SON YAZILAR

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

İrlanda Irish pub ne kadar meşhur olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle ki sadece İrlanda’da değil dünyanın birçok yerinde Irish pubları bulmanı mümkün. Şimdi İrlanda’da dünyaca ünlü birkaç Irish pub’a bakalım.

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

Temple Bar

Sanırım en ünlü Irish Pub Temple Bar olabilir. Burası gerçekten giden gitmeyen herkes tarafından oldukça yayın bilinen bir yer. Dublin’e giden herkes buraya mutlaka uğrar. Dış görünüşü itibariyle oldukça çekici duran bu barda her türlü yaş grubundan insan eğlenmektedir(yetişkinler arasında tabiJ ). Turistler tarafından oldukça sık ziyaret edilen bu barda bir şeyler içebilir ya da bir fotoğraf çekinebilirsiniz.

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

O’neil’s bar

Gördüğünüz zaman sizlerde anlayacaksınız burası gerçekten bir Irish pub. Dublin’de bulunan bu bar mimari yapısıyla da ilginizi çekecektir. Tamamen ahşaptan oluşan bu iki katlı bar oldukça güzel bir enerjiye sahiptir. Burada İrlanda yemekleri de bulabilirsiniz ve akşamları canlı müzik de yapılmaktadır. Ayrıca müzik eşliğinde yerel danslarda edilmektedir. Eğer ki İrlanda kültürünü yakından görmek isterseniz buraya mutlaka uğrayın, pişman olmazsınız.

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

Porter House

Hem Temple Bar sokağında hem merkez de bulabileceğin bu pub yine ünlü bir mekândır. Hem yemekleri hem de çok çeşitli İrlanda birasıyla sizi iyi bir seçki beklemektedir. Eğer denemeye açıksanız burada ağız tadınıza uygun birayı arayabilirsiniz, şanslıysanız bulabilirsiniz de.

Dünyaca Ünlü 4 Irish Pub

The Palace Bar

Temple Bar caddesinin dışında yer alan bu pub, geleneksel havasıyla ve Victoria dönemi dekoruyla sizi karşılar. 1823 yılında kurulan The Palace, uzun bir spor tarihine sahiptir ve futbol, ragbi ya da Gaelic oyunlarında olduğu gibi büyük bir maç günü için mükemmel bir yerdir. Ayrıca burada geleneksel ve yerel müzikleri de dinleyebilirsiniz.

İrlanda gerçekten merak uyandırıcı bir yer. Doğası, tarihi, kültürüyle kesinlikle görülmeli. Bu kültürün bir parçası olan İrish publar ise sizleri bekliyor. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile dünyaca ünlü bu Irish pubları görebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Ekim 2018, 12:02

Shakespeare’s Globe Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yerden göğe kadar dört bir yanı doğal güzelliklerle dolu İskoçya’da, bazıları da insan yapımı müthiş manzaralarıyla birleştiğinde keşfetmesi koca bir ömür sürecek kadar büyük bir ülke. İşte, dağlık alanların gizeminden, nefes kesici manzaralarına, büyülü, canlı ve doğal güzelliklerine dek not etmeniz gereken İskoçya’nın büyülü manzaralara sahip gizemli 15 doğal güzelliği listesinin 2.bölümü ile...

Devamını Görüntüle