SON YAZILAR

Dublin’de Gezilmesi Gereken En İyi 5 Yer

cool
Dublin’de Gezilmesi Gereken En İyi 5 Yer

Büyük Britanya turu ile çıkanların en çok gezmek istediği coğrafya olan İrlanda, doğasıyla, Orta çağdan kalma mimarisiyle adeta Game of Thrones setinden fırlamış gibi. İrlanda da, Moher Kayalıkları’ndan Blarney Kalesi’ne, Titanik’in yapıldığı Belfast’tan Devler Geçidi ve başkent Dublin’e kadar birçok görülmesi birçok yer bulunuyor. İrlanda’ya, Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu ile gidebilirsiniz.

Gezerken sokaklarında Orta çağdan fırlamış mucize mekanlara rastlayacağınız Dublin’de, İrlanda mutfağının geleneksel lezzetlerinin tadına varabilir, gezilmesi gereken yerleri ve en uygun alışveriş noktalarını keşfedebilirsiniz. Peki, İrlanda’nın kalbi Dublin’de gezilmesi gereken yerler neresi?

1. Grafton Caddesi’nde şehrin kalabalığına karışın

Trinity Koleji’ni gezdikten sonra Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşünüzün ardından Grafton Caddesi’ne ulaşacaksınız. Zamanında İrlandalı ünlü sanatçı Molly Malone’den U2’ye kadar birçok ünlü grup ve müzisyen canlı performanslar sergilediği Grafton Caddesin’de gezeceksiniz. Ayrıca alışveriş yapmak isteyenlerde butikler, mağazalar, kuyumcuları gezebilir ve alışveriş yapabilirler.

2. Trinity Koleji’nde tarihi bir tura çıkın

İrlanda’nın başkenti Dublin’in kalbinde yer alan ve Kraliçe I. Elizabeth tarafından 1952’de kurulan Trinity Koleji, turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden. İrlandalılar için kutsal kase değerinde olan Hristiyanlığın 4 öğretisini anlatan Kells kitabını da görebileceğiniz Trinity Koleji’nin Tarihi Kütüphanesi’ni görebilirsiniz. Yetişkinler 9 €, yaşlı ve öğrenciler 8 € ücret ödeyerek kütüphaneyi gezip tarihi eserleri keşfedebiliyor.

 

3. Merrion Square’da gezintiye çıkın

Dublin’e kadar gelmişken ünlü yazar Oscar Wilde’ın da evinin bulunduğu Merrion Square görülmesi gereken yerlerden. Sanat galerilerine ev sahipliği yapan Merrion Square’da, İrlanda Geleneksel Müzik Arşivi, İrlanda Mimari Birliği ve Antikacılar Cemiyeti gibi kuruluşları da ziyaret edebilirsiniz.

4. Aziz Stephen Bahçesi’nde doğa yürüyüşü yapın

Dublin’de yaşayan İrlandalıların en çok sevdiği ve ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Aziz Stephen Bahçesi, pinkik yapmak isteyenler için en ideal yer. Parkta gezerken göletteki ördekleri besleyebilir, dinlenme alanlarında bir şeyler içebilir ve meşhur ikindi çayı deneyimine tanık olabilirsiniz.

Birleşik Krallık topraklarının en renkli şehirlerinden İrlanda’nın başkenti Dublin’i Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu ile ziyaret edebilirsiniz. Bakarsınız bu gezide içinizdeki İrlandalıyı bulursunuz!

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

3 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Tek Seferde İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler'i GezmekBüyük Britanya Turu on Mayıs 8, 2018
  2. Geri bildirim: Dublin Katılabileceğiniz En İyi 5 Festival - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 25, 2018
  3. Geri bildirim: Dublin Gece Hayatı Rehberi - Britanya TuruBritanya Turu on Haziran 25, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Nisan 2019, 08:32

İskoçya’da Manzarasıyla Büyüleyen Yerler | 2. Bölüm

Britanya Yarımadası üzerine kurulmuş ve tarih boyunca birçok medeniyete tanıklık etmiş olan İngiltere, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bir Avrupa ülkesidir. Kuzey Avrupa’da yer alan ve Büyük Britanya olarak adlandırılan İngiltere’de gezip görülebilecek pek çok yer bulunmaktadır. Ancak görenleri kendisine hayran bırakan birbirinden güzel kasabaları, İngiltere’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken...

Devamını Görüntüle