SON YAZILAR

Londra’da Keşfedilmeyi Bekleyen 4 Mekan

Londra’da Keşfedilmeyi Bekleyen 4 Mekan

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turu ile İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidenlerin en uğrak mekanları arasında Big Ben, London Eye, Thames Nehri, Kule Köprüsü yer almaktadır. İngiltere turlarında Londra’yı gezenlere alışılmış yerlerin haricinde derinlerde saklı kalmış mekanları ve etkinlik alanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Londra’da Keşfedilmeyi Bekleyen 4 Mekan

Thames Nehri kenarında kurulan Barge Kukla Tiyatrosu deneyimine tanık olun

1. Barge Kukla Tiyatrosunda oyun izleyin

Yaz aylarında 50 kişilik bir kitleye özel oyunlar sergileyen Barge Kukla Tiyatrosu, klasik oyunların haricinde çocuklar içinde gösteriler yapmaktadır. Haftanın her gün halka açık olarak gerçekleşen gösterilerin arasında William Shakespeare’in oyunlarının kukla performanslarına da rastlamak mümkün. Büyük Britanya turuna çıkıyorsanız İngiliz sanatının köklü kukla oyununa tanık olmadan geri dönmeyin.

2. İngiliz Film Enstitüsündeki gizli barları ve mekanları keşfedin

Dünyanın en özgün ve köklü sinema oluşumlarından biri olan İngiliz Film Enstitüsü’nün çevresindeki gizli mekanları keşfedebilir, İngiliz sanat filmleri izleyebilirsiniz. Southbank’taki Benugo Bar’ın salonunda kokteylleri deneyebilir, retro ortam içerisinde arkadaşlarınızla sanat sohbetlerine tanık olabilirsiniz. Bar Cuma ve Cumartesi akşamları açık olup özel etkinlikler içinde kullanılabilmektedir. İngiltere turu ile Londra’ya kadar gelip de İngiliz Film Enstitüsü’ne uğramadan geçmeyin.

Thames Nehri’nde manzaralı Ördek turu

3. Thames Nehri’nde Ördek turuna çıkın

Büyük Britanya turlarının gözbebeği Londra’da gezilecek ve keşfedilecek yerlerin başında yer alan Thames Nehri’nde Duck Tours ile özel tasarım sarı tur otobüsleriyle geziye çıkan. Altınızdan nehrin suları akarken London Eye, Kule Köprüsü ve Big Ben gibi anıtsal yapılarını panoramik olarak gezebilirsiniz.

Açık havada sinema keyfi yapmaya ne dersiniz?

4. Londra’daki çimlerin üzerine uzanarak açık hava sineması keyfi yapın

Köklü film tarihine sahip Londra’da, şehir siluetine karşı Rooftop Film Kulübü, Nomad, Luna Sinemalarında açık hava sineması keyfi sürebilirsiniz. Labirent gibi sinema tarihi klasiklerinin yanı sıra Her şeyin Teorisi gibi çağdaş filmleri sevdiklerinizle izleyebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turunda Londra’da gezeceğiniz yerler arasına bunları da alabilir ve sevdiklerinizle bu deneyimlere tanık olabilirsiniz.

Başlıklar: , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Haziran 2018, 08:22

Mutlaka Uğramanız Gereken Londra Kitapçıları

Avrupa Rüyası ile çıkacağınız Büyük Britanya turunda göreceğiniz Galler, Orta çağdan kalma kaleleriyle, çağdaş mimarisiyle ve doğal güzellikleri ile ziyaret edilmesi gereken ülkelerden. Büyük Britanya turu ile sıkça ziyaret edilen Galler’in Cardiff ve Swansea şehirleri en çok ziyaret edilen yerler arasında. Galler’e kadar gitmişken bu iki şehir haricinde Galler kırsalında...

Devamını Görüntüle