SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Londra’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

love
Londra’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

İngiltere‘nin başketi Londra’daysak son yıllarda sıkça gördüğümüz kraliyet ailesinin yaşam alanlarını görmek hiç de fena olmaz. Buckingham Sarayı’na gelmeden önce onun orijinal girişi olan Wellington Arch’ı (Wellington Kemeri) göreceksinizdir. Aynı lokasyonda Green Park’ı geçtikte sonra Kraliçe’nin evi olan Buckingham Palace’ı görebilirsiniz. Fotoğraf çekinirken fonda etkileyici olabilir. Maalesef sarayı ziyaret edemiyoruz, Kraliçe evde pek misafir sevmiyormuş!

avrupa rüyası londra big ben

Londra’da Gezilecek Yer Avına Çıkalım!

Westminster Sarayı, Kilisesi Ve Big Ben

Muhtemelen bu üçlü arasında ilk göze çarpan Big Ben saat kulesidir. Birçok film sahnesinde görmüş olduğumuz efsane saat şüphesiz V for Vandetta ile hafızalarımıza kazınmıştır. Madem Londra’dayız Westminster Sarayını, Kilisesini ve Big Ben saat kulesini mutlaka görmelisiniz.

avrupa rüyası londra National Gallery

British Museum ve National Gallery

Çoğu zaman müze gezmek çok cazip gelmese de Londra’da bu mutlaka çekici hale gelecektir. British Museum ve National Gallery her ikisine de girişler ücretsizdir.  Baştan söylemek lazım oldukça geniş bir koleksiyona sahipler yani planlı ve seçerek gezmek daha faydalı olacaktır. Şehre olan hayranlığınızı kat kat artıracaktır bu ziyaretler.

avrupa rüyası londra chinatown

China Town

Şehrin sahip olduğu çok uluslu ve kültürlü yaşam biçimi sadece karşımıza İngiliz kültürünü çıkarmamakta bu durumda Londra’ya gitmeyi ayrıca çekici kılmaktadır. Shaftesbury Caddesi üzerinde Londra’nın Çin Mahallesi yer almaktadır. Burada sayısız Çin restoranı ve Çin marketi görebilirsiniz. Farklı tatlar deneyebilirsiniz.  Ayrıca dönüşte mutlaka hediye götürmeniz gereken yakınlarınız olacaktır burası size yardımcı olabilir.

avrupa rüyası londra Oxford Street

Regent ve Oxford Street

Önemli tarihi yapıları ve doğal güzelliklerini gördükten sonra biraz da alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Şehirde bunu yapabileceğiniz iki önemli yer bulunmaktadır. Regent ve Oxford Street’te birçok mağaza ve yeme-içme yerleri bulunmaktadır. Eğer gezmekten yorulduysanız burada bulunan cafe, bar, restoranları tercih edebilirsiniz ama önce biraz daha gezineyim derseniz Türkiye’deki orta dereceli mağazaların muadilini hatta daha da uygunlarını bulabilirsiniz.

Avrupa Rüyası‘nın Büyük Britanya turu ile Londra gezilecek yerleri keşfe çıkabilir, Buckingham Sarayı’nda Kraliçe’ye misafir olup bir beş çayı içebilirsiniz! 

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Şubat 2019, 07:32

V for Vendetta Filmi Eşliğinde Londra Turu

Bittabi İngiltere söz konusuysa Shakespeare’den bahsetmemek olmaz. Dünyaca ünlü Shakespeare, oyunlarıyla bu ilgiyi hak ediyor. Shakespeare’s Globe Tiyatrosu 1599 yılında kurulmuştur. The Theater’ın kurucusu James Burbage’in oğulları olan Richard ve Cuthbert, yanlarına Shakespeare’i ve Chamberlain Topluluğu’ndan birkaç kişiyi alarak yıkılan Theater binasının malzemeleriyle Shakespeare’s Globe Tiyatrosu’nu kurmuştur. “Totus mundus agit histrionem” Tamam,...

Devamını Görüntüle