SON YAZILAR

İngilizler gibi Hissetmek için Yapabileceğiniz 6 Şey

cool
İngilizler gibi Hissetmek için Yapabileceğiniz 6 Şey

İngiltere’nin başkenti Londra, zengin tarihi ve kültürel mirasa sahip bir Avrupa şehridir. İngiliz kültürü hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları burada.

Ekonomik olarak her geçen gün büyüyen ve daha da gelişen Londra, burada iş kurma düşüncesine sahip insanlar için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Yine sessiz, sakin ve yeşil parkları, muhteşem tarihi binaları, müzeleri ve katedralleri ile muazzam bir şehir olan Londra, diğer dünya başkentleri ile karşılaştırıldığında ekonomik yaşanabilecek şehirlerden birisidir. Bu doğrultuda eğitim ya da iş için bu Avrupa şehrini tercih edebilirsiniz.

Peki, bu şehirde yaşarken yabancılık çekmemek ve Londra’da İngilizler gibi hissetmek için yapılabilecekler nelerdir?

londra-kültürel-etkinlikler

İngilizler Gibi Hissetmek İçin Neler Yapmalı?

Kültürel Aktivitelere Katılın!

İngilizler genel olarak kültürel aktivitelere katılmaktan hoşlanan bir millettir. Eğer Londra’da yabancılık çekmek istemiyorsanız, şehirde düzenlenen onlarca farklı aktiviteye katılabilirsiniz. Bu aktivitelerin başında ise tiyatro gelmektedir. Bunun için West End’de popüler bir oyunun tadını çıkarabilir ya da Globe Theatre’da Shakespeare oyununu izleme şansını bulabilirsiniz.

londra yeme içme rehberi Babaji pide salonu

Londra Yemek Kültürü ile Tanışın!

Londra’da İngilizler gibi hissetmek için yapılabilecekler arasında İngiliz yemek kültürüyle tanışmak da sayılabilir. Aslına bakılırsa Londra’nın kendine has tek yemeğinin “fish and chips” dedikleri kızarmış balık ve patates olduğu söylenebilir. Yine sebze pişirme anlayışları sadece haşlamaktan ibarettir. Domates çorbasını karıştırırken içerisine şeker karıştırmayı tercih ederler. Bu, Türk yemek kültürüne uzak bir alışkanlık olsa da Londra’ya adapte olmak için yemek kültürüne de alışmanız oldukça önemlidir.

londra sanat müzesi

İşlerinizi Posta Yoluyla Halletmeye Alışın!

İngilizler her şeyi posta yoluyla halleden insanlar. Bunun en önemli nedeni ise postanın ucuz ve aynı zamanda güvenilir olmasıdır. Şehirde online fatura sistemi mevcut, ancak ülkemizdeki kadar yaygın olduğu söylenemez.

Her Yere Zamanında Yetişmeye Çalışın!

Londra’da İngilizler gibi hissetmek için yapılabilecekler arasında dakik olmak da önemli bir yere sahiptir. Çünkü ülkenin en önemli sosyal kurallarından birisi dakikliktir. Bu nedenle toplantı, iş görüşmeleri ya da randevularınıza vaktinde ulaşmaya özen göstermenizde fayda var.

Cümlelerinizin Sonuna “Please” Eklemeyi Unutmayın!

Şehirde nezakete aşırı derecede önem verilir. Bu nedenle özellikle bir İngiliz ile diyalog kuracak olursanız; bir şey isterken, satın alırken ya da sorarken sonuna “please” eklemeyi unutmamalısınız.

Futbol, Rugby ve Cricket gibi Sporlar ile İlgilenin!

Sadece Londra’da değil tüm İngiltere’de en popüler spor futboldur. Ancak ragbi, cricket, at yarışı ve golf de Londra halkının ilgisini çeken diğer spor dallarıdır. Eğer kendinizi bir İngiliz gibi hissetmek istiyorsanız, bahsedilen bu spor dallarından en az biriyle ilgilenmenizi tavsiye ederiz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Nisan 2018, 08:24

Glasgow Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Şu bir gerçek ki eğer İngiltere’den bahsediyorsak Sherlock Holmes’un önemli bir yeri vardır. Tıpkı Game of Thrones dizisi gibi Sherlock Holmes’un de kendi ait oldukça büyük bir hayran kitlesi var. Sherlock Holmes hikayesi oldukça eskiye dayanan bir hikaye aslında. 1887 yılında ilk macerasına başlayan Holmes son macerasına da 1927 yılında...

Devamını Görüntüle