SON YAZILAR

Chester Kasabası Gezi Rehberi

love
Chester Kasabası Gezi Rehberi

Büyüleyici güzelliği ve eşsiz atmosferi ile Chester unutulmaz bir kısa mola için İngiltere’nin en popüler yerlerinden birisidir. İşte Chester kasabası gezi rehberi bu yazıda!

“Chester’ı Avrupa Rüyası Büyük Britanya turu ile gezebilirsiniz.”

Cheshire ilçesinin kasabası olan Chester, görkemli ortaçağ şehir surları da dahil olmak üzere çok çeşitli tarihi eserleriyle dikkat çekmektedir. Chester’ın kökleri Roma dönemine kadar uzanır ve Vikingler, Danimarkalılar, Saksonlar, İskoçlar ve Normanlar da yerleşimi çeşitli zamanlarda işgal etti. Bununla birlikte, şehirdeki en büyük etki, 12. ve 14. yüzyıllar arasındaki deniz ticaretiydi; bu da beraberinde ticari ve kültürel refahı getirdi.

ingiltere-chester-kasabası

İngiltere Chester Kasabası

Chester Kasabasında Ne Yapabilirim?

Cheshire’da yapılacak çok şey ve ziyaret edilecek çok fazla şey var. O yüzden hiçbir şeyi kesinlikle kaçırmak istemezsiniz. İster yalnız seyahat ediyor olun ister sevdiklerinizle seyahat edin, Chester’da herkesin ilgisini çekecek bir şey muhakkak var. Cheshire, ilginç müzeler ve keşfedilmeyi bekleyen gizli mücevherler, sayısız çarpıcı bahçeler, çocukları büyülü bir güne götürecek yerler ve daha fazlasını isteyeceğiniz festivaller ile doludur.

  • Chester, İngiltere‘deki en eksiksiz şehir surları, en eski yarış pisti ve en büyük Roma Amfitiyatrosu ile 1000 yıllık bir katedral ve 700 yıllık benzersiz alışveriş sıralarına sahiptir. Buralar ilk ziyaret noktalarınız olabilir.
  • Chester aynı zamanda İngiltere’nin bir numaralı hayvanat bahçesine de ev sahipliği yapıyor. Londra dışında en çok ziyaret edilen yeri görmek için biletlerinizi önceden ayırtın.
  • Üstü açık otobüsle şehri keşfedin, şehirde rehberli bir yürüyüş turuna çıkın ya da Chester’ın zevk gezilerinden birinde nehir üzerinde yavaşça yelken açın.
chester kasabası saat

Chester Saat Kulesi – İngiltere

Chester’da Gezilecek Yerler

Chester’da gezilecek yerleri başında; şehir surları, Chester Rows, Su Geçidi ve Alt Köprü Sokakları, Chester Katedrali, Katedral Korosu, Chester Cathedral Falconry ve Doğa Bahçeleri, Chester Roma Amfitiyatrosu, Chester Hayvanat Bahçesi ve Mavi Gezegen Akvaryumu, Dewa Roman Experience, St. John Kilisesi,  Grosvenor Müzesi, Cheshire Askeri Müzesi, Cheshire Atölyesi, Beeston ve Peckforton Kaleleri yer alıyor.

Gezinizin amacı ne olursa olsun, kiminle seyahat ederseniz edin ruh halinize ve bütçenize uygun bir şeyleri muhakkak Chester’da bulacaksınız. Seyahatinizi planlamak ve Chester ve Cheshire’deki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için bu Chester kasabası gezi rehberine kısa bir göz atabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Temmuz 2018, 08:10

Londra’da Yeme İçme Rehberi

İrlanda’nın bağımsızlık hikâyesi uzun bir tarihsel geçmişe sahiptir. Tarih boyunca birçok kez ayaklanma yapmış olan İrlanda bağımsızlığını hemen elde edemeyecekti. Aslında her şeyin başlangıcı İngiltere Kralı VIII. Henry’nin Protestanlığı benimsemesiyle başlar ve İrlanda bunu kabul etmez ve Katolik kalmaya devam eder. Bunun neticesinde çok fazla şiddet, eziyet ve başka şeyler...

Devamını Görüntüle