SON YAZILAR

Tek Başına Avrupa Seyahati İçin 5 Rota

Tek Başına Avrupa Seyahati İçin 5 Rota

Avrupa muhtemelen tek başına Avrupa seyahati düşünenler için en iyi yerlerden biri: dost canlısı insanlar, etrafındaki harika yemekler, bazı nispeten ucuz şehirler ve gezilecek yerler arası mesafeler çok geniş değil.

Avrupa’nın çoğu yalnız gezginler için oldukça güvenli ve kolay. Bazı destinasyonlar daha kolay, çünkü mükemmel toplu taşıma ve altyapıya sahip, bazıları ise ideal çünkü yaşam maliyeti düşük, diğer bazı şehirler harika ve arkadaş canlısı yerel kültür sunuyor.

Tek başınıza planladığınız yada planlayacağınız Avrupa seyahati için birkaç fikre ihtiyacınız olabilir.

Tek başına Avrupa Seyahati Düşünenler için ideal 5 rota!

Reykjavik

Reykjavik – İzlanda

İzlanda, Reykjavik

İzlanda, geçen yılın Küresel Barış Endeksi’ne göre Avrupa’nın en huzurlu ülkesi seçildiğinden, Reyjavik’teki gezginler için güvenlik nadiren endişe vericidir. Bir yandan, başkent oldukça pahalı ve çevresinde seyahat etmek, araçsız zor olabilirse, ücretsiz şehir yürüyüş turlarından birine katılmak ve şehirdeki en popüler noktada yemek yemek gibi döviz kurunu yenmenin birçok yolu vardır.

İzlanda, yalnızca Reykjavik değil, şehir aşıklarına ve doğa severlere ülkeye aşık olmaları için yeterli nedenler sunuyor ve İzlandalılar dünyadaki en arkadaş canlısı insanlar, bu nedenle yeni arkadaşlar edinmek yalnız bir gezgin için zor olmayacaktır.

sevilla

Sevilla – İspanya

İspanya, Sevilla

Bu sevimli ve küçük İspanyol şehri, aktiviteler ve sosyal toplantılarla dolu güneşli bir yer arayan yalnız gezginler için idealdir. Endülüs’ün tam ortasında yer alan Seville, hem mimariye hem de yerel mutfağa yansıyan kuzey-Afrika, Avrupa ve Yahudi kültürlerinin bir karışımını sunmaktadır. Elbette, İspanyol yerlileri muhtemelen Avrupa’nın en sıcakları arasında olduğundan ve yiyecek ve konaklama oldukça ucuz olduğu için, flamenko dansı için bazı yeraltı barlarına da vakit ve bütçe ayırabilirsiniz.

londra-kültürel-etkinlikler

Londra – İngiltere

İngiltere, Londra

Londra’nın büyük bir şehir olması yalnız seyahat edenler için çok zor olabilir, ancak mükemmel toplu taşıma sistemi ve açıkça herkesin İngilizce konuşabilmesi sayesinde keşfedilmesi en kolay şehirlerden biri. Londra hakkında bilgi edinmek isterseniz yürümek, aynı zamanda İngiliz başkentinin ne kadar farklı olduğunu görmenin en iyi yollarından biridir.

paris

Paris – Fransa

Fransa, Paris

Paris, aşk şehri olabilir ancak bu yalnız gezginlerin hoş karşılanmadığı anlamına gelmez. Aslında, şehir her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca turisti kendine çekiyor, bu nedenle dost gezginlerle tanışmak düşündüğünüzden daha kolay olacaktır. Yalnız seyahat ederken en çok seveceğiniz şeylerden biri, galerilere ve müzelere vakit ayırabilecek olmanızdır. Bu nedenle, yalnızca Paris’e seyahat ederek Louvre’da (ve diğer tüm cazibe merkezlerinde) uzun süre dolaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

torino

Torino – İtalya

İtalya, Torino

Torino muhtemelen İtalya’nın en büyüleyici, eşsiz ve canlı şehirlerinden biridir. Çoğu zaman, en ünlü varış noktalarını (Roma, Milano ve Venedik) hedefleyen gezginler tarafından unutulan Turin, daha az turist için kendini bozulmamış ve değerli hissediyor. Ama yanlış anlamayın, görkemli Kraliyet Sarayı ve görkemli Mısır koleksiyonu da dahil olmak üzere burada görülecek tonlarca şey var.

lizbon

Lizbon – Portekiz

Bonus: Portekiz, Lizbon

Lizbon, Avrupa’nın en uygun şehirlerinden biri ve keşfetmek için güzel bir yer. Şehir çok güvenlidir ve kumsalda uzanabilir ya da eşyalarınıza göz kulak olmaktan endişe etmeden şehir içinde yürüyebilirsiniz. Her zaman diğer gezginlerle tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yol olan çok ilginç bir gece hayatı ile birlikte birçok Avrupa mimarisi ve mükemmel müze var.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Temmuz 2018, 11:07

Londra Gece Hayatı Rehberi

Seyahat blogları, yolculuğa çıkacağımız zaman hiç bilmediğimiz yerler hakkında bize yol gösteren en önemli kaynaklardır. İçerisinde bulundurduğu şehir bilgileri, gezi rotaları, seyahat tavsiyeleri ve deneyim paylaşımları ile gezginlerin en önemli başucu kaynaklarından. “Seyahatlerin en güzel yol gösterini, hiç kuşkusuz daha önce yaşanılan deneyimlerdir. Nihayetinde başkalarının deneyimlerini geliştirerek siz de kendinizi...

Devamını Görüntüle