SON YAZILAR

İngiltere’de Kesinlikle Görülmesi Gereken 5 Yer

cool
İngiltere’de Kesinlikle Görülmesi Gereken 5 Yer

Birleşik Krallık‘ın kurucu ve en kalabalık ülkesi olan İngiltere, dramatik doğal güzelliklerinden muhteşem sahillerine, tarihi yerlerinden kültürel merkezlerine dek, kendine özgü cazibesi ve karakteriyle de turistlerin gönlünü çalıyor. Britanya Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz İngiltere turunda Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, New Castle, Stratford-upon-Avon ve Oxford’u konaklayarak doyasıya gezme şansınız var.

1. Londra

Londra’yı görmenin en iyi yolu hop-on-hop-off tekneleriyle bir nehir turu yapmak. Yaklaşık 10 Pound gibi bir ücretle istediğiniz yerde inip istediğiniz yerde tekrar binebilmek oldukça büyük avantaj. Turistik yerleri gördükten sonra en gözde yerlerden biri olan Shoreditch’e gidip Instagram hesabınız için harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

2. Birmingham

İngiltere’nin en büyük ikinci şehri olan Birmingham, Cotswolds ile Malvern Tepelerini özellikle su kanalları ile keşfe başlamak için muazzam bir merkez. Endüstriyel devrimle birlikte yapılan bu kanallar sayesinde şehrin kalkınması çok hızlandı. Öyle ki günümüzde Venedik’ten bile daha fazla kanala sahip olan şehirde bu kanallar, hayatın vazgeçilmez bir parçası halinde. Şehir, mücevherleri ve yemeklerinin yanında kültürel aktiviteleri ve Avrupa’nın en büyük ikinci St. Patrick günü kutlamaları ile de biliniyor.

3. Liverpool

Liverpool denilince aklınıza ne geliyor? Futbol takımı mı yoksa meşhur Beatles mı? UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bir liman kenti olan Liverpool’da görülebilecek o kadar çok şey var ki, herhangi bir İngiltere turunda mutlaka görülmesi gereken şehirlerden. Eğer mimari ile ilgileniyorsanız şehrin kuzeyini mutlaka görün. Zira İngiltere’nin en büyük Katedrali de burada bulunuyor.

4. Manchester

Özellikle insanlarının cana yakınlığı ve kibarlığı ile gönülleri fetheden Manchester’da kelimenin tam anlamıyla aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. İşte bu yüzden kısa süreli bir hafta sonu kaçamağı için de muhteşem bir yer. Eşcinsellere karşı olan hoş görülü tavırlarını Canal Street’te bulabileceğiniz sayısız gay bar ile anlayabilirsiniz. Restoran ve alışveriş için ise tramvaya atlayıp Spinningfields’a gidebilirsiniz.

5. York

Biraz turistik bir yer olan York Minster ile meşhur olsa da İngiltere’nin kuzeyinde görebileceğiniz en güzel şehirlerden biri York. Gotik mimarinin en büyüleyici örneği olan York Minster kesinlikle görülmeye değer! Dünyada eşi benzeri bulunmayan pek çok eseri görme şansını yakalamanın yanı sıra 10 Pound’luk giriş ücretine rehberlik hizmeti dahil.

Hadrian Duvarı’nın Roma kalıntılarından Londra’nın eşsiz tiyatro sahnesine, İngiltere hayret verici çeşitlilikle dolu. Avrupa Rüyası‘nın İngiltere turu, dünyanın en iyi müzelerine, önemli mağaza ve restoranlara, rengarenk gece hayatına ve üst sınıf performans sanatlarına kadar herkes için seçkin alternatifler sunuyor.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Mayıs 2018, 07:45

Londra’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

Avrupa‘daki en etkileyici müzelerin koleksiyonlarından birini barındıran Liverpool, Londra dışındaki diğer Birleşik Krallık şehirlerinden daha fazla müze ve galerisiyle, kültür ve sanatın tadını çıkarmak isteyenler için muazzam olanaklara sahip bir kent. Müzelerin yanı sıra uluslararası sergi ve etkinlikleriyle de Avrupa’nın en önemli şehirlerinden olup bir kere ile yetinmeyip tekrar tekrar...

Devamını Görüntüle