SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hikayesi Yol İçeren Seyahat Filmleri

cool
Hikayesi Yol İçeren Seyahat Filmleri

İçinden yol geçen seyahat filmleri izleyip başka dünyalara açılıp; kabuğunuzu kırmak, özgür hissetmek isteyenler kimler? Bazen hayatın karmaşasından uzaklaşmak, yeni yerler keşfetmek ve yeni maceralara atılmak için en ideal yol seyahat etmektir. Çünkü yolda olmak yeni dostluklar, tecrübe ve en önemlisi de mutluluk demektir. Daha önce tanımadığımız insanlar ile tanışmak ve farklı kültürlerin dünyasına girmek için yollar en iyi arkadaştır. Bu kaçma ve yeni yerler keşfetme istediğini anlatan, konuları birbirinden farklı olsa da yolların peşine takılanların hikâyesi olan pek çok seyahat filmi vardır. İşte bazıları baştan sona yol içeren bazıları ise macera dolu hikâyesi yol içeren filmler ve daha fazlası…

İlham Kaynağı Olacak Hikâyesi Yol İçeren Seyahat Filmleri

Sideways (Yanyol)

30’lu yaşlarının sonuna gelen Miles ve Jack, birbirlerine karakter bakımından hiç benzemeyen iki arkadaştır. Jack, yaşlanmaya başlayan bir aktör, Miles ise depresif bir öğretmendir. İkili birgün, Jack’in düğün kutlaması için şarap tadımı yapmak üzere California yollarına düşer. Rex Pickett’in romanından uyarlanan bu film, yol boyunca eşsiz California manzaraları ile en keyifli yol filmlerinden birisidir.

 

Bucket List (Şimdi ya da Asla)

Carter Chamber ve Edward Cole farklı hayatlar süren insanlardır. Ancak ikilinin yolu bir hastane odasında kesişir. Kanser ile mücadele eden bu iki kişinin ölmeden önce yapmak istediği birçok şey vardır. Bunun için hayatlarının kalan kısmını seyahatte geçirmeye karar verirler. Hikâyesi yol içeren filmler denilince akla ilk gelenlerden olan “Bucket List”, mizahla harmanlanmış keyifli bir film denilebilir.

 

Thelma ve Louise

İki yakın arkadaş olan Thelma ve Louise, bir hafta sonu kafa dağıtmak için yola çıkmaya karar verirler. İlk başlarda her şey yolundadır. Ancak iki arkadaşın masum kaçamakları bir süre sonra polis ile bir kovalamacaya dönüşür. Farklı şekillerde erkek şiddetine de maruz kalan Thelma ve Louise’nin hikâyesi, bu yol filmini her bakımdan unutulmaz kılar.

On the Road (Yolda) 

New York’ta yaşayan genç yazar Sal Paradise, babasının ölümü sonrasında sabıkalı Dean Moriarty ile tanışır. Dean ilginç bir kişiliğe sahiptir ve çekici Marylou ile evlidir. Birlikte yola çıkan bu üç genç, dünyayı ve insanları keşfedeceklerdir. Hikâyesi yol içeren filmler arasında önemli bir yeri olan bu film, Jack Kerouack’ın kitabından uyarlamadır ve edebiyatseverlerin en çok sevdiği filmler arasında yer almaktadır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Ocak 2020, 09:49

Seyahat Ederken Para ve Kredi Kartı Güvenliği

Seyahat ve müzik birbirinden ayrılmaz mükemmel bir ikilidir. Uzun süren otobüs, uçak ve tren yolculuklarına arka plan olan müzik, pek çok kişi için vazgeçilmezler arasında yer alır. İnsanlığın ilk dönemlerinden günümüze değin eğlence, coşku ve heyecan gibi duyguları hissettiren müzik, her yaştan bireye hitap eder. Bunların yanı sıra seyahat edilen...

Devamını Görüntüle