SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Londra’da Yapmanız Gereken 5 Aktivite

cool
Londra’da Yapmanız Gereken 5 Aktivite

İngiltere‘nin başkenti Londra’da elbette yapabileceğiniz bir sürü şey bulabilirsiniz. Ama benim zamanım çok yok belki bir daha sefere daha çok yaparım diyorsanız yapabileceğiniz 5 farklı aktivite ya da görebileceğiniz birkaç yer memnuniyetle önerebilirim.

Avrupa Rüyası’nın Britanya Turu’na Londra Durağı

1. London Eye

Gözlem tekerleği olarak tasarlanan ve dünyanın ne büyük üçüncü gözlem tekerleği olan Thames nehri kıyısında yer alan devasa büyüklükte bu dönme dolap mutlaka görülmeye değer. Eğer yüksek korkunuz da yoksa mutlaka binip bir tur atmalısınız. 32 tane kapsülü bulunan bu dönme dolapta -32 sayısı İngiltere’nin ilçelerinin sayısıdır- her kapsül 25 kişilik kapasiteye sahiptir. Londra’ya bu efsanevi yapıya binerek bakmak çok ayrıcalıklı hissettirecektir.

avrupa rüyası londra trafalgar meydanı

2.  Trafalgar Meydanı ve Ulusal Galerisi

Trafalgar meydanı ismini 1805 yılında İspanya’nın Trafalgar Burnu’nda Trafalgar Deniz Savaşı’ndan almaktadır. Birleşik Krallık kazandığı bu savaştan sonra meydanın adını değiştirmiştir ve 13.yüzyıldan beri de Londra’nın önemli merkezlerinden olmuştur. Birçok kutlama bu meydanda yapılmaktadır. Ayrıca ünlü National Gallery de burada yer almaktadır. Girişlerin ücretsiz olduğu bu harika müzeyi de mutlaka görmelisiniz. Farklı ve eşsiz birçok sanat eserini görebilirsiniz.

avrupa rüyası londra alışveriş

3. Londra ve Alışveriş

Mutlaka yapmamız gerekir mi bilmiyorum ama Londra’da alışveriş yapabileceğimiz yerlere bakmalıyız. Çünkü bu sadece alışveriş gezisi çok ünlü caddeleri de görme fırsatı sunacak size. Akla direkt olarak Oxford Street geliyor. Bu cadde oldukça kalabalık ve popüler bir caddedir. Yüzlerce mağaza yer alan bu cadde belki biraz lüks kaçabilir ama görülmeye değer olduğu kesin.

avrupa rüyası londra hyde park

4. Hyde Park

En az New York’un Central Park’ı kadar ünlü bir park olan Hyde Park, şehrin merkezinde yer almaktadır. Bu park 1637 yılında halkın kullanımına açılmıştır. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu park da dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Biraz dinlenip soluklanıp tekrar şehri keşfetmeye devam edebilirsiniz.

avrupa rüyası londra 5 çayı

5. Londra’da 5 Çayı

Elbette artık günümüzde her şeye ulaşabilir bir hale geldik fakat hala yerinde yapılan şeyler çok özel. İngiliz Mutfağına ait birçok şeyi deneyebilirsiniz hatta denemelisiniz de ama en klasikleşmiş olanı tabi ki İngilizler’in beş çayı. Günün sonunda hafif yorgunluğunuzla beraber bu çayı mutlaka içmelisiniz. Döndüğünüz de soranlara içmedim demezsiniz : )

Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile Londra’yı keşfedebilir, yukarıda saydığımız aktiviteleri yapabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Aralık 2018, 07:48

Greenwich Kasabası | İngiltere’de Zamanın Merkezi 

İngiltere, İrlanda, İskoçya ve Galler’in geleneksel kahvaltısı olan İngiliz Kahvaltısı (English Breakfast) her gün yenmeyip hafta sonları ve tatil için saklanan bir keyif zamanını da ifade ediyor. Portakal suyu, tahıl gevrekleri, haşlanmış ya da taze meyvelerle başlayan kahvaltının kalbini ise çeşitli sosisler, ızgara domates, mantar, çay, kızarmış ekmek ve marmelat...

Devamını Görüntüle