SON YAZILAR

Tek Seferde İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’i Gezmek

love
Tek Seferde İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’i Gezmek

Tek seferde tüm Britanya’yı gezmek düşününce rüya gibi gelebilir ama Avrupa Rüyası bunu bir düş olmaktan çıkartıyor ve farkını ortaya koyarak Büyük Britanya Turu’nu gerçekleştiriyor. Avrupa Rüyası düzenlediği bu biraz olağanüstü seyahatte İngiltere’yi, İrlanda’yı, Galler’i, İskoçya’yı ve Kuzey İrlanda’yı bir arada önümüze çıkarıyor. Ve işte karşımızda Büyük Britanya Turu!

Tek Seferde Avrupa Rüyası ile Britanya’yı Gezmek

Her alanda kendi has bir tarzı olan ve belli bir hayranlık uyandıran Birleşik Krallığını Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Gerek mesafesi gerek biraz pahalılığı ile her zaman kolaylıkla gidilebilecek bir lokasyon olmadığı için Büyük Britanya Turu bu anlamda değerlendirilebilecek çok makul bir seçenek olmakta. Üstelik sadece birkaç ülke ve birkaç şehir değil tam olarak 5 ülkeyi ve 20 şehri görebileceksiniz. Ama sadece basit bir görmek değil bu şehirlerde toplam 11 gün boyunca 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama şansınız olacak ve kısa sürelide olsa oradaki yaşama tanıklık edeceksiniz.

Bu Büyük Britanya Turu içinde İngiltere (Londra, Liverpool, Manchester, York, Newcastle, Stratford-Upon-Avon, Oxford, Stonehenge, Bath, Chester, Durham, Nottingham, Northumberland), İskoçya (Glasgow, Edinburgh, Falkirk-Kelpies, Stirling), Kuzey İrlanda (Belfast, Devler Kaldırımı), İrlanda (Dublin) ve Galler’i (Cardiff). Ayrıca Cairnryan-Belfast ve Holyhead-Dublin arasında gemi yolculuğu yapacaksınız.

avrupa-rüyası-büyük-britanya-turu-2020

Türkiye’nin En Kapsamlı Büyük Britanya Turu

Hem tarihsel olarak hem kültürel olarak bu kadar köklü çeşitli bir coğrafyaya hem de esktra 1 Euro dahi ödemen yerel rehber ayrıcalığıyla Avrupa Rüyası ile ulaşabilirsiniz. Orada yaşayan bir rehber eşliğinde yapılacak olan Büyük Britanya Turu sizi kolaylıkla o dünyanın içine girmenizi sağlayacaktır. Her ne kadar klişe de olsa elbette Elizabeth’le bir beş çayı içmek keyifli olacaktır. İrlanda’da PS: I Love You filmindeki gibi müthiş bir doğanın içinde yürürken Gerard Butler çıkabilir: )

Avrupa Rüyası’nda Tüm Ekstra Turlar Bedava!

CHESTER

İngiltere’nin Kuzey Batı bölgesinde törensel Cheshire kontluğunun merkezi Chester, İngiltere’nin en çok fotoğraflanan saatine ev sahipliği yapıyor. Eşsiz İngiliz mimarisiyle keşfedilmesi gereken şehirlerden.

DEVLER KALDIRIMI

Kuzey İrlanda’da bulunan Giant’s Causeway yani Devler Kaldırımı, yeryüzündeki ilginç jeolojik oluşumlar arasında. 1980’li yıllarda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen Devler Kaldırımı 40.000’e yakın sütun ve irili ufaklı mağaralardan oluşuyor.

BATH

İngiltere’nin güney batısında konumlanan Bath, eşsiz mimarisiyle, yeşil doğasıyla ve ev sahipliği yaptığı Roma hamamları ile ünlü İngiliz şehirlerinden.

STONEHENGE

Stonehenge, Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında en az 5 kademede oluşan bir anıttır. Bu yapı, astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmektedir.

avrupa-rüyası-büyük-britanya-turu-2020-kelpies-heykelleri

FALKİRK – THE KELPIES

30 metre boyunda, tamamıyla metalden yapılmış at başı heykelleri. İskoçya’nın sayesinde yükselen ve endüstriye geçişte kullanılan tarihi mirasının atlar olması sebebiyle at heykelleri seçilmiştir.

STRATFORD-UPON-AVON

Hamlet, Romeo ve Juliette gibi önemli eserlere imza atan İngiliz edebiyatının en önemli ismi W. Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Statford-upon-Avon, İngiltere’nin en çok ziyaret edilen kasabalarından birisi.

OXFORD

İngiltere’nin üniversite ve eğitim şehri Oxford’u birlikte gezeceğiz. Tarih kokulu sokaklardaki İngiliz Sakson mimarisine tanık olacağız.

STİRLİNG KALESİ

Kraliçe Queen Marry’nin 10 aylıkken taç giydiği ünlü İskoç kalesi Stirling, çevresi tepelerle sarılı olan şehrin en yüksek noktasında ünlü yer alıyor. Bu kale, İskoçya’da en eski ve mimari açıdan en önemli kalelerden biridir.

