SON YAZILAR

Britanya Turunda Görmeniz Gereken 4 Harika Kasaba

Britanya Turunda Görmeniz Gereken 4 Harika Kasaba

Beş farklı ülkeden oluşan Britanya coğrafyasında tatil hayali kuranların ilk tercihi genellikle Londra, Dublin, Belfast, Edinburgh, Glasgow gibi en popüler şehirler oluyor. Bu şehirlerin haricinde sakin, doğayla iç içe destinasyon arayışında olanlar için önerilerimiz var. İşte, Britanya turunda görmeniz gereken 4 harika kasaba!

Stratford Upon Avon

Nehirleri, parkları ve yüzlerce yıllık tarihinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük kelebek çiftliğine ev sahipliği yapan Stratford Upon Avon, İngiliz edebiyatının beşiği kasabalardan. Siz de bir kitap kurdu ve edebiyat aşığı iseniz, bu kentin apayrı bir önemi var. Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford Upon Avon’un dört bir yanı, zaman algınızı değiştiren ve halen yazarın orada yaşadığı hissini veren, eşsiz bir yer. 800 yıllık zengin geçmişi ile yalnız kasabanın değil İngiltere’nin de tarihinde bir yolculuğa çıkaran Stratford Upon Avon, modern dünyanın tüm ihtiyaçlarına cevap vererek, geniş bir eğlence, konaklama ve alışveriş deneyimi yaşamaya davet ediyor.

chester-ingiltere

Chester

İngiltere’nin mütevazi kasabalarından Chester, Roma kalıntılarına ve Britanya’nın en büyük amfitiyatrosuna ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin Kuzey Galler sınırında yer alan kasabada Roma döneminden kalan eserleri görmek mümkün. İngiltere’nin Ulusal Mirasları arasında yer alan Grosvenor Müzesi, İngiltere en çok ziyaret edilen şehir saati Eastgate saati, Chester Katedrali, Chester Kalesi, Tatton Park gezilecek yerlerden bazıları.

bath-ingiltere

Bath

İngiltere’de Roma hamamları denilince akla gelen ilk kasaba hiç kuşkusuz Bath. Roma döneminde Aquae Sulis tarafından bir kaplıca kompleksi olarak inşa edilen kasaba, günümüzde de turistlerin İngiltere’de en çok ziyaret ettiği yerler arasında. Bath Kraliyet Tiyatrosu, Lansdown Crescent, The Circus, Pomp Room ve Pulteney Köprüsü kasaba görülmesi gereken diğer yerler arasında.

ayshire-iskoçya

Ayrshire

İskoçya’nın sahil kasabası olan Ayrshire, batı sahilinde yer alıyor olup Glasgow!dan 40 dakikalık mesafede. Yemyeşil doğasıyla birlikte Britanya’da golf sporu içinde aynı zamanda bir cennet. Kırsal kasaba yaşamını hissedeceğiniz Ayrshire’da sahilde yürüyüşe çıkabilir; golf sporuna hayat veren efsanelerin izlerini takip edebilirsiniz.

Britanya turunda Stratford-upon-Avon, Chester, Bath ve Ayrshire kasabalarını, Avrupa Rüyası turları ile görebilirsiniz. Unutmadan, yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın birbirinden güzel manzaralar sizi bekliyor!

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Kasım 2019, 08:43

Ziyaret Etmeniz Gereken İngiltere Kasabaları

Romalılar tarafından termal kaplıca olarak kurulan Bath, Orta Çağ’da yün endüstrisinin önemli bir merkeziydi. 18. yüzyılda, George III’ün altında, Roma hamamlarıyla uyumlu bir şekilde harmanlanan neoklasik Palladian binalarla zarif bir kasaba haline geldi. Bath, İngiltere’nin tören ilçesindeki en büyük şehri, Roma’nın hamamları ile tanınan Somerset’de yer almaktadır. Şehir 1987 yılında bir Dünya...

Devamını Görüntüle