SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Swansea’da Ziyaret Etmeniz Gereken Sanat Galerileri

haha
Swansea’da Ziyaret Etmeniz Gereken Sanat Galerileri

Sanırım Britanya için söyleyebileceğimiz birkaç şey varsa onlardan biri de sanat galerileridir. Büyük Britanya Turu’nda sizin de görebileceğiniz gibi gittiğiniz her yerde mutlaka birkaç tane sanat galerisi bulabilirsiniz. Galler’in ikinci büyük şehri Swansea’da sanat galerilerinin yoğunlukta bulunduğu bir yer.

avrupa rüyası swansea Glynn Vivian Gallery

Avrupa Rüyası ile Swansea’yı keşfedelim!

Glynn Vivian Gallery

Galler’in en ünlü galerilerden biri olan Glynn Vivian Gallery adını kurucusu Richard Glynn Vivian’dan almıştır. Zengin bir aileye doğan Richard sanatla ilgilenmiştir. Çok iyi bir koleksiyoncu olmakla beraber aralarında Gustave Doré gibi isimlerin yer aldığı pek çok ünlü sanatçıyla arkadaşlığı olmuştur. 1908 yılında Galler halkına koleksiyonunu sunmuştur. Galeride yerli sanatçıların eserleri dışında Monet ve Pisarro gibi ressamların da resimleri vardır.

avrupa rüyası swansea The Mission Gallery

The Mission Gallery

Bu galeri 1977 yılında Swansea Arts Workshop Gallery tarafından kurulmuştur. Galler’deki Sanat Konseyi tarafından finanse edilen galeri uluslararası bir üne sahip ve yeni sanatçıları da desteklemektedir. Sürekli değişen güncen sergileri bulunan galeri yenilikçi bir bakış sunmaktadır.

avrupa rüyası swansea The Attic Gallery

The Attic Gallery

1962 yılında kurulan The Attic Gallery İngiliz sanatında Galler sanatının önemini göstermeyi hedeflemişlerdir. Kasım- Aralık aylarında düzenlenen yıllık kış sergisi kaçırılmaması gereken bir sergi.

The Gower Gallery

Şehrin hemen dışında Mumbles’de yer alan The Gower Gallery çeşitli sanat dallarında ve heykelde size çeşitlilik sunuyor. Ayrıca bu galeride eserlere göz atarken hayran kaldığınız mutlaka sahip olmak istediğiniz bir parça olursa bunu satın alabilirsiniz. Mumbles özellikle öğleden sonra size ilham verici bir yer olacaktır.

The Elysium Gallery

The Elysium Gallery, Swansea’nın merkezinde yer alan yeni bir galeri diyebiliriz.  Kent genelinde College Street, Mansel Street ve Orchard Street mekânlarında 83 stüdyo olanağı sunan galeri yaratıcı alanlarda yeni işler üretimini de destekliyor.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Aralık 2019, 10:13

Erkek Erkeğe Tatil Önerileri

Coğrafi konumu sayesinde Britanya, her türlü doğa ve insan yapımı güzellik ile kutsanmış bir yer. Londra sokaklarında ilerleyen araçların ve yayaların ya da kırsaldaki kuşların ve rüzgar seslerinin arasında uyanma seçeneğine sahip olduğunda Birleşik Krallık’ta olduğunu bilirsin. Yerel halkın kültürel karışımını ve açık görüşlülüğünü göz önünde bulundurarak, İngiltere‘yi 1 numaralı seyahat noktalarından birisi yapman kaçınılmaz. İşte, sizi en kısa sürede Britanya...

Devamını Görüntüle