SON YAZILAR

Galler Kırsalında Görmeniz Gereken 5 Yer

haha
Galler Kırsalında Görmeniz Gereken 5 Yer

Avrupa Rüyası ile çıkacağınız Büyük Britanya turunda göreceğiniz Galler, Orta çağdan kalma kaleleriyle, çağdaş mimarisiyle ve doğal güzellikleri ile ziyaret edilmesi gereken ülkelerden. Büyük Britanya turu ile sıkça ziyaret edilen Galler’in Cardiff ve Swansea şehirleri en çok ziyaret edilen yerler arasında. Galler’e kadar gitmişken bu iki şehir haricinde Galler kırsalında nereleri görmemiz gerekiyor diyenlere işte 5 yer.

1. Gwynedd’deki İtalyan köyünde keşfe çıkın

Kuzey Galler’de yer alan İtalyan köyü olan Gwynedd’in sokaklarında ilham verici bir gezintiye çıkabilirsiniz. The Prisoner filmine ev sahipliği yapan Gwynedd, turistlerin Galler’de en çok ziyaret ettiği yerler arasında. Büyük Britanya turuna katıldıysanız burayı da göreceğiniz yerler arasına eklemeyi unutmayın.

2. Caernafon Kalesi’nde tarih gezisine çıkın

Gwynedd şehrine gidenlerin ilk bakışta dikkatini çeken Caernafon Kalesi, Kral I. Edward tarafından 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Yıllar boyunca geleneksel prensi olarak anılan Kral Edward’ın oğlu Caernafon’un yatırımlarıyla yapılan kaleyi gezmeden Büyük Britanya turunuzu tamamlamayın. Menai Boğazı’nın etkileyici manzarasına tanık olacağınız kaleyi ziyaret etmeyi unutmayın.

Dan-yr-Ogof mağara sistemi

3. Dan-yr-Ogof Mağaralarını keşfedin

Büyük Britanya turunda ziyaret edebileceğiniz doğa harikası yerlerden Dan-yr-Ogof mağara sistemi, 1912 yılında keşfedilmiştir. 15 km uzunluğundaki mağara sistemi, Büyük Britanya’nın en büyük doğa harikası olarak turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Uluslararası Gösteri Merkezi’nde yer alan mağarayı 7 gün boyunca saat 10.00-17.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

4. Monnow Köprüsü’nü ziyaret edin

Birleşik Kralık topraklarından tek müstahkem nehir köprüsü olan Monnow Köprüsü, 700 yılı aşkın zamandır Monmouth sınır kasabasında yer almakta. High Street’in sonunda yer alan köprü, ülke tarihinde önemli bir bağlantı görevi görmüştür. Büyük Britanya turunda keşfetmeniz gereken yerler listesine ekleyebilirsiniz.

Doğal güzellik Tenby Limanı

5. Tenby Limanı’nda yürüyüşe çıkın

Galler coğrafyasının Orta çağ duvarları ile kuşatılan Old Town ve Kale tepesi arasında yer alan Tenby Limanı, sahil boyunca uzanan renkli evleriyle kumsaldaki tekneleriyle fotoğrafçıların en uğrak noktalarından. Dondurma külahını andıran renkli evler boyunca yürüyüşe çıkabilir, limandan güneşin batışını izleyebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken günlük tekne turları ile Caldy Adası’na da gidebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu ile Birleşik Krallık’ın köklü tarihe sahip ülkesi Galler’i keşfedebilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Nisan 2019, 09:38

İskoçya’da Manzarasıyla Büyüleyen Yerler | 1. Bölüm

Yerden göğe kadar dört bir yanı doğal güzelliklerle dolu İskoçya’da, bazıları da insan yapımı müthiş manzaralarıyla birleştiğinde keşfetmesi koca bir ömür sürecek kadar büyük bir ülke. İşte, dağlık alanların gizeminden, nefes kesici manzaralarına, büyülü, canlı ve doğal güzelliklerine dek not etmeniz gereken İskoçya’nın büyülü manzaralara sahip gizemli 15 doğal güzelliği listesinin 2.bölümü ile...

Devamını Görüntüle