SON YAZILAR
1 dakikada okuyabilirsiniz

Swansea’da Ziyaret Etmeniz Gereken Sanat Galerileri

haha
Swansea’da Ziyaret Etmeniz Gereken Sanat Galerileri

Sanırım Britanya için söyleyebileceğimiz birkaç şey varsa onlardan biri de sanat galerileridir. Büyük Britanya Turu’nda sizin de görebileceğiniz gibi gittiğiniz her yerde mutlaka birkaç tane sanat galerisi bulabilirsiniz. Galler’in ikinci büyük şehri Swansea’da sanat galerilerinin yoğunlukta bulunduğu bir yer.

avrupa rüyası swansea Glynn Vivian Gallery

Avrupa Rüyası ile Swansea’yı keşfedelim!

Glynn Vivian Gallery

Galler’in en ünlü galerilerden biri olan Glynn Vivian Gallery adını kurucusu Richard Glynn Vivian’dan almıştır. Zengin bir aileye doğan Richard sanatla ilgilenmiştir. Çok iyi bir koleksiyoncu olmakla beraber aralarında Gustave Doré gibi isimlerin yer aldığı pek çok ünlü sanatçıyla arkadaşlığı olmuştur. 1908 yılında Galler halkına koleksiyonunu sunmuştur. Galeride yerli sanatçıların eserleri dışında Monet ve Pisarro gibi ressamların da resimleri vardır.

avrupa rüyası swansea The Mission Gallery

The Mission Gallery

Bu galeri 1977 yılında Swansea Arts Workshop Gallery tarafından kurulmuştur. Galler’deki Sanat Konseyi tarafından finanse edilen galeri uluslararası bir üne sahip ve yeni sanatçıları da desteklemektedir. Sürekli değişen güncen sergileri bulunan galeri yenilikçi bir bakış sunmaktadır.

avrupa rüyası swansea The Attic Gallery

The Attic Gallery

1962 yılında kurulan The Attic Gallery İngiliz sanatında Galler sanatının önemini göstermeyi hedeflemişlerdir. Kasım- Aralık aylarında düzenlenen yıllık kış sergisi kaçırılmaması gereken bir sergi.

The Gower Gallery

Şehrin hemen dışında Mumbles’de yer alan The Gower Gallery çeşitli sanat dallarında ve heykelde size çeşitlilik sunuyor. Ayrıca bu galeride eserlere göz atarken hayran kaldığınız mutlaka sahip olmak istediğiniz bir parça olursa bunu satın alabilirsiniz. Mumbles özellikle öğleden sonra size ilham verici bir yer olacaktır.

The Elysium Gallery

The Elysium Gallery, Swansea’nın merkezinde yer alan yeni bir galeri diyebiliriz.  Kent genelinde College Street, Mansel Street ve Orchard Street mekânlarında 83 stüdyo olanağı sunan galeri yaratıcı alanlarda yeni işler üretimini de destekliyor.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Mayıs 2018, 08:29

Birmingham Gezilecek Yerler

Diğer Britanya ülkeleri gibi şüphesiz İskoçya’da oldukça kendine has bir kültüre sahip. Romalılara ait metinlerde rastlanılan bilgilere göre 5.yüzyıldan itibaren kendilerine Scot denilmektedir. Bunu İrlanda’dan Britanya adasına göç edenlere diyorlarmış. Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya Turu ile gaydanın memlektini kesinlikle görmeniz gereken yerler arasına eklemelisiniz. Önemli Şehirler Edinburgh, tarihsel yapısını oldukça iyi...

Devamını Görüntüle