SON YAZILAR

Galler’in Başkenti Cardiff Yapmanız Gereken 5 Şey

love
Galler’in Başkenti Cardiff Yapmanız Gereken 5 Şey

Buralardan kalkıp Galler’e gitmişiz ee başkenti Cardiff’teyiz o zaman hadi şehri gezelim. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu’nda önemli duraklardan biri olan Galler’in Cardiff şehrinde yapabileceğiniz hatta yapmanız gereken 6 şey sizin için işe yarayabilir. Henüz oraya gitmeden ne yapacağınıza karar vermek işinizi çok kolaylaştıracaktır. O halde başlayalım!

1. Bute Park İle Doğanın Renklerini Görmek

Cardiff’in merkezinde yer alan bu park sizin için ideal bir dinlenme yeri olabilir. İlgi çekici arkeolojik ve doğa koruma alanları içerir. Ayrıca bu parkın içinde dolaşırken nadir türde bitkileri ve ağaçları da görebilirsiniz. Özetle şehrin merkezinde temiz havayı almak, negatif enerjiyi boşaltmak ve yeniden enerjiyi depolayıp şehri gezmek için harikulade bir yer. Mutlaka orada nefes alın.

2. Cardiff Kalesi ile Tarihi Yolculuk

Şüphesiz bu etkileyici kaleyi görmeden olmazdı. Şehrin merkezinde bulunan bu kalenin yapımına 13.yüzyılda başlanmıştır ve o yüzyıldan kalan kulesi özellikle dikkat çekicidir. Büyük bir yeşil alanda yer alan bu görkemli kaleyi görmek sizin unutulmaz bir deneyim olacaktır.

3. Cardiff’te Yerel Tatlar

Öncelikle Cardiff gelişmiş bir şehir olduğu için her ülkenin mutfağından yemek bulabilirsiniz yani asla aç kalmazsınız. O yüzden oralara kadar gitmişken kendine özgü yemeklerinden mutlaka tatmaya bakın. Bir çorba türü olan Cawl’ı, Gal tavşanını, deniz börülcesinden yapılan laverbread’i deneyebilirsiniz. Mekân önerisinde bulunurdum ama zaten Avrupa Rüyası’nın yerel rehberi en iyi yerleri önerecektir sizler için.

4. Cardiff ve Festivaller

Eğer vaktiniz varsa mutlaka Cardiff’te yapılan festivallerden birine katılın, uğrayın, bir göz atın. Everyman Festivali, Haziran ve Temmuz aylarında yapılan açık hava bir tiyatro festivalidir. Cardiff Uluslararası Yemek ve İçecek Festivali de yine Temmuz ayında yapılmaktadır ve şanslısınız çoğu tezgâhta ücretsiz servis bulabilirsiniz, yeniliklere açıksanız deneyin! Welsh Proms, St. David’s Hall’da yapılan bir klasik müzik festivalidir ve yerli ya da yabancı birçok sanatçı dinleyebilirsiniz.

5. Cardiff’te Alışveriş Zamanı

Kendiniz için bakabileceğiniz gibi dönüş yolunuzu bekleyen için de Cardiff’te bir şeyler alabilirsiniz. Üstelik Cardiff yakın zamanda Birleşik Krallık’ta en iyi 6.alışveriş bölgesi olarak seçilmiştir. Hem tarihi hem modern yapılarda alışveriş yapabilirsiniz bunun içinde en uygun lokasyon St. David avm’den başlayabilirsiniz. Ayrıca Queens Arcade, Royal, Castle caddeleri de alışveriş için uygundur.

Avrupa Rüyası‘nın Büyük Britanya turu ile ziyaret edeceğiniz Galler‘in başkenti Cardiff’te maceraya hazır mısın!

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Haziran 2018, 08:21

İngiltere’de Beş Çayının Hikayesi

Son yıllarda sokak sanatları inanılmaz bir ilgi görmekte. Aslında hak ettiği ilgiyi görmekte diyebiliriz gerçekten bu eserler muazzam güzellikte. Eğer meraklıysanız işte sizin için sokak sanatında iddialı 10 Avrupa şehri. Berlin, Almanya Sokak sanatı deyince hemen ilk akla gelen, sokak sanatının başkenti Berlin. Şehri saran pembe borular ve her borunun...

Devamını Görüntüle