SON YAZILAR

Seyahat Ederken Para ve Kredi Kartı Güvenliği

cool
Seyahat Ederken Para ve Kredi Kartı Güvenliği

Seyahatte para güvenliği ve fayda arasında dengeleyici bir eylemdir. Hırsızların ulaşamayacağı bir yerde parayı muhafaza etmek isterken bir yandan da paraya ihtiyacın oluğunda tüm kıyafetlerini çıkarmak zorunda kalmadan cüzdanına ulaşman gerekir.Bunu akılda tutarak, seyahat ederken güvenli ve rahat bir şekilde para taşımak  için 7 ipucu.

Parayı farklı yerlere böl

Para taşımayla ilgili diğer tüm önerileri dikkate almasanız bile, bu ipucunu lütfen dikkate alın: Mümkünse seyahatte nakit paralarınızı ve hatta kredi kartlarınızı birden fazla güvenli noktaya bölün. Tüm paranızı tek bir yerde topladıysanız, bir hırsızın sizi tek seferde parasız bırakması mümkün olabilir. Dışarıdayken cebinize ve çantanıza bölüştürebilirsiniz.Bu şekilde, çantanız kaybolur ya da çalınırsa, yine de bir karakola ya da otelinize geri dönecek kadar yeterli paranız olacaktır

Vücutta saklamak işinizi kolaylaştırabilir

Kıyafet altı saklama aksesuarları, uzun ipli para çantaları ve para kemerleri seyahatlerinizde paranızı ve kredi kartlarınızı taşımanız için size yardımcı olabilir.

yurtdışında-para-çevirme

Bozuk paranızı kolay ulaşabileceğiniz bir yerde tutun

Paranızı bölmenin erdemleri hakkında konuştuk, ancak aynı zamanda daha küçük para birimleriyle kolayca erişilebilir hale gelmek akıllıca olacaktır. Bu şekilde, 1 dolarlık bir hediyelik eşya almaya çalışırken 100 dolarlık bir banknote çıkarmazsınız. Ayrıca, bir giysi altından para çantasından daha fazla para çıkarmak için çaba sarfetmezsiniz. Sabah rutininizin para hazırlık kısmını yapın: Çantanızı hazırlarken, yiyecek, içecek, hediyelik eşya  gibi satın alımlar için hazır çeşitli küçük banknotlar ve madeni paralar bulundurduğunuzdan emin olun.

Cüzdanını küçült

Memleketinizden 3.000 mil uzaktayken kütüphane kartınıza ihtiyacınız olacak mı? Muhtemelen değil. Sizin için gerçekten gerekli olmayacak herşeyi çıkarın (evrensel bir kredi kartı ve bir yedek, bir kimlik kartı, bir sigorta kartı, vb.). Yalnızca daha hafif seyahat etmenize yardımcı olmakla kalmaz, cüzdanınız kaybolur veya çalınır ise yeniden çıkartmanız gereken .

yurtdışında-para-kullanırken-nelere-dikkat-etmeli

Sahte bir cüzdan kullanın

Sahte bir cüzdan, gerçek cüzdanınıza ulaşmadan önce yankesicileri durdurabilir. Ve gerçek bir soygunun korkutucu durumundan, kaçmanız ve yardım istemeniz için  size zaman kazandırır.

Seyahat cüzdanı satın alın

Sahte bir versiyona ek olarak, özellikle seyahat için ayırdığınız cüzdanı da düşünebilirsiniz. Bunun basit bir nedeni var: Günlük cüzdanı kartlarla dolu olan biriyseniz (spor salonu üyelikleri, ön ödemeli kahve kartları, ve benzerleri) – ceplerin büyük olasılıkla Seyahat için içeriği en aza indirdiğinizde, büyük gelebilir. Yalnızca seyahat için bir cüzdanınız olduğunda kartlarınız kazayla kaymayacakları rahat ceplere sahip olur.  bonus olarak, günlük cüzdanınızı açmak ve yeniden paketlemek zorunda kalmazsınız; Seyahatiniz için ihtiyacınız olan şeyleri seyahat cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

Değerli eşyalarınızı güvenle saklayın

Bazen para taşımanın en iyi yolu, hiç taşımamaktır. Otellerin oda içi kasaları genellikle oldukça güvenlidir ve özellikle endişelendiğiniz bir eşya (veya bir miktar para) varsa, güvenli bir otelde kalıyorsanız odanızdaki güvenlik kasasını kullanabilirsiniz. ;Otelden ayrıldığınızda eşyalarınızı almayı unutmayın.

Hayatın en önemli unsuru güvenliktir. İzmir kamera sistemleri ile evinizde, iş yerinizde güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. İzmir alarm sistemleri, güvenlik sistemleri, kamera sistemleri için Doruk Elektronik Kamera Alarm ve Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Mayıs 2018, 08:25

Avrupa Rüyası ile İngiltere Turunda Göreceğiniz Rüya Şehirler

Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile görebileceğiniz gerçekten bir efsanevi ülke İskoçya. Kendine has olan bu ülkede oldukça farklı şeylerle karşılaşabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Brave Heart filmiyle kafamıza kazınan belli bir yer tutan bu ülkeyi daha da yakından tanıdıkça iyice sevdik. İskoçya’da sizi tarihsel bir doku, kaleler, korunmuş caddeler, William Wallece, bazen...

Devamını Görüntüle