SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Edinburgh Gece Hayatı Rehberi

cool
Edinburgh Gece Hayatı Rehberi

İskoçya’nın başkenti olan Edinburgh, oldukça canlı ve heyecanlı bir gece hayatına sahiptir. Bu şehirde çok fazla üniversite öğrencisi olması elbette gece hayatının bu kadar canlı olmasında büyük bir etken. Edinburgh’un herhangi bir yerde kafelere, publara, barlara rastlamanız mümkün. Ayrıca bu şehirde hafta sonu ya da hafta içi gibi bir ayrım da söz konusu değil. Diğer şehirlerde hafta içi belli bir durgun olurken Edinburgh’ta bu mümkün değil. Burada bulunan küçük barların ve kafelerin ekseriyeti gece 01.00 gibi kapanmaktadır. Gece kulüpleri ise eğlenmek isteyenler için hala açık, onlarda 03.00 gibi kapatmaktadırlar.

edinburgh Elephant Cafe

Edinburgh kültürel yönü ağırlıklı olan bir şehir. Ve buradaki kafelerin, pubların sanatçılara ilham kaynağı olduğu söylenir. Bu söylentilerin oluşmasında J.K. Rowling’in efsane haline gelen Harry Potter serisini Edinburgh’ta Elephant Cafe’de yazması ve İngilizlerin bir diğer efsanesi Sherlock Holmes’un Arthur Conan Doyle tarafından bazı bölümlerinin Edinburgh’ta kafelerde yazması etkili olmuştur. Bu şehirde gerçekten fazlasıyla kafe, bar ve pub bulabilirsiniz. Aslında pub denildiğinde aklımıza direkt İrlanda/Dublin gelir ama bazı kaynaklara göre Edinburgh’ta 780 tane pub bulunmaktadır. Bunun neticesinde Edinburgh’ta kişi başına en fazla pub düşen şehir olma özelliğini kazanıyor.

iskoçya edinburgh pubları

Edinburh Pubları

Şehirdeki pubların büyük çoğunluğu Grassmarket ve Rose caddelerinde toplanmıştır. Dolayısıyla akşam saatlerinden sonra bu caddeler kalabalıklaşmaya başlar. Burada bulunan mekânlarda istediğiniz çeşitlilikte içecek bulabilirsiniz. Hem müzik dinleyebilirsiniz hem de rahatlıkla sohbet edebileceğiniz mekânlardır. Eğer ilgi alanınızsa buradaki gece kulüplerinde dünyaca ünlü DJ’leri de izleme ya da dinleme şansına da sahipsiniz. Ama daha sakin bir yer isterseniz kalabalıktan uzak kafa dinlenmelik bunu içinde alternatifler mevcut. Canlı müzik yapan bu yerlerde daha sakin takılabilirsiniz.

Edinburgh Mercat Tours

Şimdi eğlence anlayışımızı birazcık değiştirelim. Eğer ki müzikli bir şeyler içebileceğiniz bir aktivite istiyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi bir sürü mekân kolaylıkla bulabilirsiniz. Edinburgh’ta başka bir eğlence anlayışı var ki aslında biraz da korkutucu bu ama bu tarz eğlenmeyi sevenler için ideal. Şehirde korku turları düzenleniyor. Akşamları 19.00’da başlayan bu turlar için çeşitli yerler bulmanız mümkün. Mercat Tours ise bu turların en bilinenidir. Büyük ihtimal korkacaksınızdır ama bittiğinde çok eğleneceğiniz ve keyif alacağınızı söyleyebilirim.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile gideceğiniz Edinburgh’ta sizleri uzun bir gece bekliyor gibi şimdiden buna hazırlanın.

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Mayıs 2019, 07:56

Britanya Turunda Görmeniz Gereken 4 Harika Kasaba

Avrupa muhtemelen tek başına Avrupa seyahati düşünenler için en iyi yerlerden biri: dost canlısı insanlar, etrafındaki harika yemekler, bazı nispeten ucuz şehirler ve gezilecek yerler arası mesafeler çok geniş değil. Avrupa’nın çoğu yalnız gezginler için oldukça güvenli ve kolay. Bazı destinasyonlar daha kolay, çünkü mükemmel toplu taşıma ve altyapıya sahip,...

Devamını Görüntüle