SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Stratford-Upon-Avon Gezilecek Yerler

haha
Stratford-Upon-Avon Gezilecek Yerler

Stratford-Upon-Avon, başlığın isminden de anlaşılacağı üzere Shakespeare’nin doğduğu yerdir. Dünyaca ünlü tiyatro yazarının doğduğu yer olan İngiltere‘nin Stratford-Upon-Avon kasabası, Birmingham’a 40 dakika uzaklıktadır ve turistlerin en ilgisini çeken yerlerin başında gelmektedir.

avrupa rüyası ingiltere stratford-upon-avon shakespeare doğduğu ev

Shakespeare’in Doğduğu Yer

Stratford-Upon-Avon, Shakespearein doğduğu büyüdüğü ve öldüğü yerdir. Oldukça küçük bir kasaba olmamasına rağmen binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Elbette burada Shakespearein doğduğu yaşadığı evi görmeden dönmemelisiniz.  Tudor tarzında olan bu evi tıpkı o zamanlarda olduğu gibi görmeniz mümkün. AyrıcaShakespearein eşinin, kızının, annesinin yaşadığı evleri de görmeniz mümkün burada. Shakespearee dair çok fazla şey bulacağınızı söyleyebiliriz. Shakespeare Centre’da onun hayat hikâyesine ilişkin sunumları takip etmek de size farklı şeyler katacaktır. Evinin hemen yanında bulunan bu yapıda dönemsel dekorlar ve dönem kostümleri giymiş insanlar karşılıyor. Sizi ister istemez o zamanın içine çekiyor ve çevrenizden soyutlanıyorsunuz.

avrupa rüyası ingiltere stratford-upon-avon trinity kilisesi

Kutsal Trinity Kilisesi

Shakespeare bu kilisede vaftiz edilmiş ve mezarı da bu kilisede yer almaktadır. Eşi Anne Hathaway’in mezarı da bu kilisenin içindedir. Elbette kiliseye giriş ücretsiz ama mezarların bulunduğu kısma girmek için ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor. Stratford-Upon-Avona kadar gitmişken burayı da ziyaret etmek gerekir. Kiliseden sonra Shakespeare’in yaşayıp yaşamadığını düşünmek için şehre adını veren Avon nehri boyunca yürümek dinlendirici olacaktır.

avrupa rüyası ingiltere stratford-upon-avon tiyatrosu

Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu

Şüphesiz Shakespeare’den bahsediyorsak akla tiyatrodan başka bir şey gelemez. Hem de Shakespeare’in doğduğu, yaşadığı ve öldüğü yerdeysek mutlaka tiyatroyu konuşmalıyız. Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu’nda yıl boyunca oyunların sergilendiği üç sahne bulunmaktadır. Bunlar; Royal Shakespeare Company, Swan ve Other Theatre. Belki zaman olarak fırsatınız olmaz ama eğer varsa mutlaka burada bir oyun izleyin eminim yaşayacağınız bu deneyim size çok farklı hissettirecektir.

Shakespeare’in doğduğu yer olan İngiltere’nin Stratford-upon-Avon kasabasını Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile ziyaret edebilirsiniz!

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Stratford Upon Avon’u Hemen Ziyaret Etmek İçin 5 Eşsiz Sebep - Britanya TuruBritanya Turu on Nisan 23, 2019
  2. Geri bildirim: Britanya Turunda Görmeniz Gereken 4 Harika Kasaba - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 9, 2019

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Aralık 2018, 07:04

Meraklılarına Big Ben Hakkında Bilgi

Mavi zemin üzerine çapraz haç oluşturan iki beyaz çizgiden oluşan İskoçya’nın gururunu ve neşesini temsil eder. Tarihi, kültürü, mirası ve nefes kesici manzaraları ile gezginlerin en çok ziyaret ettiği Birleşik Krallık ülkesi İskoçya’nın bayrağının hikayesi ile karşınızdayız. İskoçya’yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, önce ülkenin tarihinde önemli yer tutan bayrağın hikayesini bilmekte...

Devamını Görüntüle