SON YAZILAR

İngiltere Windsor 5 Ücretsiz Etkinlik

İngiltere Windsor 5 Ücretsiz Etkinlik

İngiltere Windsor şehrini şehrini keşfetmeye hazır mısınız? Hem de ücretsiz etkinliklerle! Windsor, İngiltere‘nin Berkshire kontluğunda bulunan bir kent ve Londra’nın 34 km batısında Thames Nehri’nin güney kıyısında yer almaktadır.

Windsor, özellikle Britanya Kraliyet Ailesi’nin ikametgâhlarından biri olan Windsor Sarayı ile bilinmektedir. Burada yapabileceğiniz 5 ücretsiz etkinliği sıralayarak yapacağınız Britanya turu daha da ekonomik hale gelecek.

1. Muhafızların Görev Değişimini İzleyin

Coldstream Muhafızları, Grenadier Muhafızları, Galce Muhafızları veya bazen Kraliçe’nin Gurkha Lojistik Alayı ve beraberindeki grubu içerebilecek geçit töreni ziyaretçiler için gerçek bir zevktir. 1600’lardan bu yana yapılmış olan bu inanılmaz töreni kaçırmamalısınız.

Şehrin merkezindeki Windsor Belediye Binasından izlemek size en iyi açıyı sağlayacaktır. Prens Charles ve Sir Elton John da dahil olmak üzere birçok ünlü düğünün de burada yapıldığını söylemeden geçmeyelim.

2. St John’s Parish Kilisesi’ni Ziyaret Edin

St. Johns Parish Kilisesi, kalenin bulunduğu caddede şehrin merkezinde yer almaktadır. 1822’de ortaçağ tarzında inşa edilen bu büyük kilise, Kraliyet Borough’un İkinci Dünya Savaşı’nın düşmüş askerlerine savaş anıtı ve Son Akşam Yemeği’nin muhteşem bir resmini içerir. Kilide haftada yedi gün sabah 10’dan akşam 5’e kadar açıktır.

3. Thames Nehri Kıyısında Yürüyün

Bir zamanlar Thames Nehri kraliyet sarayları arasında seyahat etmek için kullanılırmış. Bu günlerde nehirde Kraliyet mensubu birilerini görmek pek mümkün gibi olmasa da Thames Nehri yolu boyunca yürüyüşler kaçırılmamalıdır.

Temmuz ayının üçüncü haftasında nehir kenarındaysanız, kuğu nüfusunun yıllık sayımı olan Royal Swan Upping’e tanık olabilirsiniz.

4. İngiltere Windsor Manzarası Eşliğinde Kuğuları Besleyin

Kuğuları beslemek her yaştan insanın hoşuna gidecek bir aktivitedir ve Windsor Köprüsü’nde beslenecek kuğu eksikliği kesinlikle yoktur. Köprü yakınlarında bulunan yiyecek duraklarından ekmekle beslemek yerine bir torba kuğu yemi satın almanızı önemle tavsiye ederiz. Windsor Köprüsü kuğuları beslemek için güvenli ve genellikle küçük çocuklu turistler için ya da fotoğraf çektirmek isteyenler için çok popüler bir yerdir. Çünkü burası 1970 yılından günümüze kadar sadece yayaların kullanımına açılmış bir köprüdür.

5. Tam Boyutlu Replikalar Görün

Windsor, şehirde ve çevresinde iki zarif tam boyutlu kopyaya ev sahipliği yapmaktadır. İlki Windsor ve Eton Merkez tren istasyonunda bulunan buharlı lokomotif. Bu, Windsor ve Londra arasında Kraliçe Victoria Kraliyet Trenini çeken buhar motorunun tam boyutlu bir kopyasıdır.

Diğeri ise efsanevi İkinci Dünya Savaşı Avcı uçağı olan Hawker Hurricane – Windsor’da yaşayan Sir Sydney Camm’a ait bir anıttır. Her ikisi de kendi başlarına etkileyici ve harika konumlardadır. Hawker Hurricane, Alexandra Bahçeleri’ndeki mini golf yakınında nehir kenarında Barry Bulvarı’nda sergilenmektedir.

Muhteşem alışveriş, restoranlar ve Kraliçe’nin resmi kraliyet konutlarından biri olan ve dünyanın en büyük ve en eski işgal edilmiş kalesi olan Windsor Kalesi ile muhteşem bir nehir kenarında canlı bir kasaba keşfedeceksiniz. Sıraladığımız 5 ücretsiz etkinlik şehri daha iyi anlamanıza yardım etmekle kalmayıp seyahatinizi daha da ekonomik hale getirmiş olacaksınız. İngiltere’nin diğer şehirlerini Avrupa Rüyası Britanya Turu ile keşfetmeye ne dersiniz?

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Kasım 2019, 08:43

Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisi birçok turisti Britanya’ya çekmektedir. Bu kadar etkileyici sahnelerin çekildiği yerleri görmek elbette büyük bir heyecan ve haz verir. Şimdi sizin için Harry Potter filmi eşliğinde gezebileceğin yerlere bir göz atalım. Warner Bros’un Londra’daki Harry Potter Stüdyosu Sanırım ilk olarak bu...

Devamını Görüntüle