SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Londra’da Uğramanız Gereken 5 Kitapçı

love
Londra’da Uğramanız Gereken 5 Kitapçı

Sever misiniz bilmem ama ben bayılırım kitaplara. Bazı şeylerin sonu yok mesela gezmenin mesela okumanın. Londra dünya şehirlerinden biri o yüzden orada kültürel etkinliklerden tarihsel yapılara alışveriş yerlerinden müzelere yani birçok şey bulabilirsiniz. Ve Londra’ya kadar gelmişken işte uğramanız gereken 5 kitapçı!

Londra Waterstone Bookshop

Avrupa’nın en büyük kitap mağazası

Waterstone Bookshop, İngiltere’de toplam 300 mağazaya sahip ve Piccadilly’deki mağazası Avrupa’nın en büyük kitap mağazası. 8 katlı bu kocaman kitapçıda kitap raflarının uzunlukları toplamı 13 km kadarmış. Mağazanın genişliği sayesinde de rahatça kitapları karıştırmak için oturabileceğiniz alanlar mevcut.

Londra Foyles Bookstore

Londra’nın en eski kitapçısı

Foyles’ın özelliği de Londra’nın en eski kitapçısı olmasıdır. 1903 yılında açılmış olan Foyles hala varlığını sürdürmektedir. Waterstone’dan biraz daha renkli bir mağaza diyebilirim. Zira bizde kitap, defter, dergi, CD, DVD her şey bir arada satıldığından oldukça renkli olur mağazalar ama bu iki kitapçıda sadece kitap var. Yani isimlerinin hakkını veriyorlar sadece ‘bookshop’.

Londra Skoob Books,

Londra’nın ikinci el kitapları burada!

Skoob Books, burada ikinci el kitapları bulabilirsiniz. 2 bin metrekarelik bir alanda 55 binden fazla başlıkta yayının yer aldığı bu kitapçı Londra’nın en iyi ikinci el kitapçısıdır. Burada modern edebiyat, siyaset, psikoloji, sanat ve daha birçok konuda kitaplar bulabilirsiniz.

Londra Standfords

Seyahat konusunda aksesuarların merkezi

Stanfords, Londra’nın en eski kitapçılarından biridir. Seyahat konusunda ve aksesuarları konusunda burada istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Üç katlı bir alanda bulunan bu kitapçı haritalardan, rehberlerden, seyahat aksesuarlarından, hediyelik eşyalardan başka birçok detaydan oluşmaktadır. Eğer yeni bir gezi planlıyorsanız (zaten bir gezidesiniz) ya da bir hediye almak istiyorsanız burası ideal bir yer olabilir. Ayrıca giriş katında bulunan cafesinde sizi harika kurabiyeler bekliyor.

Doğu ve Afrika edebiyatında uzmanlaşmış bir kitapçı

Bookseller, Doğu ve Afrika edebiyatında uzmanlaşmış bir kitapçı ve çok geleneksel bir İngiliz çayı odası olmak üzere iki farklı kültürü bir araya getiriyor. Üst katta kitapların eşsiz bir koleksiyonunu keşfettikten sonra, gezmek için küçük bir galeriyle birlikte, öğleden sonra çaylarının sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda nefis bir yer olduğu, alt kattaki çay salonuna gezmeyi ihmal etmeyin.

O halde bir an önce Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu’na katılın Londra’da eşsiz bir deneyimi daha yaşayın.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Mayıs 2018, 08:03

Belfast’ta Ziyaret Etmeniz Gereken Müzeler

Büyük Britanya Turu’nun her ülkesi her şehri oldukça heyecan verici birer durak.  Avrupa Rüyası’nın sunduğu bu etkileyici turda bu sefer karşımızda yine büyüleyici güzellikte bir şehir olan Oxford var.  Her tarafı müzelerle, kütüphanelerle, dil okullarıyla, sanat galerileri ile çevrili bu Orta çağ şehrinde 1 günde harika yerler görebilirsiniz. Avrupa Rüyası ile...

Devamını Görüntüle