SON YAZILAR

Britanya’yı Adım Adım Gezmek İçin 6 Neden

Britanya’yı Adım Adım Gezmek İçin 6 Neden

Coğrafi konumu sayesinde Britanya, her türlü doğa ve insan yapımı güzellik ile kutsanmış bir yer. Londra sokaklarında ilerleyen araçların ve yayaların ya da kırsaldaki kuşların ve rüzgar seslerinin arasında uyanma seçeneğine sahip olduğunda Birleşik Krallık’ta olduğunu bilirsin.

Yerel halkın kültürel karışımını ve açık görüşlülüğünü göz önünde bulundurarak, İngiltere‘yi 1 numaralı seyahat noktalarından birisi yapman kaçınılmaz. İşte, sizi en kısa sürede Britanya turu rezervasyonu yaptırmaya ikna edecek Britanya’yı adım adım gezmek için 5 neden!

London Eye

Çocukken, televizyon programlarında, dergilerde ve gazetelerde bu devasa dönme dolabı muhakkak görmüşsünüzdür. İngiliz gökyüzüne doğru yükselen London Eye, tacı Singapur Flyer’a verdikten sonra başkalarının eline geçtiği 2006 yılına kadar dünyanın en yüksek eğlence tesisi idi. Ancak, hala Avrupa’daki en uzun dönme dolaptır.

London Eye’ın içinde dolaşarak, her yönden 40 km’lik kuşbakışı bir görüntü elde edebilir; Londra manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

stonehenge-gezilecek-yerler

Stonehenge

Şehirden uzak, Wiltshire’ın sessiz ilçesinde bulunan Stonehenge, UNESCO’nun Dünya Miras Alanları Listesi arasında yer almaktadır. Bu anıtın kökenleri ve amacı hakkında birçok şey söylendi ve tahmin edildi. Ancak günümüzdeki en yaygın inanç, Stonehenge’nin bir mezarlık alanı olarak inşa edildiği yönündedir. Yer, sarsens ve bluestone adı verilen 83 iyi konumlanmış kayaların bir karışımıdır. Stonehenge mimari olarak, Neolitik ve Tunç Çağı ile harmanlanmış bir görünüm veriyor.

madame-tussauds-müzesi

Madame Tussauds Balmumu Müzesi

Londra’nın merkezindeki Marylebone Caddesi’nde bulunan,  Fransa’nın ünlü balmumu heykeltıraşı Marie Tussaud’un adını taşıyan ünlü müzedir. Bugünün ve uzun zamandır unutulmuş tarihin mumyası ve ünlü şahsiyet heykelleri ile kesinlikle Londra’nın en büyük turistik cazibe merkezlerinden biri.

Thames Nehrinde Yapılabilecek 4 Aktivite

Londra Köprüleri

Thames Nehri üzerinde yükselen Londra, birbirine köprüler ile bağlı. ‘Nehir Geçitleri’ olarak da bilinen bu köprüler, şehrin her yerini kesen muhteşem Thames Nehri üzerine inşa edilmiştir. Ünlü köprülerden bazıları Southwark Köprüsü, Londra Köprüsü, Waterloo Köprüsü, Westminster Köprüsü ve Vauxhall Köprüsü.

edinburgh old town bölgesinde gezilecek en iyi 5 yer

Krallık’ta Yaşam

İngiltere’ye ilk kez seyahat eden biriysen, bu bölgenin her yönü seni şaşırtacak. Birleşik Krallık’taki hava, ziyaretçilerine karşı pek nazik değil. O yüzden seyahat ettiğin bölgeye ve seçtiğin yılın zamanına bağlı olarak şehir veya kırsal bölge sana mevsimine göre davranacaktır. Yaz mevsimi güneşte seyahat etmek için mükemmel bir zamandır. Sıcaklık ılık, 20 derece civarındadır, parlak güneş ışığı altında dağınık yağmurlar. 

İngilizler, dilleri ve tarihleriyle gurur duyan insanlar olarak klişeleşmiş olabilirler, ancak aynı zamanda turistlere yardımcı olmaları ve arkadaş canlısı olmalarıyla da ünlüler. Ülke, futbol fanatiği ile doludur, her şehir ve ilçenin bölgedeki kulüplerine yönelik büyük destek sağladığı biliniyor.

Çok fazla karaktere ve dinamiğe sahip olan İngiltere’yi Britanya turu ile ziyaret edebilir; kendini Britanya rüyasının kollarına bırakabilirsin.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

malatya web tasarım Ağustos 14, 2019

çok faydalı oldu teşekkürler

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Ocak 2020, 07:59

Çocukla Seyahat Edeceklere Tatil Önerileri

Aslında İrlanda ya gitmek için tek bir sebep bile yeterli. Fakat henüz bir sebep bulamadıysanız sizin için işe yarayabilir bir şeyle karşınızdayız. İşte İrlanda’ya gitmek için 10 efsane neden. İrlanda Tarihi Yapıları İrlanda’da hem tarihi yapıları hem de modern şehri bir arada bulabilirsiniz. Yaklaşık olarak 350’den fazla kalesi bulunan bu...

Devamını Görüntüle