DURHAM

Kuzey İngiltere bölgesinde eskiden “Durham Kontluğu” içinde bir şehir bölgesi olan Durham, kaleleriyle, yüzlerce yıllık tarihi yapılarıyla önemli Orta Çağ şehirlerinden.

NORTHUMBERLAND BÖLGESİ

İngiltere’nin dillere destan Northumberland bölgesini birlikte gezeceğiz. Filmlere, dizilere konu olmuş bölgedeki İngiltere’nin kültürel belleğinde yer edinen tarihi yerleri geziyoruz.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

21 Trackbacks/Pingbacks

 1. Geri bildirim: Galler Gezilecek YerlerBüyük Britanya Turu on Nisan 28, 2018
 2. Geri bildirim: Birmingham'da Gezilecek 5 YerBüyük Britanya Turu on Mayıs 1, 2018
 3. Geri bildirim: Galler'in Başkenti Cardiff'te Yapmanız Gereken 5 ŞeyBüyük Britanya Turu on Mayıs 3, 2018
 4. Geri bildirim: Britanya Turuna Çıkacaklara İskoçya Gezi RehberiBüyük Britanya Turu on Mayıs 4, 2018
 5. Geri bildirim: Manchester'da Görmeniz Gereken 5 YerBüyük Britanya Turu on Mayıs 5, 2018
 6. Geri bildirim: Liverpool'da Gezilecek Yerler - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 9, 2018
 7. Geri bildirim: Büyük Britanya Turu İrlanda Gezi Rehberi - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 10, 2018
 8. Geri bildirim: York'ta Gitmeniz Gereken 4 Yer - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 10, 2018
 9. Geri bildirim: Oxford'da 24 Saatte Yapılabilecek Şeyler - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 14, 2018
 10. Geri bildirim: New Castle’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Adres - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 18, 2018
 11. Geri bildirim: Avrupa Rüyası ile İngiltere Turunda Göreceğiniz Rüya Şehirler - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 19, 2018
 12. Geri bildirim: British Museum'da Görmeniz Gereken 5 Şey - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 26, 2018
 13. Geri bildirim: Britanya Turunda Karşınıza Çıkacak Lezzetler - Britanya TuruBritanya Turu on Haziran 4, 2018
 14. Geri bildirim: Londra'da Uğramanız Gereken 5 Kitapçı - Britanya TuruBritanya Turu on Haziran 12, 2018
 15. Geri bildirim: İngiltere'de Beş Çayının Hikayesi - Britanya TuruBritanya Turu on Haziran 14, 2018
 16. Geri bildirim: Titanik'in Hikayesi ve Belfast Titanik Müzesi Hakkında Bilgiler - Britanya TuruBritanya Turu on Haziran 18, 2018
 17. Geri bildirim: Edinburgh Gece Hayatı Rehberi - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 10, 2018
 18. Geri bildirim: İngiltere Denilince Akla Gelen 7 Şey - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 12, 2018
 19. Geri bildirim: Britanya Rüyası ile Hangi Ülkeleri Göreceksiniz? - Britanya TuruBritanya Turu on Temmuz 21, 2018
 20. Geri bildirim: Galler’in Nefes Kesen 7 Doğal Güzelliği - Britanya TuruBritanya Turu on Ağustos 3, 2018
 21. Geri bildirim: Shakespeare's Globe Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey - Britanya TuruBritanya Turu on Ekim 30, 2018

Yazıya 5 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

funda demirel Aralık 23, 2018

merhaba.. büyük Britanya turu fiyat ne kadar öğrenebilir miyim.?

admin Aralık 24, 2018

Merhaba Funda hanım, Britanya turunun ücreti 1895 Euro. İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’yı kapsıyor. Toplamda 10 gün 5 ülke 15 şehir. Avrupa Rüyası düzenliyor. Katılımcılara ayrıca 11 ekstra tur hediye ediyorlar. Aşağıdaki paylaştığım numaradan iletişim kurabilirsiniz.
0850 840 1806 – Avrupa Rüyası

Aslıhan Aralık 24, 2018

the beatles hayranı olarak Liverpool’u görmek çok isterim..

Yüksel ilik Mart 4, 2020

Merhaba, vize nasıl ayarlanıyor acaba?

Britanya Rüyası Mart 21, 2020

İngiltere vizesi hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz 2. yazımızı çok yakında yayınlayacağız. Takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Temmuz 2018, 10:01

Seyahat Tutkunlarına Britanya Temalı Filmler

Seyahatte para güvenliği ve fayda arasında dengeleyici bir eylemdir. Hırsızların ulaşamayacağı bir yerde parayı muhafaza etmek isterken bir yandan da paraya ihtiyacın oluğunda tüm kıyafetlerini çıkarmak zorunda kalmadan cüzdanına ulaşman gerekir.Bunu akılda tutarak, seyahat ederken güvenli ve rahat bir şekilde para taşımak  için 7 ipucu. Parayı farklı yerlere böl Para taşımayla...

Devamını Görüntüle