SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

İngiltere Bristol’de Gezilmesi Gereken Yerler

haha
İngiltere Bristol’de Gezilmesi Gereken Yerler

Bristol, İngiltere’nin en eski şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, mimarisi ile tam bir klasik İngiliz şehridir. Bristol’de tarihi caddeleri, köprüleri, kültür merkezlerini, Gürcü mahallesini ziyaret edebilirsiniz.

avrupa rüyası bristol Brunel’s Ss Great Britain

Avrupa Rüyası ile Bristol’ü Keşfet!

Brunel’s Ss Great Britain

Brunel’s Ss Great Britain, dünyanın demirden yapılmış ve buharla çalışan ilk yolcu gemilerinden. İsmini aldığı Brunel tarafından 1843 yılında yapılmıştır. Bristol ve New York arasını 14 günde kat eden bu gemi döneminin en hızlı yolcu gemisi olmuştur. 1937 yılına kadar aktif olarak kullanılan gemi daha sonra yükse maliyetinden dolayı limana çekilmiştir. Daha sonra 30 yıllık bir restorasyondan sonra ziyaret edilecek bir yere dönüştürülmüştür.

avrupa rüyası bristol katedrali

Bristol Katedrali

Bristol Katedrali, 12.yüzyılda manastır olarak yapılmıştır daha sonra 19.yüzyılda katedrale çevrilmiştir. Katedralde çıkan bir yangında zemin katının altında nadir Sakson oymalara rastlanmıştır. Bu oymalar da katedralde sergilenmektedir. Şehrin en önemli yapılarından olan bu katedrali mutlaka görmelisiniz.

avrupa rüyası bristol sanat galerisi

Bristol Müzesi Ve Sanat Galerisi

İngiltere turunda karşımıza sıklıkla müzeler ve galeriler çıkmaktadır. Müze ve sanat galerisi İngiltere’nin önemli yapılarından biridir. Şehir merkezinin hemen yanında yer alan Clifton bölgesinde yer almaktadır. Müzede doğa tarihi, yerel tarih, ulusal ve uluslararası arkeoloji, modern sanat galerisi ve başka birçok şey barındırmaktadır. Girişlerin ücretsiz olduğunu da hemen belirtelim.

avrupa rüyası bristol clifton köprüsü

Clifton Suspension Köprüsü

Şehirde görmek isteyeceğiniz bir yer ise Clifton Suspension Köprüsü’dür. Clifton sadece 1 km uzaklıkta ve dolayısıyla rahatlıkla görebilirsiniz. Brunell tarafından yapılan bu köprü 1836 yılında at arabaları ve yayaların kullanımı için yapılmıştır. Günümüzde ise araçlar ve bisikletler kullanmaktadır. Köprünün nehrin iki kıyısında yer alan taştan yapılmış görkemli kuleli ayakları sizi hayran bırakacaktır.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: İngiltere’de Görülmesi Gereken 5 Yer - Britanya TuruBritanya Turu on Mayıs 30, 2018

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Mayıs 2018, 07:56

New Castle’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Adres

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisi birçok turisti Britanya’ya çekmektedir. Bu kadar etkileyici sahnelerin çekildiği yerleri görmek elbette büyük bir heyecan ve haz verir. Şimdi sizin için Harry Potter filmi eşliğinde gezebileceğin yerlere bir göz atalım. Warner Bros’un Londra’daki Harry Potter Stüdyosu Sanırım ilk olarak bu...

Devamını Görüntüle