SON YAZILAR

Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

Britanya Yarımadası üzerine kurulmuş ve tarih boyunca birçok medeniyete tanıklık etmiş olan İngiltere, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir Avrupa ülkesidir. Kuzey Avrupa’da yer alan ve Büyük Britanya olarak adlandırılan İngiltere’de gezip görülebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Ancak görenleri kendisine hayran bırakan birbirinden güzel kasabaları, İngiltere’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerinin başında gelir. Huzuru hissedebileceğiniz bu kasabalar, özellikle şehir yaşamından sıkılan ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için ideal yerlerdir. Peki, herkesin ömründe en az bir defa ziyaret etmesi gereken İngiltere kasabaları hangileridir?

Bibury - Gloucestershire

Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

İngiltere’ye seyahat edip de içinden dereler geçen ve köprüler ile birbirine bağlanmış masalsı İngiltere kasabalarını ziyaret etmeden dönerseniz çok şey kaçırırsınız. İşte mutlaka görmeniz gören 7 İngiltere kasabası ve daha fazlası…

Bibury – Gloucestershire

Bibury, İngiltere kasabaları arasında romantik atmosferi ile dikkatleri çeken bir yerdir. Her biri masalları andıran bu kasaba; taş evleri, dar patika yolları ve çevresinde yer alan dereleriyle size buraya yerleşme hayalleri kurduracak kadar büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

Staithes - North Yorkshire

Staithes – North Yorkshire

Staithes, oldukça küçük ve şirin bir İngiliz kasabasıdır. Huzurlu bir atmosfer arayanların tercih ettiği bu kasabada Eylül ayında Staithes Festivali düzenlenir.

Alfriston - East Sussex

Alfriston – East Sussex

Huzur veren evleri ve yemyeşil doğasıyla bu kasaba, ruhunuzu dinleyebileceğiniz en ideal yerlerden birisidir. Ayrıca kasabada 14. yüzyıldan kalma yapılar, gezilip görülmeye değer güzelliktedir.

Abbotsbury - Dorset

Abbotsbury – Dorset

Abbotsbury, Demir Çağına kadar uzanan geçmişi bulunan bir kasabadır. Hatta günümüzde de Demir Çağına ait izleri bulmak mümkündür. Doğası ve mimarisi ile her yıl binlerce turisti kendisine çeken bu kasabada, yerel sahne ve stüdyolar da mevcuttur.

Lacock -  Wiltshire

Lacock –  Wiltshire

Lacock, filmlerin tarihi sahnelerinin çekildiği İngiltere kasabalarından birisidir. Hatta Harry Potter ile Aşk ve Gurur filmler de bu kasabada çekilmiştir.

Polperro - Cornwall

Polperro – Cornwall

Mutlaka ziyaret edilmesi gereken İngiltere kasabaları arasında Polperro’ya değinmeden geçmek olmaz. Cornish kıyılarında yer alan bu kasaba, her şeyden ve herkesten uzak huzur içinde yaşanacak bir yer.

Saltaire - West Yorkshire

Saltaire – West Yorkshire

İngiltere’nin Aire Nehri üzerinde yer alan Saltaire ise, Sanayi Devrimi sırasında oldukça önemli bir konuma sahip bir yermiş. Kasabada bunun izlerini bugün de görmek mümkündür.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Eren Demircan Ağustos 16, 2020

Müthiş bir uygarlık geçmişi olduğu evlerinden belli… Türkiye’de yok böyle bir şey:( evleri komşularının hünrşini engellemicek şekilde yapılmış biz de ise ram tersi…. daha çok fırın ekmek yemek gerek ama ekmek yedikçe de geriye gidiliyor O zaman çook başık yemek gerekiyor desek daha doğru… ama Yunanistan’dan fırsat bulamıcaz bu gidişle suya elimizi sokturmıcaklar:))) hadi geçmiş olsun … ekmek yiyip hımbıl olmaya dewam:)))

Cem Reel Ağustos 16, 2020

Adamların üstün devlet niteliğinde neden olduğunun en basit kanıtı şu fotolar….

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Temmuz 2018, 08:10

Londra’da Yeme İçme Rehberi

İngiltere’ye özgü bir çay kültürü olan Beş Çayı, aslında şaşırtıcı bir şekilde çok da eskilere dayanmıyor, hatta yeni sayılabilecek bir gelenek. Çay içme geleneği M.Ö 3000’lere, Çin’e kadar uzandığından çayın İngiltere’de popülerlik kazanması 1660’larda Kral II. Charles ve eşi Portekizli Infanta Catherine de Braganza dönemine denk geliyor. Diğer yandan yine...

Devamını Görüntüle