SON YAZILAR

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

Bir nehirde ne yapılabilir ki demeyin çünkü burada yapmak isteyeceğin birçok şey bulacağınız kesin. Thames Nehrinde dilediğiniz şeyi yapabilirsiniz. Ben sizlere birkaç öneri sunacağım dileyen hepsini ya da birkaçını yapabilir. Ya da yeni bir şey deneyip bizlere anlatabilir belki. Biraz nehir havası alalım.

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

1.Thames Nehrinde Tekne Turu

Avrupa’da birçok nehrin taşımacılık için kullanıldığını biliyoruz. Thames Nehri de bu nehirlerden. Thames Nehrinde yaklaşık 1,5 saat süren tekne turu ile şehrin her iki yakasını izleme fırsatını bulabilirsiniz. Ayrıca nehrin etrafında yer alan İngiltere’nin sembollerinden olan London Eye’ı görebilir ve yine çok bilindik Tower Bridge’in altından geçebilirsiniz. Ayrıca bu tekne turu sizi tam sıfır noktasına da götürecektir. Greenwich iskelesine uğrayarak “0” noktasındaki Kraliyet Gözlemevine ulaşabilirsiniz.

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

2.Tower Bridge

Elbette Thames Nehrinde birçok köprü bulunmaktadır ama en ünlüsü bizi en etkileyeni kuşkusuz Tower Bridge. Bu köprünün yapımına 1886 yılında başlanmıştır ve 1894 yılında da tamamlanmıştır. Tower Bridge’e Kule Köprüsü denmesinin sebebi Londra Kulesi’ne olan yakınlığıdır. Bu köprüde hem yaya yolu hem de karayolu bulunmaktadır. En üst seviyesinde yayaların kullandığı yol varken daha alt seviyede ise karayolu vardır. Ve bu yol kimi zaman tıpkı galata köprüsü gibi açılıp kapanmaktadır. Ayrıca Tower Bridge Exhibition’da kule tarihiyle ilgili bir serginin bulunduğu yapının “GlassFloor” adlı bölümünde ise zemini camla kaplı koridorda yürüyüş yapılabiliyor.

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

3.London Eye

Ve elbette hepimizin gönlünü fethetmiş bir diğer efsane figür London Eye. Kuşkusuz Thames Nehri’ni bu kadar güzelleştiren çekici bir yer haline getirenlerden biri de bu dev dönme dolaptır. Thames Nehri’ne gittiğinizde mutlaka burayı görmelisiniz. Hatta korkunuz yoksa bu dönme dolabın büyük kapsüllerine binip Thames Nehri’nin ve şehrin muazzam görüntüsünü izleyebilirsiniz. Fotoğraf çektirmekten bahsetmiyorum bile bu fırsat kaçmaz.

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

4.Nehrin Kenarında Dinlenme

Bence bu kadar gezdikten sonra nehrin kenarında yer alan parklarda dilediğiniz gibi yatıp dinlenebilir ve etrafınızı izleyebilirsiniz. Ama yine de aklınızda olsun denk gelirseniz burada önemli bir festivalde yapılmaktadır, Thames Festivali. Meşhur Thames Nehri’nin kıyısında yapılmaktadır ve çeşitli dans gösterileri, ışık gösterileri, tek kişilik tiyatro gösterilerini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Tüm bunları ve daha fazlasını istiyorsanız eğer Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu’nda mutlaka yerinizi alın. Hayal ettiğinizden daha fazlasını bulacaksınız.

 

Başlıklar: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Temmuz 2018, 08:12

Edinburgh Gece Hayatı Rehberi

Londra diyince aklınıza gitmeniz ya da yapmanız gereken bir sürü şey geldiğine eminim hatta unuttuklarınız bile vardır çünkü İngiltere başkenti Londra gerçekten turistler için çok çekici bir lokasyon. Ve Londra’da bahsediyorsak parklarından bahsetmemek mümkün değil. Londra’da ziyaret etmek isteyeceğiniz 5 güzel park Hyde Park Şehrin ortasında bulunan bu park en...

Devamını Görüntüle