SON YAZILAR

Gece Hayatı ile Ünlü 7 Avrupa Şehri

Gece Hayatı ile Ünlü 7 Avrupa Şehri

Yurtdışı seyahatlerinin en eğlenceli kısımlarından birisi gece hayatıdır. Bu durum Avrupa ülkelerine yapılan seyahatler için de geçerlidir. Çünkü birçok Avrupa şehri, geceleri eğlencenin zirvede yaşandığı kentlerdir. Bu doğrultuda seyahatleriniz sırasında dikkat ettikleriniz arasında ülkenin gece hayatı da yer alıyorsa, Avrupa’da ziyaret edebileceğiniz pek çok şehir mevcuttur. İşte seyahat listenize ekleyebileceğiniz Avrupa gece hayatı ile ünlü şehirleri ve mekânları…

amsterdam-gece-hayatı

Avrupa’nın En İyi Gece Hayatına Sahip Şehirleri

Amsterdam

Amsterdam gündüzleri oldukça sakin bir şehirdir. Dünyaca ünlü gece kulüplerini bünyesinde barındıran bu şehir, geceleri düzenlenen partiler ile adeta bambaşka bir dünyaya dönüşür. Eğer Amsterdam gece hayatı en iyi nerede yaşanır diye soracak olursanız, bunun için en ideal mekânlar; Jimmy Woo, Escape ve Paradiso’dur.

İbiza

Avrupa’nın en iyi gece hayatına sahip şehirleri denilince akla ilk gelenlerden birisi de İbiza’dır. Hatta bu şehir adını dünya tarihine gece eğlenceleriyle yazdırmıştır. Bu Avrupa şehrinde gece eğlenebileceğiniz mekânlar arasında ise; Pacha, Space ve Amnesia gibi mekânlar yer alır.

londra-gece-hayatı

Londra

Çılgın gece partileri denilince akla gelebilecek her şey bu Avrupa şehrinde mevcuttur. Dünyanın en hareketli gece hayatına sahip olan Londra gece hayatı ile ünlü kulüpleri arasında ise; Fabric, KOKO ve Tiger Tiger gibi ünlü mekânlar yer alır.

St. Julians

Avrupa’nın en iyi gece hayatına sahip şehirleri arasında yer alan St. Julians’ta konumlanan Paceville bölgesi; otel, bar, bistro ve gece kulüplerinin yer aldığı bir bölgedir. Burada tercih edebileceğiniz en iyi mekân ise Big G’s Snackbar’dır.

Prag

Prag’ın deyim yerindeyse iki yüzü vardır. Gündüzleri Gotik ve Barok mimarinin en ünlü örnekleri ile turistleri büyüleyen bu Avrupa şehri, geceleri ise sabah saatlerini bulan eğlencelere tanık oluyor. Eğer yolunuz bu şehre düşerse; James Dean Prague, Hot Peppers ve Roxy Backstage gibi mekânlarda Prag gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

barselona-gece-hayatı

Barcelona

İspanya gece hayatı denilince akla ilk gelen İbiza olsa da, eğlenin tüm yıla yayılması nedeniyle Barcelona’da listenin en başlarında yer almayı hak ediyor. Bu şehir, ertesi gün öğle saatlerine kadar uzayan partileriyle bir ekol olmayı başarmıştır. Ayrıca Barcelona, Razzmatazz ve Sala Apolo gibi ünlü gece kulüplerine de sahiptir.

Milano

Dünyanın en meşhur gece hayatına sahip bu İtalya şehri, pahalı olduğu kadar zevkli ve ünlü mekânlara sahiptir. Eğer seyahatiniz sırasında Milano gece hayatını deneyimlemek isterseniz; Club Hollywood ve Plastic gibi mekânları tercih edebilirsiniz.

Avrupa gece hayatı ile ünlü bu şehirleri keşfetmek için yüzlerce sebep var. Yola çık, sende eğlence dünyasın adım at!

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Mayıs 2018, 07:55

Belfast’ta Gezilecek Yerler

Seyahat blogları, yolculuğa çıkacağımız zaman hiç bilmediğimiz yerler hakkında bize yol gösteren en önemli kaynaklardır. İçerisinde bulundurduğu şehir bilgileri, gezi rotaları, seyahat tavsiyeleri ve deneyim paylaşımları ile gezginlerin en önemli başucu kaynaklarından. “Seyahatlerin en güzel yol gösterini, hiç kuşkusuz daha önce yaşanılan deneyimlerdir. Nihayetinde başkalarının deneyimlerini geliştirerek siz de kendinizi...

Devamını Görüntüle