SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dublin Gece Hayatı Rehberi

cool
Dublin Gece Hayatı Rehberi

Daha Dublin’e gitmeden bildiğimiz ya da duyduğumuz bir şey varsa o da Dublin gece hayatı. Dublin’de gece hayatı oldukça renkli ve hareketli. Elbette Dublin pubları hemen aklımıza geliyor. Dünyaca üne sahip bu publar aynı zamanda canlı bir kültür örneğidir. İçkili ve müzikli eğlenceleri, sokakların enerjisi ve buradaki yaşam kültürü adıan birçok şeyi bulabilirsiniz. Dublin’de gece hayatına en iyi İrlanda publarının bulunduğu Temple Bar bölgesinden başlayabiliriz. Bu bölgede dünyaca meşhur birçok eğlence ve müzik mekânı bulabilirsiniz. The Brazen Head, bu bölgenin en eski barıdır. Tarihe biraz meraklıysanız burada vakit geçirmeyi isteyebilirsiniz. The Palace Bar ise daha sakin bir yer ve biraz kafayı dinlemek istiyorsanız burada rahatlıkla bir şeyler içip dinlenebilirsiniz.  Mulligans Bar ise daha edebiyatçıların uğradığı bir yer iken Cassidy’s Bar rock, metal, punk gibi müzikleri dinlemek için gidilebilecek yerlerdendir. İrlanda’nın kendine has havasını deneyimlemek, İrlanda müziğini dinlemek ve danslarını izlemek isterseniz eğer bunun için O’Donoughes Pub, Murray’s Bar, The Stag’s Head sizler için tüm bunları karşılayacaktır.

irlanda dublin gece hayatı rehberi

Dublin’de Barlar

Dublin’de barlar erken saatlerde hareketlenmeye başlıyor. Akşam yemeğinden sonra saat 20.00-20.30 dan sonra insanlar eğlenmeye başlıyorlar. Fakat yasalara göre Pazartesi-Perşembe akşamları saat 23.30, Cuma-Cumartesi akşamları 00.30 ve Pazar akşamları 23.00’dan sonra servis yapılmamaktadır. Eğer ki eğlenmeye devam etmek istiyorsanız bunun için gece kulüplerini tercih etmeniz gerekecek.

Gece kulüpleri genel olarak Stephen’s Green Park etrafından bulunmaktadır. Harcourt, Camden, Wexford ve Leeson caddeleri İrlanda’nın en ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Lillie’s Bordello, Tripod, Vaults gibi kulüpleri sayabiliriz.

Dublin’de dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz gerek publarda gerek gece kulüplerinde ya da sokakta sokak müzisyenleri ile nasıl isterseniz. İrlanda’nın kendine has birasını viskisini deneyin ve özgürce takılın. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile bundan çok daha fazlasını yaşayabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub - Britanya TuruBritanya Turu on Aralık 3, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Kasım 2019, 09:44

İngiltere Bath Kasabası Gezi Rehberi

Sanırım en önemli olan gelirimize göre harcama yapmamız. Gelirimiz az iken daha az harcarız daha çok kazanıyorsak ise harcamalarımız artar.  Ne kadar harcadığınızı bilmeden, tasarruf edemezsiniz. Dolayısıyla öncelikle aylık harcamalarınızı hatta belki de günlük harcamalarınızı bir süre not edin. Yazmaya başlayınca gereksiz harcamalarınızın ne kadar fazla olduğu dikkatinizi çekmeye başlayacak....

Devamını Görüntüle