SON YAZILAR

İngiliz Kahvaltısı ve Öneri Olarak En İyi 3 Mekan

love
İngiliz Kahvaltısı ve Öneri Olarak En İyi 3 Mekan

Bizler için kahvaltı vazgeçilmez ve çok önemli bir öğündür. Özellikle uzun uzun tadını çıkara çıkara yapmaktan büyük zevk alırız. Hatta birçok ülkenin mutfağına göre çok detaylı ve çeşitlidir. Geleneksel İngiliz kahvaltısı da aslında çeşit olarak iyi durumda ama bizim alışkın olduğumuzdan biraz farklı diyebiliriz. En iyisi gidip yerinde tatmak ve nasıl olduğuna karar vermek.

Biraz kahvaltıdan bahsedecek olursak; Bacon (Salam), tatlı kuru fasulye, Black Pudding, domuz pastırması, çırpılmış yumurta veya omlet, ev yapımı kızarmış patates, sote mantarı, ızgara domates ve kızarmış ekmekten oluşmaktadır. İsteğinizi göre içindekilerden çıkartıp ekleyebilirsiniz tamamen damak zevkinize kalmış. Ayrıca İngiliz kahvaltısını ortalama 10-15 pound arasında bulabilirsiniz.

Şimdi tadını merak edenler için İngiliz kahvaltısı için önerilebilecek en iyi 3 mekan!

britanya turu ingiltere londra The Breakfast Club

Nerelerde İngiliz Kahvaltısı Yapmalı!

The Breakfast Club, burası Londra’da İngiliz kahvaltısı denildiğinde akla gelen ilk yer diyebiliriz. Londra’ya gelenlerin to-do listelerinde o yüzden mutlaka deneyin. Genelde Doğu Londra’da Angel, Hoxton ve Spitalfields’da ve Soho’da şubeleri bulunan bu kahvaltı mekanının önünde sabah kahvaltı saatlerinde uzun kuyruklar oluşuyor. The Breakfast Club’ın kahvaltısının lezzeti oldukça yerinde. Özellikle kullanılan malzemeler kaliteli ve doyurucu. Burada hem yediklerinizden hem de mekanın sahip olduğu enerjiden çok memnun kalacaksınız. Güne buradan başlamak çok iyi gibi duruyor.

britanya turu ingiltere londra Albion

Bir diğer kahvaltı yapabileceğiniz mekân ise Albion. Shoreditch’de Dishoom ile karşılıklı olan bu mekân da favorilerden biri! Organik ürünleri, sağlıklı seçeneklerden oluşan çok geniş kahvaltı menüsü ve özellikle güneşli havalarda sokağa bakan masaları ile iyi gelecektir. Eğer ki İngiliz kahvaltısına çekimser kalırsanız başka seçeneklerde rahatlıkla bulabilirsiniz, pancakeler gibi ama mutlaka gitmeye bakın.

britanya turu ingiltere londa Dishoom

Dishoom, Londra’da birkaç şubesi olan İrani Cafe konseptli modern bir Hint restoranı.  İrani Cafe 1800’lerin sonuna doğru Bombay’de İran’dan gelenler tarafından birçok şık kafe açılmış  ve bu eğilim özellikle 1960’larda zirveye ulaşmış. O zamanlar 400 civarı İrani Cafe varken günümüzde bu 20’lere kadar düşmüş. Yani eski bir geleneği Londra’da canlandırmışlar denebilir. Her öğün için menüsü olan mekânın bence kahvaltısı menüsü öne çıkıyor. İsminden dolayı yanılmayın elbette burada hem Hint hem İran kültürüne dair tatlar bulabilirsiniz ama bunun dışında Geleneksel bir İngiliz Kahvaltısını da rahatlıkla bulabilirsiniz. Belki biraz karışım yaparsınız : )

Okurken bile insanın karnı acıkıyor ve yalan tekrar canım çekiyor. O yüzden Avrupa Rüyası’nın bu Büyük Britanya Turu ile unutulmaz bir kahvaltı yapabilirsiniz!

Başlıklar: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Mayıs 2018, 08:16

İskoçya Gezi Rehberi

Bristol, İngiltere’nin en eski şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, mimarisi ile tam bir klasik İngiliz şehridir. Bristol’de tarihi caddeleri, köprüleri, kültür merkezlerini, Gürcü mahallesini ziyaret edebilirsiniz. Avrupa Rüyası ile Bristol’ü Keşfet! Brunel’s Ss Great Britain Brunel’s Ss Great Britain, dünyanın demirden yapılmış ve buharla çalışan ilk yolcu gemilerinden. İsmini aldığı Brunel tarafından...

Devamını Görüntüle