SON YAZILAR

Galler de Ziyaret Edilebilecek Kaleler

Galler de Ziyaret Edilebilecek Kaleler

Söz konusu Britanya ise elbette görebileceğiniz bir sürü kale yer almaktadır. Galler de karşınızda birçok tarihi ve etkileyici kale yer almaktadır. İşte sizin Galler’de ziyaret edebileceğiniz kaleler.

Galler de Ziyaret Edilebilecek Kaleler

Caerphilly Castle

Güney Galler’in kalbinde, pitoresk bir kasabada bulunan CaerphillyCastle, 13. yüzyıldan kalma bir kaledir veWindsor’dan sonra İngiltere’nin en büyük ikinci kalesidir. Caerphilly Kalesi, iki dev yapay gölle çevrili ilk eş merkezli kaledir. 18. yüzyılda Bute ailesi mülkiyetini satın aldı ve kaleye kapsamlı bir restorasyon yapmıştır. AyrıcaDoctorWho ve Merlin gibi diziler içinde kullanılmıştır. Nefes kesen gün batımı sırasında, kalenin güzel manzarasının yanı sıra uzun yürüyüşler ve pikniklerin keyfini çıkarın.

Galler de Ziyaret Edilebilecek Kaleler

Conwy Castle

Galler’in kuzey sahilinde, Britanya’daki en iyi korunmuş Ortaçağkalelerinden biri olan ConwyCastle, İngiltere’nin Edward I tarafından 13. Yüzyılda yaptırılmıştır.Yerel nüfusa hükmetmek ve sindirmek için inşa edilen kale, ortaçağ Galler’in çalkantılı zamanlarının bir göstergesidir. Galler’in bu bölgeye yeniden girmesi için birçok girişimde bulunulduktan sonra, 15. yüzyılda Galli kahraman OwainGlyndwr, Conwy Kalesi’ni ele geçirerek İngilizlere karşı bir isyan başlatmıştır. Dünya Mirası Alanı olarak sınıflandırılan bu yapı, 20. yüzyılda restore edilmiş ve yıl boyunca halka açık olup, her yıl 150.000’den fazla ziyaretçi çekmektedir. Sekiz kuleden birinin tepesinden Conwy’nin muhteşem manzarasının tadını çıkarmayı da unutmamalı.

Galler de Ziyaret Edilebilecek Kaleler

Caernarfon Castle

Caernarfon Kalesi, Menai Boğazı’nda yer alan 13. yüzyıldan kalma bir kaledir. İngiltere kralıI.Edward tarafından inşa edilen bu görkemli ve göz korkutucu kale sizi çok etkileyecektir. Dışarıdan etkilendiyseniz, içeri girene kadar bekleyin; RoyalWelshFusiliers Müzesi’nin İngiliz Ordusunun silah, madalya ve üniforma sergisi ile 300 yıldan fazla bir süredir bir hikâye sizi bekliyor olacak. Galler’in en değerli mimari hazinelerinden biri olarak karşımıza çıkan Caernarfon Kalesi, Prens Charles’ın 1969’da Galler Prensi olarak taçlandırıldığı yerdir. Kale, yılın büyük bir bölümünde halka açıktır.

Pembroke Castle

Galler’deki herhangi bir turda mutlaka görülmesi gereken Pembroke Kalesi, kasabanın komutasını aldıktan sonra 1093 yılında Montgomery’nin Norman Roger tarafından yaptırılmıştır. Bu muhteşem kale ve Henry Tudor’un doğum yeri, İç Savaş sırasında Galler halkının çeşitli askeri saldırıları yapılmıştır. 1928’de, Birinci Dünya Savaşı gazisi Büyük General SirIvorPhilipps, kaleyi satın almıştır ve büyük bir restorasyonyaptırmıştır. Yüksek kayalık bir burun üzerindeki stratejik konumu, şehrin etkileyici panoramik manzarasını sunmaktadır. Galler’i ve tarihini, keşfetmek içinsergi odaları, panelleri, heykel figürleri ve duvar resimlerini görmeden çıkmayın.

Eğer Galler’de bu kaleleri ve daha fazlasını görmek isterseniz yapmanız gereken Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu’na katılmak. Emin olun çok daha fazlasını bulacaksınız.

 

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Britanya da Keşfedilmeyi Bekleyen 5 Yer - Britanya TuruBritanya Turu on Kasım 12, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Kasım 2018, 07:46

Britanya da Keşfedilmeyi Bekleyen 5 Yer

Galler, muhteşem doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan bir ülke. Özellikle öne çıkan 7 harikası ise kesinlikler görülmeye değer. Bu yerleri görmek için en uygun yol ise, özel aracınızın olması. Özellikle de Pistyll Rhaeadr Şelalesi görmek istiyorsanız bu şart! Diğerlerine otobüslerle ulaşım sağlanabiliyor ancak Snowdon’un tepesine çıkmak istiyorsanız ya biletli...

Devamını Görüntüle