SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mutlaka Uğramanız Gereken Londra Kitapçıları

love
Mutlaka Uğramanız Gereken Londra Kitapçıları

Sever misiniz bilmem ama ben bayılırım kitaplara. Bazı şeylerin sonu yok mesela gezmenin mesela okumanın. İngiltere turu düşünenlerin listesinin başında dünyanın ünlü şehirlerinden biri olan  Londra geliyor. Londra gezisi sırasında tarihi yerleri gezerken aynı zamanda kültürel etkinlikler de yapabilirsiniz. Arşivcilik geçmişiyle dünyanın en zengin sahaflarına sahip olan Londra, İngiltere ve diğer Büyük Britanya şehirleri arasında en zengini. Buraya kadar gelmişken kitapçıları gezmemek olmaz. İngiltere’ye gitmeden alınacak kitaplar listesi yapmanızı tavsiye ederim. İşte uğramanız gereken Londra kitapçıları! Unutmadan hatırlatmakta fayda var; Avrupa Rüyası Büyük Britanya turu ile Londra kitapçıları gezisini yapabilirsiniz.

Londra Waterstone Kitapçısı

Waterstone Kitapçısı

Avrupa’nın en büyük kitap mağazası

Waterstone Bookshop, İngiltere’de toplam 300 mağazaya sahip ve Piccadilly’deki mağazası Avrupa’nın en büyük kitap mağazası. 8 katlı bu kocaman kitapçıda kitap raflarının uzunlukları toplamı 13 km kadarmış. Mağazanın genişliği sayesinde de rahatça kitapları karıştırmak için oturabileceğiniz alanlar mevcut.

Londra Foyles Kitabevi

Foyles Londra

Londra’nın en eski kitapçısı

Foyles’ın özelliği de Londra’nın en eski kitapçısı olmasıdır. 1903 yılında açılmış olan Foyles hala varlığını sürdürmektedir. Waterstone’dan biraz daha renkli bir mağaza diyebilirim. Zira bizde kitap, defter, dergi, CD, DVD her şey bir arada satıldığından oldukça renkli olur mağazalar ama bu iki kitapçıda sadece kitap var. Yani isimlerinin hakkını veriyorlar sadece ‘bookshop’.

Londra Skoob Books,

Skoob Books Londra

Londra kitapçıları ikinci el kitapları burada!

Skoob Books, burada ikinci el kitapları bulabilirsiniz. 2 bin metrekarelik bir alanda 55 binden fazla başlıkta yayının yer aldığı bu kitapçı Londra’nın en iyi ikinci el kitapçısıdır. Burada modern edebiyat, siyaset, psikoloji, sanat ve daha birçok konuda kitaplar bulabilirsiniz.

Londra Standfords

Stanfords Londra

Seyahat konusunda aksesuarların merkezi

Stanfords, Londra’nın en eski kitapçılarından biridir. Seyahat konusunda ve aksesuarları konusunda burada istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Üç katlı bir alanda bulunan bu kitapçı haritalardan, rehberlerden, seyahat aksesuarlarından, hediyelik eşyalardan başka birçok detaydan oluşmaktadır. Eğer yeni bir gezi planlıyorsanız (zaten bir gezidesiniz) ya da bir hediye almak istiyorsanız burası ideal bir yer olabilir. Ayrıca giriş katında bulunan cafesinde sizi harika kurabiyeler bekliyor.

Doğu ve Afrika Edebiyatında Uzman Londra kitapçıları

Bookseller, Doğu ve Afrika edebiyatında uzmanlaşmış bir kitapçı ve çok geleneksel bir İngiliz çayı odası olmak üzere iki farklı kültürü bir araya getiriyor. Üst katta kitapların eşsiz bir koleksiyonunu keşfettikten sonra, gezmek için küçük bir galeriyle birlikte, öğleden sonra çaylarının sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda nefis bir yer olduğu, alt kattaki çay salonuna gezmeyi ihmal etmeyin.

O halde bir an önce Avrupa Rüyası Büyük Britanya Turu ile Londra kitapçıları gezisine çıkalım. Şimdiden kitap listenizi hazırlayın, çantalarımızı İngiliz ve dünya edebiyatının eşsiz eserleri ile dolduralım.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Mart 2019, 08:22

Kuzey İrlanda’nın Nefes Kesen 7 Doğa Harikası

Kuzey asla unutmaz! Birleşik Krallığın kanlı çatışmalara ev sahipliği yapmış York şehri, İngiltere’nin kuzeyinde yer alıyor. Avrupa Rüyası‘nın Britanya turu ile İngiltere’de gezeceğiniz bir diğer etkileyici şehir York, mimari açıdan oldukça iyi bir şekilde muhafaza edilmiş tarihi dokuya sahip. İngiltere’ye kadar gitmişken York’ta gitmeniz gereken 4 yeri sizler için yazdık. 1. York Minster Katedrali...

Devamını Görüntüle