SON YAZILAR

Seyahat İçin Para Biriktirmenin Yolları

Seyahat İçin Para Biriktirmenin Yolları

Sanırım en önemli olan gelirimize göre harcama yapmamız. Gelirimiz az iken daha az harcarız daha çok kazanıyorsak ise harcamalarımız artar.  Ne kadar harcadığınızı bilmeden, tasarruf edemezsiniz. Dolayısıyla öncelikle aylık harcamalarınızı hatta belki de günlük harcamalarınızı bir süre not edin. Yazmaya başlayınca gereksiz harcamalarınızın ne kadar fazla olduğu dikkatinizi çekmeye başlayacak. İlk iş o “gereksiz” harcamaları azaltmak olmalı. Seyahat için para biriktirmenin yolları ne diyecek olursanız tüm sırlar yazımızada!

Seyahatleriniz için mutlaka ayrı bir hesabınız olsun. Tatil planı belli olsun bakarız bakış açısıyla bütçenizi ayarlamanız çok zor. Tatil zamanı geldiğinde bir de bakmışsınız bütçeniz ya da kredi kartı limitiniz uygun değil. Dolayısıyla erkenden planlayıp ona göre bütçenizi ayarlamaya bakmalısınız. Miktarına bakmaksızın bir yerlere mutlaka para atmaya bakın. Eğer seyahat etmek sizde bir tutku ise bazı zevklerinizden fedakârlık etmelisiniz. Banka hesabında para biriktirebilirsiniz ama bence bir tane de kumbaranız olsun. Günü geldiğinde açtığınızda eminim seyahatinizin bir kısmını karşılayacaktır.

seyahat-bitanya-turu

Seyahatlerde Tasarruf Etmenin Yolları

Kampanya takip etmeyi alışkanlık haline getirin. Bence işin en önemli kısımlarından birisi burası. Havayolu firmalarının birçoğunun e-bültenlerine abone olabilirsiniz ve hangi havayolunda ne kampanya var yakından takip etmiş olursunuz. Kampanyalar duyurulduğunda hemen kendi seyahat planlarınıza uygun olanlar yerlerden uyguna bilet temin edebilirsiniz. Çünkü bunun için para biriktiriyorsunuz. Bu kampanyalar sadece seyahat ile ilişkili olmayabilir. Ucuza sinema bileti alabileceğiniz bir kampanya da size seyahat bütçenize biraz daha katkı sağlama fırsatı yaratır. Masraflarınızı ne kadar aza indirirseniz o kadar iyi.

Uçuş Programlarını takip edin, en az birine dâhil olun. En bilindik Miles&Smiles olmakla birlikte pek çok bankanın uçuş programı var. Ek gelir yaratmaya çalışın ve bunun tamamını seyahatleriniz için harcayın. Bu bence işin en güzel burası. Hiç hesapta olmayan ek bir bütçe seyahatlerinize destek olabilir. Gitmek istediğiniz yerlerin hayalini kurun. Her iş her yolculuk yaptığımız her şeyi önce hayal ederiz. Siz hayal kurdukça zihniniz o hayali gerçekleştirmek için çalışacak. Hem maddi hem manevi anlamda size çok faydası olacağını göreceksiniz. Yukarıdaki maddeleri hayalini gerçekleştirmek için adımlar gibi düşünün. Dolayısıyla beyniniz bunları gerçekleştirmek için çalışmaya başlamış olacak.

Özetle neyi çok isterseniz yapabilirsiniz bu eğer seyahat etmek ise bütçe yaratmak sizin elinizde. Bir şeyi beş kere değil bir kere yapın geri kalanın ederini atın kumbaranıza pişman olmayacaksınız. Seyahat için para biriktirmenin yolları size güzel bir tatilin yolunu açacaktır. Böylelikle Avrupa Rüyası ile ekonomik bir otobüsle Avrupa turu yapabilirsiniz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Haziran 2018, 08:11

İrlanda Alışveriş Rehberi

Büyük Britanya turu ile çıkanların en çok gezmek istediği coğrafya olan İrlanda, doğasıyla, Orta çağdan kalma mimarisiyle adeta Game of Thrones setinden fırlamış gibi. İrlanda da, Moher Kayalıkları’ndan Blarney Kalesi’ne, Titanik’in yapıldığı Belfast’tan Devler Geçidi ve başkent Dublin’e kadar birçok görülmesi birçok yer bulunuyor. İrlanda’ya, Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu...

Devamını Görüntüle