SON YAZILAR

Nottingham Gezi Rehberi

Nottingham Gezi Rehberi

Robin Hood’un memleketine hoş geldiniz! Kahramanımızın ünlü Sherwood Ormanı’yla çevrili Nottingham şehrindesiniz! Nottingham gezi rehberinde, adım adım şehri keşfedeceğiz. Endüstrinin ve kentselleşmenin hızlı bir şekilde gelişmesine rağmen çok sayıda değerli tarihi ve mimari eseri güvende tutmayı başaran modern bir metropoldür. Şehir genellikle İngiltere’nin kültür başkenti olarak adlandırılır, çok sayıda alışveriş merkezi ve dükkan Nottingham’a alışveriş başkenti unvanını kazandırmıştır.

Nottingham, İngiltere‘de Nottinghamshire’da bulunan önemli bir turizm kentidir. Şehir, yakın geçmişte UNESCO’nun Dünya’daki Edebiyat Şehrinden biri olmak da dahil olmak üzere birçok övgü kazanmıştır. Nottingham, İngiltere’de bir kültür, finans ve eğitim merkezidir.

Nottingham’ın zengin bir tarihi ve bol miktarda yerel kültürü vardır. Efsanevi Robin Hood’a ev sahipliği yapan Sherwood Ormanı ile ünlü olan Nottingham’da Meclis Binası’nda gezintiye çıkın, Castle Rock Bira Fabrikası turuna çıkın veya Trent Köprüsü’nden şehri araştırın.

Hızlı büyüyen ekonomisi ve İngiltere’deki en büyük pazar meydanı ile Nottingham sadece eski bir İngiliz kasabası değil, aynı zamanda İngiltere’nin geleneksel ve modernizmin en iyi kombinasyonunun bir yansımasıdır. Nottingham gezi planı yapanlar için öneriler!

Tarihi Keşfet

Nottingham’ın kalbinde yer alan Nottingham Kalesi, 130 metre yüksekliğindeki bir kayada görkemli bir şekilde oturmaktadır. Şehrin muhteşem manzarasının yanı sıra Sherwood Ormanları’yla çevrili bölgede Robin Hood ve adamlarının tadını çıkarın. Kalede yer alan Nottingham Kalesi Müzesi’nde, orta çağdan Avrupa’ya kadar sanat koleksiyonlarının en iyilerine görebilirsiniz. Nottingham’da, yaşı bin yıldan fazla olan yapay mağaralardan oluşan dünyaca ünlü kompleks olan Mağaralar Şehri’ni bulacaksınız. Bu, ülkenin inanılmaz efsanelerde gizlenmiş en büyük mağara ağıdır. Kalenin altındaki insan yapımı mağaraların labirentinlerini keşfedecek ve bu tarihi alanın korkunç masallarını dinleyeceksiniz.

Sosyalleş

Gezi turlarının çoğu ve güzel tarihi sokaklar, birçok güzel eski bina ile çevrili 800 yıllık bir tarihi olan olan Eski Pazar Meydanı’ndan başlar. Bu tarihi meydan, İngiltere’deki en büyük kamusal alan. Ulusal bayramlarda en önemli halk ve eğlence etkinlikleri burada yapılır. Meydanın yanında canlı neoklasik tarzda bir dönüm noktası olan Meclis Evi vardır. Aynı yerde muhteşem Nottingham Playhouse binasını görebilirsiniz.

Eski Pazar Meydanı’nda iyi geçirilmiş bir günün ardından klasik bir İngiliz çayını hakettiniz!

Doğasını Keşfet

Geniş 500 dönümlük bir alana yayılan Wollaton Park, huzurlu bir ortamda muhteşem bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Yürüyüş parkurlarından yürüyün ve çok çeşitli çiçeklere ve zarifçe dolaşan geyiklerin büyüleyici güzelliğine hayran kalın.

Ek Bilgi: Temmuz en sıcak, Ocak en soğuk aydır. En yağmurlu geçen ay ise hazirandır bu nedenle su geçirmez palto ve şapka getirdiğinizden emin olmalısınız.

Nasıl Gidilir?

Avrupa Rüyası ve Büyük Britanya Turu ile aslında bütün sorularınızın cevabı çok basit!

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Nisan 2018, 14:24

Galler Kırsalında Görmeniz Gereken 5 Yer

Belki de birçoğumuz İskoçya‘nın efsanevi William Wallace’nu Brave Heart filmiyle Mel Gibson’ın harika oyunculuğuyla öğrendik ve her ne kadar bir film de olsa ağzımız açık izleyip hayranlığımız kat ve kat arttı bu bağımsızlık mücadelesine. Şu bir gerçek ki William Wallace’ı konu alan film ve tarihsel bazı şeylerle uyuşmamaktadır ama kurmaca...

Devamını Görüntüle