SON YAZILAR

Londra Harry Potter Yürüyüş Yolu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Londra Harry Potter Yürüyüş Yolu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hogwarts’a davetiyeniz geldi! Büyülü dünyanın kapıları aralanıyor ama ne ile karşılaşacağınızı da merak ediyorsanız bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz. Merak etmeyin spoiler yok! Her şey Harry Potter Yürüyüş Yolu hakkında!

Harry Potter serisinin 8 filminin de Londra’da çekilmiş olması burayı aynı zamanda büyük bir cazibe merkezi haline gelmesini sağladı. Eğer aklınızda Britanya Turu yapmak varsa uğramanız gereken duraklardan biri de Harry Potter’ın sihirli dünyası olmalı. Bu yürüyüş yolunda dünyanın en ünlü sihirbazının ayak izlerini takip etmeniz dışında inanılmaz ve büyülü bir deneyim sizi bekliyor.

Harry Potter Yürüyüş Yolu Nerede?

Harry Potter dünyasına King’s Cross Tren İstasyonu’ndan giriş yapılmaktadır. King’s Cross tren istasyonu iki tane yan yana istasyondan biri durumunda. King Cross tren istasyonu Harry Potter’ın okuluna gitmek için kullandığı platforma ev sahipliği yapan yerdir. Burada filme dair birçok detay bir aradadır.

İngiltere’yi ziyaret eden bir Harry Potter hayranıysanız, Londra yakınlarındaki Harry Potter Stüdyo Turu’na katılma şansınız yüksektir. Ancak hayranı olmasanız bile deneyimlemeniz gereken bu aktivite Warner Bros. stüdyolarında gerçekleşmektedir. Stüdyolar Londra’nın yaklaşık 20 mil kuzeybatısında yer almaktadır.

Hogwart Express’ini, yatakhaneleri, zindan dersliğini görüp, Harry Potter yaşayabileceğiniz bu yerde kendinizi bu büyülü dünyada kaybedebilirsiniz.

Ek Bilgi: Warner Bros Stüdyosu, İngiltere’nin en büyüklerin film stüdyolarından biri olması dışında tüm Harry Potter ve Yıldız Savaşları, Batman gibi birçok filme ev sahipliği yapmıştır.

Nasıl Gidilir?

Londra’nın merkezinden Harry Potter Yürüyüş Yolu’na toplu taşıma araçları ile ulaşmak oldukça kolaydır. Otobüs, tren ve ya araba ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak en kolay ulaşım imkânının trenle olduğundan bahsetmemiz gerekli. Euston İstasyonu’ndan Watford’a giden trene binmelisiniz.

Harry Potter Stüdyo Turu popüler bir cazibe merkezi olduğundan, biletler çok hızlı satılmaktadır. İstediğiniz saat ve tarihi almanız için biletlerinizi olabildiğince önceden almanız önemle tavsiye edilir. Ayrıca kapıda bilet satışı yoktur, bu yüzden önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

Harry Potter Yürüyüş Yolu’nda Neler Görebilirsiniz?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu yol aslında Harry Potter’ında okula gitmek için kullandığı tren istasyonundan başlıyor. Burada kurulmuş platformlarda fotoğraflar çekebilir ve bu sihirli dünyaya ait anılar biriktirebilirsiniz.

Sıra Warner Bros. Stüdyolarına geldiğinde içeri girdiğiniz anda sihir sizi büyüleyecek ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Odadan odaya yürürken, kullanılan kostümler, Dumbledore’un ofisi, Sihir Bakanlığı’ndan aksesuarlar, sahne arkasındaki özel efektler, Büyük Salon, Yasak Orman ve hatta Diagon Yolu’nu ve çok daha fazlası sihirli yerler göreceksiniz.

Hediyelik Eşya Almadan Dönmeyin!

Yürüyüş yolu sonunda hediyelik eşyalar için biraz tasarruf etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu büyülü yolculuğu hatırlamak için yanınızda birkaç şey götürmek kötü bir fikir değil, hatta harika!

Bonus: Tüm elektronik cihazlarınızın tam olarak şarj edildiğinden emin olun. Mümkünse yanınızda ekstra bellek kartları ve hatta taşınabilir USB şarj cihazları getirin. Bir Harry Potter hayranıysanız gün sonunda bile çekmek isteyeceğiniz çok şey olacaktır.

Genel olarak, Harry Potter Yürüyüş Yolu hem Harry Potter severlerin hem de Londra’yı ziyaret eden ve yapılacak eğlenceli aktiviteler arayan insanlar eğlenceli ve inanılmaz güzel bir aktivite. Büyük Britanya Turu hayalinizse ve gerçekten unutulmaz bir deneyim istiyorsanız Avrupa Rüyası fırsatlarını kaçırmayın!

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Şubat 2019, 07:32

V for Vendetta Filmi Eşliğinde Londra Turu

Yerden göğe kadar dört bir yanı doğal güzelliklerle dolu İskoçya’da, bazıları da insan yapımı müthiş manzaralarıyla birleştiğinde keşfetmesi koca bir ömür sürecek kadar büyük bir ülke. İşte, dağlık alanların gizeminden, nefes kesici manzaralarına, büyülü, canlı ve doğal güzelliklerine dek not etmeniz gereken İskoçya’nın büyülü manzaralara sahip gizemli 15 doğal güzelliği listesinin 2.bölümü ile...

Devamını Görüntüle