SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Londra Gece Hayatı Rehberi

cool
Londra Gece Hayatı Rehberi

Londra dünyanın en kalabalık ve elbette en popüler şehirlerinden biridir. Sanırım en pahalı şehirlerinden birisidir de diyebiliriz. Bu kalabalık ve popüler şehrin oldukça renkli ve canlı bir gece hayatı vardır. Bu şehirde çok katlı gece kulüpleri ve barları rahatlıkla tercih edebiliri ve gecenizi geçirebilirsiniz. Şunu da söylemek gerekir burada içkiler biraz pahalı ve bazı mekânlar için de rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Şehirdeki gece hayatı belli başlı bazı bölgelerde yoğunlaşmıştır. Holborn-Clerkenwell, Soho, Mayfair, Bloomsbury, Camden bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Mayfair’de bulunan gece kulüpleri genelde pahalı ve oldukça ünlü isimlerin gittiği kulüplerden oluşmaktadır. Eğer bir yıldız değilseniz sanırım buralarda pek işiniz olmaz. Vendome, China White, Whisky Mist, Mahiki gibi burada yer alan mekanlar davetli listesine göre müşteri kabul etmektedir. Camden’de bulunan KOKO, Clerkenwell’de bulunan Fabric, King’s Cross’da bulunan Egg ve Shoreditch’te bulunan XOYO şehrin en popüler gece kulüplerindendir.

ingiltere londra gece hayatı

Londra’da Gece Hayatına Dair Bilgiler

Londra’nın meşhur ve ilgi çekici bir özelliği ise çeşitli konseptlerle yapılan publarıdır. Mesela şehirde bulunan bazı publar ortaçağdan kalma binalarda bulunmaktadır. Fleet caddesinde bulunan Ye Olde Cheshire Cheese çok eski bir manastır binasını bara çevirmiştir. The Princess Louise, Cittie of Yorke ve The Jerusalem Tavern yine eski ve popüler olan barlardandır. Eğer ki eski bir yapının içinde bir bar tercih ederseniz buralara bakmanızı öneririm. Ya da ünlü Thames nehri kenarında bulunan ve size hoş bir manzara ile içkilerinizi içebileceğiniz Trafalgar Tavern, The Olyster Shed, The Mayflower gibi yerleri de tercih edebilirsiniz.

The Winemakers Club, Gordon’s Wine Bar, Vinotece gibi yerlerde özellikle şarap odaklı mekânlardır. Ve Bedford’da bulunan The Young’s ve South Bank’ta bulunan The Founder’s Arms Londra’nın en eski birahanelerindendir. Aklınızda bulunsun görmek isterseniz diye. Elbette Britanya coğrafyasındaysak yine Londra’da özellikle viski tadabileceğiniz mekânlar da bulunmaktadır. Salt Whisky Bar and Dining ve Boisdale Canary Wharf’ta 200’den fazla çeşitte viski bulabilirsiniz. Ama şimdiden belirtelim bu viski odaklı mekânlar gerçekten pahalı yerler. Eğer ki tüm bu barlar ve gece hayatındaki yerler sizlere pahalı geldiyse ve neticede turist olduğumuza göre bazı turistlerin yaptığı gibi Leicester Meydanı ve Camden’de bulunan 1 Big Night Out ve Camden Pub Crawl’un düzlendiği crawl’lara katılabilirsiniz. Bu sayede farklı mekânlarda farklı içkileri daha iyi fiyatlara bulabilirsiniz.

ingiltere londra Leicester meydanı

Tüm bunların dışında Londra’da yıl boyunca kabareler, müzikaller, konserler düzenlenmektedir. Proud Cabaret City ve Volupte Lounge’da kabareleri izleyebilirsiniz. Savoy Theatre, Prince Edward Theatre, National Theatre gibi yerlerin programlarını takip ederek müzikal ya da bir tiryatro oyunu izleyebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turuna katılırsanız eğer Londra’da istediğiniz gibi unutulmaz bir anıyla dönmemeniz imkânsız. Londra’da gece hayatı mutlaka görülmeye değer.

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Gece Hayatı ile Ünlü 7 Avrupa Şehri - Britanya Turu & İngiltere TurlarıBritanya Turu & İngiltere Turları on Mayıs 14, 2020

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Aralık 2018, 07:04

Meraklılarına Big Ben Hakkında Bilgi

Büyük Britanya turu ile çıkanların en çok gezmek istediği coğrafya olan İrlanda, doğasıyla, Orta çağdan kalma mimarisiyle adeta Game of Thrones setinden fırlamış gibi. İrlanda da, Moher Kayalıkları’ndan Blarney Kalesi’ne, Titanik’in yapıldığı Belfast’tan Devler Geçidi ve başkent Dublin’e kadar birçok görülmesi birçok yer bulunuyor. İrlanda’ya, Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu...

Devamını Görüntüle