SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

İngiltere’de Görülmesi Gereken 5 Yer

love
İngiltere’de Görülmesi Gereken 5 Yer

Birleşik Krallık‘ın kurucu ülkesi İngiltere, doğal güzelliklerinden muhteşem sahillerine, tarihi yerlerinden kültürel merkezlerine dek, kendine özgü cazibesi ve karakteriyle de turistlerin gönlünü çalıyor. Hadrian Duvarı’nın Roma kalıntılarından Londra‘nın eşsiz tiyatro sahnesine, İngiltere hayret verici çeşitlilikle dolu. Dünyanın en iyi müzelerine, rengarenk gece hayatına ve üst sınıf performans sanatlarına kadar herkes için seçkin alternatifler sunuyor. Avrupa Rüyası’nın Britanya Turu ile ziyaret edebileceğiniz İngiltere’de Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, New Castle, Stratford-upon-Avon ve Oxford’u konaklayarak doyasıya gezme şansınız var.

avrupa rüyası ingiltere bristol clifton köprüsü

1. Bristol

Bristol’un en görülmeye değer yerleri arasında tam 30 sanat galerisi ve birbirinden güzel pek çok şehir parkı bulunuyor. Aileler için ise hayvanat bahçesi özellikle çocukları mutlu etmek için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Ashton Court Estate’de yapılabilecek birçok aktivitenin yanı sıra şehir dışındaki Cheddar Gorge’a günü birlik bir gezi yapabilirsiniz.

avrupa rüyası ingiltere newcastle

2. Newcastle

Newcastle tüm İngiltere’de ziyaret edebileceğiniz en hareketli ve en dostane şehir. Güne Quay Ingredient’da bir kahvaltı ile başlamak çok iyi bir seçenek olacaktır. Ancak hafta sonuna denk geldiyseniz erken kalkmaya çalışın çünkü çok uzun sıralara denk gelebilirsiniz. Nehir kenarında bir yürüyüş yaptıktan sonra Milenyum Köprüsü’nü geçerek ücretsiz olarak Çağdaş Sanat Merkezi’ni gezebilirsiniz.

Avrupa Rüyası Britanya Turu Stratford-upon-Avon

3. Stratford-upon-Avon

Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford-upon-Avon tam 800 yıllık geçmişi ile sizi İngiltere’nin geçmişine götüren bir merkeze sahip. Günümüze kadar sağlam kalmış pek çok yapının yanı sıra çok geniş bir eğlence, konaklama ve alışveriş deneyimini yaşamaya davet ediyor. Ziyaretinizde zaman olgusunu yitirebilir ve tüm günün nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Yürüyerek 2 saatte her yerini görebileceğiniz Stratford-upon-Avon’da büyük şairin de aynı yollardan geçtiğini hayal edebilirsiniz.

avrupa rüyası ingiltere oxford

4. Oxford

Pek çok insanın Oxford ismini duyduğunda aklına ilk olarak üniversite gelse de, aslında Oxford, inanılmaz bir orta çağ atmosferine sahip bir şehir. Gerçekten karşı konulması güç bir güzelliğe sahip Oxford, bir İngiltere ziyaretinin olmazsa olmaz adresi. Açık alanları, parkları, bahçeleri ve nehirleri gelse de göz alıcı binaları ve müzeleri de başlı başına bir ziyaret sebebi!

avrupa rüyası ingiltere londra british museum

5. British Museum

Londra’nın Bloomsbury bölgesinde bulunan ve 1753 yılında kurulan British Museum’un 8 milyonluk dikkat çekici koleksiyonu, iki milyon yıllık insanlık tarihini kapsıyor. Dünya kültürler hazinelerinden, Rosetta Stone, Parthenon heykelleri ve Mısır mumyaları gibi dünyaca ünlü objeleri barındrıan müze, yılda 6 milyon ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyor. Geniş kalıcı koleksiyonun yanı sıra müzenin özel sergi ve etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Trafalgar Meydanı Görülmesi Gereken Yerler - Britanya TuruBritanya Turu on Ocak 14, 2019
  2. Geri bildirim: Chester Kasabası Gezi Rehberi - Britanya Turu & İngiltere TurlarıBritanya Turu & İngiltere Turları on Aralık 12, 2019

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Haziran 2018, 08:20

Sherlock Holmes’ün Hikayesi ve 221B Baker Sokağındaki Evi

Britanya Turu’nun bir diğer durağı olan Galler’in başkenti Cardiff sizler birçok seçenek sunmakta. Hem tarihiyle hem sanatıyla hem mimarisiyle bu şehir size istediğiniz her şeyi sunabilmekte. Eğer zamanınız varsa mutlaka Cardiff’te yer alan müzelere sanat galerilerine bir göz atın ne de olsa çok gezen bilir : ) Avrupa Rüyası ile...

Devamını Görüntüle