SON YAZILAR

Londra Bermondsey Caddesinde Yapılacak 5 Şey!

Londra Bermondsey Caddesinde Yapılacak 5 Şey!

İngiltere’nin yemek ve alışveriş dünyasına dair başka tatları ve renkleri keşfedeceğiniz bir yer, Bermondsey Caddesi. Ev sahipliği yaptığı barlar, restoranlar ve müzeler ile Londra’nın renkli köşelerinden olan caddede yürüyüşe çıkabilir, gurme edasıyla İngiliz lezzetlerini tadabilir; kültürel etkinlik olarak müzeleri gezebilirsiniz. Londra gecesini ise barlara takılarak taçlandırabilirsiniz. İşte, Londra Bermondsey Caddesi’nde yapılacak 5 şey!

Maltby Pazarı

Maltby Sokak Pazarı

2010 yılında açılan Maltby Sokak Pazarı, Londra’nın en popüler hafta sonu pazarlarından biri. Yeme ve içme için arayışta olanlar için adeta bir cennet! Ödüllü restoranların sandviçlerinden ve lezzetli İngiliz yemeklerine kadar geniş bir gurme yelpazesi sizi bekliyor.

Maltby Sokak Pazarı, Cumartesi (09.00-17.00), Pazar (11.00-17.00) günleri açık.

Bermondsey Restoranları

Bermondsey Restoranları

Londra’nın seçkin restoranlarına ev sahipliği yapan Bermondsey’de yerel ve global lezzetleri tadabilirsiniz. İspanyol ve İtalyan lezzetlerini tadabileceğiniz Pizarro ve Jose; kahvaltı veya brunch düşünenler içinde Tanner & Co. ve Bermondsey Yard Cafe önerebileceğimiz yerler. Caddede yapacağınız kısa bir yürüyüş sonrası bu mekanlarda soluklanabilir, İngiliz mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

londra kahve dükkanları

Kahve Düşkünlerine Mekanlar

Dünyanın neresine giderseniz gidin kahve tüm kültürler için birleştirici ve rahatlatıcı bir unsur. Londra’nın şirin kahve mekanlarına ev sahipliği yapan Bermondsey’de bağımsız biraz da farklı bir üslubu olan Fuckoffee; semtin en şirin kahve dükkanı olan Hej Coffee ve bir dağ evini andıran atmosferi ile büyüleyen The Watch House önerdiğimiz mekanlar. Bizim içinde bir kahve içmeyi unutmayın.

bira imalat evleri londra

Bira Fabrikaları ve Damıtma Atölyeleri  

İngilizlerin ünlü birası Carlsberg’e alternatif olarak değişik biraları tadabileceğiniz Bermondsey Beer Mile, bir sürü bira evine & fabrikasına ev sahipliği yapıyor. Zamanında işçi semti olan Bermondsey’de biranın tarihi hayli eskiye dayanmakla birlikte; demiryolu boyunca UBREW, Brew by Numbers, Eebria ve Fourpure Brewing gibi bira üreticilerini ziyaret edebilirsiniz. Farklı lezzetlere sahip İngiliz biralarını tadabilirsiniz.

londra barları

Gece Hayatı için Barlar

Hayatın tadını gece çıkaranlardasınız Bermondsey Caddesi’ndeki barlara takılabilir; canlı müzik eşliğinde ritminizi bulabilirsiniz. Londra’ya gelmişken bar olarak nereye gitmeliyim diyenler için önerilerimiz: salı ve cumartesi günleri arası saat 17 ile 18: 00 arasında sadece içkinin 5 sterlin olduğu 214 Bermondsey, caz müziği tutkunlarına Bermondsey Arts Cocktail Club, sıcak ortamı ve yerel yapım birasıyla St. James of Bermondsey önerebileceğimiz barlar arasında.

Londra’ya yolunuz düşerse Bermondsey Caddesi’ne uğramayı unutmayın. İngiliz yerel lezzetlerini, bira fabrikalarını, canlı müzik dinleyebileceğiniz yerel barları ve İngiliz halk pazarını keşfedeceğiniz bir dünya sizi bekliyor.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Temmuz 2018, 14:41

İngiltere Denilince Akla Gelen 7 Şey

Gezgin dünyasında sıkça karşınıza çıkan seyahat terimleri ile karşınızdayız! Pasaport, vize, check in – out, overbooking ile ilgili bilgiler birçok kez gezginleri karşısına çıkıyor. Sizde gezgin dünyasına adım atmak istiyorsanız bu yazıdaki terimlere dikkat! Pasaport PASAPORT: Yurtdışı seyahatleri için en önemli evraktır. Seyahat eden kişinin uluslararası kimliği olarak da değerlendirilir. Pasaportlar...

Devamını Görüntüle