eşliğinde Oxford Turu

İnanın Britanya’yı görmek için tek bir sebep bile yeter ama eminim bu harika coğrafyada birçok sebep bulabilirsiniz. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile hayaller kontejyanından yeni bir yer açılabilir, sizde kendinizi gerçeğe dönüşen bu eşsiz hayalin kollarına bırakarak bir “İngiliz Rüyası” yaşayabilirsiniz. Keşfedeceğiniz Harry Potter izleri sadece ufak izler olarak düşünülebilir. Bundan daha fazlası için ufkunuzu genişletin, kulağınız Avrupa Rüyasında, gözünüz Büyük Britanya turunda olsun 🙂

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Aralık 2019, 10:13

Erkek Erkeğe Tatil Önerileri

Sever misiniz bilmem ama ben bayılırım kitaplara. Bazı şeylerin sonu yok mesela gezmenin mesela okumanın. İngiltere turu düşünenlerin listesinin başında dünyanın ünlü şehirlerinden biri olan  Londra geliyor. Londra gezisi sırasında tarihi yerleri gezerken aynı zamanda kültürel etkinlikler de yapabilirsiniz. Arşivcilik geçmişiyle dünyanın en zengin sahaflarına sahip olan Londra, İngiltere ve diğer Büyük Britanya...

Devamını Görüntüle