SON YAZILAR

Stratford Upon Avon’u Hemen Ziyaret Etmek İçin 5 Eşsiz Sebep

Stratford Upon Avon’u Hemen Ziyaret Etmek İçin 5 Eşsiz Sebep

Nehirleri, parkları ve yüzlerce yıllık tarihinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük kelebek çiftliğine ev sahipliği yapan Stratford Upon Avon’u ziyaret etmek için pek çok sebep bulabilirsiniz ancak, siz de bir kitap kurdu ve edebiyat aşığı iseniz, bu kentin apayrı bir önemi var. Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford Upon Avon’un dört bir yanı, zaman algınızı değiştiren ve halen yazarın orada yaşadığı hissini veren, eşsiz bir yer. 800 yıllık zengin geçmişi ile yalnız kasabanın değil İngiltere’nin de tarihinde bir yolculuğa çıkaran Stratford Upon Avon, modern dünyanın tüm ihtiyaçlarına cevap vererek, geniş bir eğlence, konaklama ve alışveriş deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Shakespeare’in doğduğu yeri görün

Shakespeare’in Doğum Yeri olan Shakespeare Land, Shakespeare sevenlerin kendilerinden geçeceği bir yer. Bunun en büyük sebebi ise ona daha yakın hissedebileceğiniz bir yer daha olmaması. Doğum yerini, mezar taşını, kızının evini ve hatta annesinin çocukluğunun geçtiği evi dahi görebilirsiniz.

royal shakespeare tiyatrosu

Royal Shakespeare Tiyatrosu’nda bir Shakespeare temsili izleyin

En düzgün tiyatronun Londra’da olduğunu kim söylemişse büyük bir hata etmiş çünkü dünyaca ünlü Royal Shakespeare Tiyatrosu İngiltere’deki en iyi performanslara ev sahipliği yapıyor. Oyunların çoğu tabi ki Shakerspeare’a ait ancak arada birçok kaliteli müzikaller de sergileniyor.

Anne Hathaway’s Cottage

Anne Hathaway’s Cottage’da Shakespeare’in romantizmine şahit olun

Shakespeare’in çok romantik olduğunu herkes bilir, zira ve tüm erkekler onun romantizmi karşısında ezilir. Eğer bu konuda biraz kendinizi geliştirmek, flört aşamalarında kullanmak adına birkaç numara öğrenmek istiyorsanız eşiyle birlikte yaşadıkları köy evini ziyaret edebilirsiniz.

Butterfly Farm

Butterfly Farm’da büyülenin

Avrupa’nın en büyük kelebek çiftliği olan Butterfly Farm’da, sadece kelebeklere ayrılmış bir yer de değil. Butterfly Farm’da ayrıca güvenli bir mesafedeki koruyucu cam arkasından dünyanın en büyük tarantulalarını da görebilirsiniz.

Stratford Kanalı İngiltere

Stratford Kanalı’nda keyif sürün

Stratford’un kanal bölgesinde dolaşıyorsanız ve meşhur Shakespeare tiyatrosuna da çok yakın olan yerel dondurmacının tadını asla unutamayabilirsiniz. Çevrede birçok güzel kafe var ve kahve konusunda oldukça hassas davranıyorlar. Aynı zamanda piknik yapıp dinlenmek ve insanları izleyerek hayatın tadını çıkartmak için muhteşem bir yer.

Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford Upon Avon, 800 yıllık geçmişi ile sizi İngiltere’nin geçmişine götüren bir merkeze sahip. Britanya Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz bu güzel yerleşimde olmanın keyfini çıkarın!

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Mayıs 2018, 07:56

Cardiff Gezilecek Müzeler

Britanya Yarımadası üzerine kurulmuş ve tarih boyunca birçok medeniyete tanıklık etmiş olan İngiltere, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir Avrupa ülkesidir. Kuzey Avrupa’da yer alan ve Büyük Britanya olarak adlandırılan İngiltere’de gezip görülebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Ancak görenleri kendisine hayran bırakan birbirinden güzel kasabaları, İngiltere’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken...

Devamını Görüntüle