SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Britanya’da Game of Thrones Dizisinin Çekildiği Yerler

love
Britanya’da Game of Thrones Dizisinin Çekildiği Yerler

Seveniyle sevmeyeniyle Game of Thrones dizisi şimdiden bir efsane haline geldi. Oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bu dizi birçok yönden kendisini çekici hale getirmektedir. Bunlardan biri de çekildiği yerler diyebiliriz. Muazzam denilebilecek yerlerde yapılan çekimlerin gerçekten var olduğunu bilmek insanın iyice heyecanlandırıyor. Şanslıyız ki bu yerlerden bazıları da Britanya’da yer almaktadır.

avrupa rüyası kuzey irlanda the dark hedges  kuzey irlanda the dark hedges

Britanya’da Game of Thrones’un Çekildiği Yerler

Kuzey İrlanda bulunan Kral’ın Yolu -The Dark Hedges, burada birinci ve ikinci sezonda görülen Dark Hedges’da, King’s Landing’e giden Kral Yolu çekilmiştir. Yüzlerce yıldır orada yaşayan kayın ağaçlarının iki yanını süslediği yolda yürümek hem ürpertici hem etkileyici olacaktır.

avrupa rüyası kuzey irlanda downhill beach  kuzey irlanda downhill beach game of thrones

Downhill Beach – Londonderry Kontluğu, burası ikinci sezonda ejderha kayası olarak bir sahnede kullanılmıştır. Derry’de bulunan sahili görebilirsiniz.

avrupa rüyası kuzey irlanda castle ward  kuzey irlanda castle ward game of thrones

Kuzey İrlanda’da çekimlerin yapıldığı bir diğer alan ise Castle Ward. Burası Greyjoylar ve Boltonların işgal ettiği, 6. sezon finalinde ise tekrar Starklar’a geri dönen kalenin iç çekimleri, bir 18.yüzyıl kalesi olan Castle Ward’un avlusunda yapılıyor.

avrupa rüyası kuzey irlanda tollymore park  kuzey irlanda tollymore park game of thrones

Tollymore Parkı, Kış Tepesi lordunun en küçük kızı Arya’nın yolculuğu Kuzey İrlanda’daki Tollymore Parkı’nda geçiyor. Audley’s Kalesi ve Ormanları, Stark’ların kamp alanı olarak çekimlerde kullanılmıştır.

avrupa rüyası irlanda mourne adaları  irlanda mourne adaları game of thrones

İrlanda’da yer alan Mourne Adaları, ‘Darboğaz’ı geçmeye çalışan Dothraki’lerin yolu kralın şehrini almak için İrlanda’daki Mourne Adaları’ndan geçiyor.

avrupa rüyası iskoçya doune  kalesi  iskoçya doune kalesi game of thrones

İskoçya’daki Doune Kalesi, Kış Tepesi’nin bulunduğu sahneler aslında 1300’lü yıllarda İskoçya’da yapılan Doune Kalesi’nde çekiliyor.

Birşeye hayran olmak büyük bir çaba ve özen ister. Eğer Game of Thrones izliyorsanız muhtemelen ona çok hayransınız dır. O yüzden dizinin çekildiği yerleri görmek sizin için harika bir fırsat. Bu şansı da Avrupa Rüyası’nın Britanya Turu ile yakalayın.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Mayıs 2018, 09:48

Liverpool’da Gezilecek Yerler

Coğrafi konumu sayesinde Britanya, her türlü doğa ve insan yapımı güzellik ile kutsanmış bir yer. Londra sokaklarında ilerleyen araçların ve yayaların ya da kırsaldaki kuşların ve rüzgar seslerinin arasında uyanma seçeneğine sahip olduğunda Birleşik Krallık’ta olduğunu bilirsin. Yerel halkın kültürel karışımını ve açık görüşlülüğünü göz önünde bulundurarak, İngiltere‘yi 1 numaralı seyahat noktalarından birisi yapman kaçınılmaz. İşte, sizi en kısa sürede Britanya...

Devamını Görüntüle