SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

İrlanda Alışveriş Rehberi

haha
İrlanda Alışveriş Rehberi

İrlanda alışveriş rehberi ile karşınızdayız. İrlanda’da yapabileceğiniz birçok şey bulunmakta ya siz zaman yaratıp hepsini yapmalısınız ya da bir adet öncelikliler listesine sahip olmalısınız. O halde hız kesmeden devam edelim ve İrlanda’da nelere bakabiliriz, neler alabiliriz görelim.

irlanda tempe bar

İrlanda’da Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

Şunu söyleyebiliriz caddeler üzerinde yer alan bu alışveriş noktaları da mesafe olarak da birbirinden çok uzak değiller. Dolayısıyla birçoğunu rahatlıkla gezebilirsiniz. Özellikle Dublin’de yeme-içme, kıyafet, hediyelik eşyalar açısından belli başlı yerler bulunuyor. Bunlar Grafton Street, Nassau Street, Temple Bar Bölgesi, O’Connel Street, Dawson Street ve Henry Street.

Son dönemlerde baya moda olan Vintage tarzında alışveriş yapmak isterseniz eğer George’s Street ve Drury Street de Viktoryen tarzı eşyalar kıyafetler satan ikinci birçok mağaza bulunmaktadır. Yok, vintage değil de günümüz olsun diyorsanız eğer orada yaşayan yerel halkın da tercih ettiği Penneys isimli mağazalar fiyat olarak da çok daha uygun. Daha kompleks bir mağazaya ihtiyaç duyarsanız eğer Henry Street üzerinde bulunan Arnotts ve Grafton Street üzerinde yer alan Brown Thomas mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Burada son dönemin modasına uygun şeyler rahatlıkla bulabilirsiniz.

irlanda guinnes store

George’s Street de eğer İrlanda’da alışveriş söz konusuysa özellikle gidilip görülmesi bir yerdir. Bu kapalı çarşı biçimdeki yerde birçok şey bulabilirsiniz. Yemek tezgâhları, kitap tezgâhları, şarap dükkânları, kıyafetler gibi birçok şeyi içinde barındırmaktadır.

İrlanda’dan bir de geriye dönmek var elbette yakınlarınız için bir şey almak isteyeceksinizdir. Bunun için İrlanda’da hediyelik eşyalar bakabileceğiniz Carroll’s isimli mağaza zincirini ziyaret edebilirsiniz. Dublin’de birçok yerde bulunan bu mağazada birçok hediyelik eşya seçeneği bulunmaktadır. İrlanda’ya özgü bira bardakları(Guinnes bira bardakları), viskili ve likörlü İrlanda çikolataları, İrlanda yeşili Dublin baskılı tişörtler, magnetler gibi hediyeleri burada bulabilirsiniz. Nassau Street ve Temple Bar bölgesi de yine hediyelik eşyalar açısından size fikir verebilecek oldukça bol seçeneklere sahip diğer yerledir.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile İrlanda’yı gezebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Aralık 2018, 07:48

Greenwich Kasabası | İngiltere’de Zamanın Merkezi 

Britanya’yı oluşturan her ülke gerçekten birbirinden eşsiz. Kuzey İrlanda’da bu eşsiz ülkelerden biri. Burada görebileceğiniz doğa harikası birçok şey var. Manzaradan kendinizi almak zor olacaktır. Çok bilinen Devler Kaldırımı da bu yerlerden biri. Şimdi biraz yakından bakalım. Devler Kaldırımı (Giant’s Causeway) ilk olarak 1693 yılında belgelenmiş olup, 1740 yılında dünyaya...

Devamını Görüntüle